למה הכרזתי על שביתת רעב / שי בוחבוט

“אני פותח בשביתת רעב עד שיאשרו לי את התרופה” – כך אומר שי בוחבוט, שיחד עם תומכים ומטופלי קנאביס רפואי, יפגין הערב מול ביתה של שרת הבריאות יעל גרמן.

הערב יתכנסו מטופלי ומסורבי קנאביס רפואי מחוץ לביתה של שרת הבריאות יעל גרמן, בדרישה לעצור את הרפורמה בתחום הקנאביס הרפואי ולהקל על קבלת אישורים לחולים. שי בוחבוט מספר מדוע החליט לפתוח בשביתת רעב עד שיענו דרישותיו.

הערב אני פותח בשביתת רעב עד שיאשרו לי את התרופה שלי.

שי בוחבוט
שי בוחבוט

לפני 5 שנים, במהלך שירותי הצבאי, עברתי תאונת דרכים בעקבותיה התפרצה אצלי מחלת הפיברומיאלגיה אשר גורמת לי מאז לסבל ולכאבים נוראיים בכל הגוף, מאז אני לא ישן. אני לא אנסה להסביר לכם, כי לא תוכלו להבין. חמש שנים שאני לא מסוגל לתפקד, לעבוד, להנות מהחיים שלי כמו כולכם. את הלימודים עזבתי אחרי השנה השנייה, לא יכולתי לסחוב יותר.

למעלה משנה שמנהלת מחלקה בתל השומר, הרופאה האישית שלי בארבע השנים האחרונות, ממליצה על טיפול בקנביס רפואי. משרד הבריאות מסרב באופן שיטתי לתת קנביס לחולים כמוני, למרות שזו התרופה היחידה שמקלה עלי, ובמקרים מסוימים יכולה ממש להציל חיים. טופלתי בעבר ביותר מעשר תרופות חזקות מאוד לשיכוך כאבים, וכרגע התרופה שרושמים לי היא אוקסיקוד, משכך כאב אופיאטי בעל סיכון גבוה לשימוש יתר והתמכרות, השקול להרואין. את התרופה היחידה שעוזרת לי אני לא מקבל לפי החלטת מנכ”ל משרד הבריאות, להטיל מגבלות “שיביאו בין היתר לפגיעה בחולים שיכולים להשתפר רפואית”. האפשרות היחידה שלי להשיג את התרופה שלי היא ברחוב, אבל אני לא אתן שיהפכו אותי לעבריין.

הערב אני וחבריי החולים פותחים בשביתת רעב מול ביתה של שרת הבריאות יעל גרמן, לטובת כלל החולים מסורבי הטיפול בקנביס רפואי. בשביתה הזו אני גם אגמל מאוקסיקודין, ואני מזמין את שרת הבריאות, שקוראת לקנביס סם מסוכן אבל מאשרת את השימוש באוקסיקוד, לבוא ולראות איך נראית גמילה מסמים קשים. אנחנו לא נפסיק, לא נהיה מוכנים להפסיק עד שנקבל את התרופה שלנו, תחת פיקוח ובמרשם.

אף אחד לא מקשיב לנו. משרד הבריאות מגביר את המלחמה שלו באנשים חולים ואני פשוט רוצה לקבל את התרופה היחידה שעוזרת לי. התרופה שברור לרופא שלי ולעוד רופאים רבים שהיא הטובה ביותר לפיברומיאלגיה. הציבור חייב להבין כמה אנו סובלים. מדובר במחלות כרוניות מאוד קשות שייצאו מההתוויות. אנשים סובלים, זה חיי אדם וזה חייב להיפסק ומהר, יש אנשים שהזמן קריטי עבורם!

ראו גם: קנאביס לטיפול בפיברומיאלגיה

שי יגיע הערב בשעה 20:00, יחד עם עשרות תומכים, מול ביתה של שרת הבריאות ברחוב ‘קהילת ציון’ בהרצליה בכדי לקרוא לה להפסיק את התעללות משרד הבריאות בחולים. הוא יצטרף לחגית יגודה, שגם היא הודיעה השבוע כי בכוונתה לפתוח בשביתת רעב עד שיענו דרישותיה.

בישראל, הדרך היחידה לגרום לאנשים להקשיב לסבל שלך, היא “להפוך שולחנות” ונראה ששביתת רעב היא אולי הדרך הבטוחה ביותר לקבלת אוזן קשבת מהגורמים הממונים. ליאת הלוי, חולת אנורקסיה שסורבה מלקבל אישור לקנאביס רפואי, שבתה רעב בשנה שעברה מול משכן הכנסת וקיבלה בסופו של דבר את האישור המיוחל.

כעת מקווים המטופלים והמסורבים כי שרת הבריאות הטרייה, יעל גרמן, שהתייחסה לנושא הקנאביס הרפואי בשבוע שעבר, תשנה את גישתה ותעצור את הרפורמה הקשה שעוברת בימים אלו על תחום הקנאביס הרפואי בישראל.

להצטרפות לדף האירוע בפייסבוק לחצו כאן.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר