ליל הבאנגים הגדול: למעלה מ-2,000 אישרו השתתפותם

האם זה יהיה אירוע מחאת הלגליזציה הגדול ביותר שהיה בישראל? “ליל הבאנגים הגדול” שייערך ב-20 באפריל 2014 צובר תאוצה וכבר למעלה מ-2,000 איש אישרו השתתפותם.

בחצות הלילה, עם כניסת ה-20 באפריל, צפויים להתכנס מאות תומכי לגליזציה בגן הורדים בירושלים, אל מול כנסת ישראל, ולעשן מריחואנה וחשיש בגלוי במחאה על חוקי האיסור על הקנאביס ורדיפת הצרכנים – כל זאת במסגרת אירוע המחאה הייחודי “ליל הבאנגים הגדול“. למעלה מ-2,000 איש כבר אישרו השתתפותם.

אמנם במרבית המקרים מגיעים אל אירועים הנפתחים בפייסבוק רק כ-30% אחוז מהמאשרים הגעה, אך גם אם כך יהיה, צפויים להגיע לפחות כמה מאות אנשים לאירוע זה.

שלטי קנאביס
הזמנה לליל הבאנגים הגדול

עמוס סילבר, מארגן האירוע, פועל כבר חודשים לקידום הערב ופעילים בכל הארץ תולים שלטים על לוחות מודעות ובהם הזמנה להשתתפות באירוע.

“הציבור מתעורר ומתחיל להאמין, זה כל מה שהיה צריך,” הוא אומר. “אני מאמין שהאירוע הזה שונה מהותית מאיורעים אחרים בגלל האופי המיוחד והפוטנציאל העצום שלו לשינוי שנוגע לכולנו. מי שאישר השתתפות באירוע כזה ‘קיצוני’ עשה בצעד הזה לבד אקט אמיץ ולא אגבי כלאחר יד.”

בנוגע למספר המשתתפים באירוע סילבר אינו חושש: “מן הסתם לאירוע כזה, ככל שמספר המששתפים יילך ויעלה, הפחד אצל השאר יילך ויקטן כי הסיכוי למעצרים כמובן קטן ככל שהקהל גדל. אני מקבל המון הודעות אישיות על קבוצות שלמות של חסרי פייסבוק שמתכננות להגיע, כמו גם על חברי פייסבוק שבטוח מגיעים אבל חוששים לאשר הגעה בפייסבוק בגלל הקשרים המסועפים שלהם שם.”

סילבר אף פנה אל משטרת ישראל, הודיע להם על קיום האירוע והזמין גם אותם להשתתף. “רציתי לעדכן אתכם באירוע המצורף,” כתב בדף הפייסבוק של המשטרה. “לא כדי לקבל את אישורכם כי ממילא לא תתנו אישור להתכנסות שמהותה עשיית מעשה לא חוקי אלא כדי שלא תופתעו ותוכלו להיערך מראש ולשמור בכך על הסדר הציבורי בצורה המיטבית.”

צפו: עמוס סילבר מזמין אתכם להשתתף באירוע:

להצטרפות לדף האירוע של ליל הבאנגים הגדול בפייסבוק לחצו כאן.

ראו גם: איך זה שכוכב אחד מעז – עמוס סילבר עושה לגליזציה

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר