מגלגל...

לימור לבנת תוקפת: “רדו מהלגליזציה – זה פופוליזם, סימום של הנוער”

ח"כ לשעבר לימור לבנת חושבת שהמאבק ללגליזציה הוא אידאולוגיה שמטרתה "לסמם את הנוער בסמכות וברשות". לדבריה "יש לנו מספיק צרות, רדו מזה".

שרת החינוך לשעבר לימור לבנת טוענת בטור דעה שפורסם הבוקר באתר Ynet כי המאבק ללגליזציה הוא פסול. לטענתה הצעת החוק שמבקשת להסדיר את התחום ולאפשר רכישה חוקית למבוגרים מגיל 21 ומעלה – היא מרחיקת לכת מדי. בציניות האופיינית לה היא רומזת שההבטחה לנסח את הצעת החוק תוך 3 חודשים היא פזיזה.

“הצעת החוק היא מרחיקת לכת ומבקשת להפוך את ישראל לאזור שבו צריכת סמים (כן, אני יודעת, סמים קלים) תתאפשר בחופשיות גמורה לכל אזרחית ואזרח שגילם מעל 21,” כתבה. “בימים הקרובים תוקם ועדה ובה פקידים ממשרדים שונים, ובתום שלושה חודשים – טוב, זה הרי ממש דחוף – תגיש הוועדה נוסח הצעת חוק לשר המשפטים”.

לימור לבנת (צילום: אבי אוחיון, לפ"ם)
“הבה נסמם את הנוער, הנה פתרון נפלא” – לימור לבנת (צילום: אבי אוחיון, לפ”ם)

כמו רבים לפניה, לבנת מבהירה כי היא “לגמרי בעד קנאביס רפואי”, אך מצד שני חושבת שהמאבק לאי-הפללת צרכני הקנאביס, ובודאי ללגליזציה, הוא מאבק שהופך את השימוש בקנאביס לאידאולוגיה. לבנת לא מכירה בטענה שדווקא האיסור על קנאביס הוא שהופך את השימוש לאידאולוגיה וכי המאבק הוא לצדק, פיקוח ואסדרה.

“אני לגמרי מבינה את הצורך לאפשר שימוש נגיש בקנאביס רפואי לנזקקים, ואף תומכת בכך,” כתבה. “יש להקל את הביורוקרטיות הבלתי נסבלות על מי שהירוק-ירוק הזה, על צורותיו השונות, יכול לאפשר לו חיים נטולי כאבים, על פי קביעת רופאיו. למה למרר את חיי החולים?”

“אבל,” היא ממשיכה, “יש מי שהפכו את השימוש החופשי בסם – וכן, זה סם – לאידיאולוגיה. נכון, לא רק בישראל. אז מה? האם זו סיבה לסמם בסמכות וברשות את המוני צעירינו? מה הפופוליזם הזה לנו?”

“כן, הבנתי שכרגע לא המאבק נגד הקורונה הוא מה שמאחד את ממשלת האחדות שלנו, ולא הצורך המשותף להתמודד עם המגפה הכלכלית ועם כמעט מיליון מובטלים, שרובם צעירים,” היא כותבת. “כל אלה עניינים של מה בכך אצל מנהיגינו. מה שבאמת הצליח לאחד את הליכוד וכחול לבן בהנהגת יו”ר הקואליציה מיקי זוהר בשבוע שעבר, על כל סערותיו, הוא נושא הלגליזציה של הקנאביס.”

לבנת אף “עוקצת” את ח”כ שרן השכל, ממפלגתה לשעבר הליכוד, ומצטטת אותה כמי שאמרה כי “זו בשורה אמיתית לציבור שוחרי החירות. זה ביטוי לזכותו של אדם לפרטיותו ולצנעת חייו”. לדברי לבנת “אז כך נראית החירות? ממש מגילת זכויות האדם, פסל החירות שלנו. בליכוד ובכחול לבן תרים כנראה אחרי קולות מאות אלפי צעירים שבא להם לעשן חופשי-חופשי, ובשביל קולות – כל פופוליזם מותר.”

“יהיו מי שיקראו לי אולי מיושנת, או לא פופולרית,” כתבה בטור. “אבל מבדיקה מהירה שערכתי, הקנאביס שאינו למטרות רפואיות אינו חוקי ברוב המכריע של המדינות בעולם. אז מה בוער פה? מה דחוף? אנחנו רוצים שמציון תצא התורה הזו? זה הסיפור?בינתיים מסתבר שרק 20 אחוז מהצעירים שאיבדו את עבודתם בעקבות משבר הקורונה הצליחו לחזור לשוק העבודה. הבה נסמם אותם. הנה פתרון נפלא. או ברצינות: רדו מזה. גם כך יש לנו מספיק צרות.”

כפי הנראה לבנת, לפי דבריה בטור הדעה, אינה מכירה את התוצאות ממדינות שכבר אישרו לגליזציה, לא מבינה שהמאבק ללגליזציה הוא למען הסדרת שוק קיים שמתנהל ע”י ארגוני פשיעה וטרור, ושמטרתו היא לא הגברת העישון וצריכת הקנאביס אלא פשוט הפסקת הפללת הצרכנים הנרדפים ע”י המשטרה בגלל צריכת חומר.

זו לא הפעם הראשונה בה היא מתבטאת נגד לגליזציה. בשנת 2014, במהלך חגיגות המימונה, נשאלה האם תתמוך בלגליזציה. לבנת השיבה אז כי היא תומכת רק בקנאביס רפואי (למרות שבפועל הצביעה נגד). “אני מתנגדת ללגליזציה לחלוטין ולא אתמוך בכך,” הבהירה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר