טוען...

ליקוויד: החומר המסתורי שמעורר מתיחות בשוק הפסיכדליה הישראלי

קבוצה המכנה עצמה “משפחת ליקוויד” מפיצה בשבועות האחרונים בישראל LSD אותו הם מכנים “ה-LSD האמיתי”, זאת בניגוד לזה שנפוץ בשימוש בעשור האחרון ולדבריהם כלל אינו דומה לזה שעורר את מהפכת ילדי הפרחים בשנות ה-60 העליזות. הם מחלקים אותו בחינם לכל המעוניין – מה שהביא השבוע למתיחות ואף לאיומים.

טענות על כך שחומרים הנמכרים בשוק הפסיכדליה הישראלי ב-10 עד 15 השנים האחרונות כ-LSD הם אינם LSD אמיתי – בין השאר כאן בכתבת דעה במגזין – מעוררות דיונים, ויכוחים קשים – וכעת אפילו איומים בקרב גורמים בענף.

פעילים שונים בקהילת האסיד מתעקשים שה-LSD בצורתו המקורית נעלם מהשוק. לדבריהם החומר הנמכר כיום כ-LSD הוא במקרה הטוב כזה שלא הופק באופן בו עשו זאת בשנות ה-60 וה-70 אלברט הופמן הממציא, טים סקאלי וניק סאנד המפיצים הגדולים ושאר החברים ב’אחוות האהבה הנצחית’ – ובמקרה הרע חומר סינטטי שכלל אינו קרוב לחומצה הליסרגית.

ליקוויד LSD אסיד
“ליקוויד” – ה-LSD האמיתי?

על פי תיאוריה זו, ה-LSD המקורי הופק מחומר בשם ארגוטמין, הנמצא בתוך פטריית ארגוט – פטריה האסורה בהחזקה ושימוש ונמצאת באופן בלעדי בבעלות של חברות תרופות. ה-LSD המודרני, זה שנלקח היום באופן גורף במסיבות למשל, מופק לטענתם בתצורה שונה בתכלית.

זו לדברי אותם גורמים היא אחת הסיבות לכך שבשנות ה-60 העליזות עורר השימוש ב-LSD פרץ של רוחניות, אהבה, אחווה וחופש ששטפו את ארה”ב ויצרו מהפכה תודעתית של ממש, בעוד שהחומר המודרני שנמכר ב-15 השנים האחרונות גורם להזיות קצרות, עודף מרץ ובלבול כללי, איך אינו בעל אותן השפעות ייחודיות.

טענות אלו לא נתקבלו בתחילה באהדה, בעיקר מאחר ולא ניתן היה לגבותן במחקרים או עובדות מדעיות מוצקות. אך בשבועות האחרונים, בעקבות הגעתו לכאורה של מה שמכונה “החומר האמיתי” לשוק הישראלי, נשמעות עדויות של כאלו שלא האמינו לסיפורים קודם וכעת טוענים חד-משמעית כי מדובר במשהו אחר לחלוטין.

אותו “חומר אמיתי” לכאורה, שעובר בימים אלו רק מיד ליד רק בקרב המקורבים לצלחת, מכונה “ליקוויד” (Liquid) – ואם אתם חברים בפורום הפסיכדליה של קנאביס או בקבוצת הטלגרם ‘עולם הפסיכדליה’, בוודאי נתקלתם בדיונים ארוכים לצד עדויות נרגשות ו’טריפ ריפורטס‘ על השוני הברור, לצד מריבות טקסטואליות בלתי נגמרות על כך שאין שום הבדל.

מי שכנראה נפגע יותר מכולם מהשמועה על כך שבמשך כ-15 שנה צורכים בני ובנות ישראל LSD שהוא איננו “הדבר האמיתי”, הם כמובן אלו המרוויחים כסף ממכירתו – אלו שמפיצים LSD בישראל ובטוחים שהמוצר שבידיהם איכותי לא פחות מזה שנצרך בשנים עברו ושכעת יש המערערים את אמינותם.

זו ייתכן גם הסיבה לכך שבימים האחרונים הגיעו לאחד ממפיצי הטענה, גולש המכונה בשם “שולגין”, איומים מרומזים על כך שעליו להפסיק לטעון טענה זו. “שולגין”, שבעצמו אינו מפיץ את החומרים עצמם אלא רק את הטענה כי מה שנמכר בשוק הוא איננו הדבר האמיתי, קיבל אזהרות ברורות להפסיק לדחוף את האג’נדה הזו לפורומים השונים.

“אם אתה דואג לעצמך, כדאי שתפסיק עם מה שאתה עושה,” זו אחת האזהרות שנשלחו אל “שולגין” השבוע מפרופיל אנונימי, תוך איום די מפורש על “נזק” שייגרם.

איומים על שולגין בגלל LSD
איומים על “שולגין” בגלל סיפור ה’ליקוויד’

“השבוע לפני 5 שנים קיבלתי את ההחלטה להילחם בכל השקרים שמוכרים לנו. באותה תקופה אף אחד לא האמין לי, מלבד כמה חברים ואנשים שזכו לצרוך את החומר המקורי, כל העולם היה נגדי,” אומר “שולגין”. “היום יותר ויותר אנשים מבינים על מה אני מדבר. אלו שניסו את ה’ליקוויד’ כבר יודעים זאת בודאות.”

“אני לא מתכוון לוותר או להפסיק,” הוא קובע. “המטרה חשובה ביותר וככל שאנשים מתנסים בדבר האמיתי הם מבינים שעד עכשיו עבדו עליהם.”

איומים אלו כנראה לא מטרידים את אלו שהצטרפו ל”שולגין” אל מסע ההסברה שלו. הם, לצד אלו שמפיצים את ה-LSD החדש ומכנים עצמם “משפחת ליקוויד“, מתעקשים שימשיכו לנסות ולהפיץ את מה שהם מאמינים שהוא ממעוררי התודעה החשובים בהיסטוריה אשר הוחבא והוסתר על ידי הרשויות במהלך השנים.

“אני מתכוון לחלק את כל מה שהבאתי רק כדי שאנשים יבינו שמחרטטים אותם כבר שנים,” נמסר לנו מטעמו של מי שמחזיק לכאורה היום ב-2 גרם מהחומר, שהם 20 אלף מנות. עוד נמסר כי הוא אינו מוכר את החומר אלא רק מחלק אותו בחינם – למען המטרה.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר