לונדון מקדמת אי-הפללה של צעירים שייתפסו עם עד 14 גרם קנאביס

לונדון צפויה להשיק פיילוט במסגרתו המשטרה בחלק מהרובעים בעיר תפסיק את מדיניות ההפללה כלפי צרכני קנאביס, כל עוד מדובר בגילי 18 עד 25 ובכמויות של עד 14 גרם לשימוש עצמי

בשורה טובה וחשובה עבור צרכני הקנאביס הצעירים בלונדון: ראש העיר, סאדיק חאן (Sadiq Khan), מקדם פיילוט לתוכנית אי הפללה בבירת אנגליה, שבמסגרתה המשטרה תפסיק לעצור ולא תגיש כתבי אישום בגין החזקה של כמויות קטנות ושימוש אישי בקנאביס בחלקים מסוימים של העיר, בשלב זה רק כנגד צעירים בגילאי 18 עד 24.

התוכנית של חאן, שצפויה לצאת לפועל בחודש הקרוב, פורסמה בימים האחרונים בכלי התקשורת בבריטניה. על פי הדיווחים, התוכנית תכלול את הרובעים לואיסהם, גריניץ’ ובקסלי, לאחר שניסויים דומים כבר נערכו בסומרסט, בדורהאם ובמערב מידלנדס, שם נאמר לשוטרים לא לעצור צעירים שנתפסו עם קנאביס.

כמות הקנאביס שמותר יהיה לשאת לא הוגדרה במדויק ונאמר רק כי מדובר בכמות “קטנה”, בעוד על פי חלק מההערכות מדובר בכמות של חצי אונקיה (כ-14 גרם) אך מבחינת החוק היבש נשיאת קנאביס תישאר בלתי חוקית.

בדיווחים בתקשורת הבריטית נאמר כי משטרת לונדון הסכימה לשתף פעולה עם התוכנית של ראש העיר חאן, והשוטרים אכן לא יעצרו צעירים שיצרכו קנאביס בשלושת הרובעים בדרום לונדון המשתתפים בתוכנית.

סאדיק חאן, ראש העיר לונדון
ראש העיר לונדון סאדיק חאן

במקום זאת, במסגרת הליך המכונה “הסטה”, יוצע לצעירים הללו קורס שמטרתו ללמד על הסכנות שהם מעריכים שישנן בשימוש בקנאביס, בדומה לזה המוצע לנהגים שנתפסו נוהגים במהירות מופרזת.

מי שיובילו את אותו תהליך “שיקום” הם עובדים סוציאליים המתמחים בעבודה עם צעירים ובני נוער, ולא המשטרה.

בנוסף, לפני שיהיה כל המשך לאזורים נוספים בלונדון, תוצאות הפיילוט הקרוב, שלא נתחם בזמן, תהיינה כפופות להערכה שגם אותה לא נאמר מי בדיוק יבצע.

“הניסוי המוגבל הזה, שעדיין נמצא בפיתוח וטרם אושר על ידי העירייה, יכלול שלושה מתוך 32 הרובעים של לונדון ויחול רק על בני 18-24 שנמצאה ברשותם כמות קטנה של קנאביס,” הבהיר דוברו של חאן, והוסיף כי “הפיילוט לא יחול על שום סם או תרופה אחרת”.

לדבריו, “הרעיון שבבסיס התוכנית, שכבר נמצאת בשימוש על ידי כוחות משטרה אחרים ברחבי הארץ, יהיה להסיט את הצעירים שנמצאים עם כמות קטנה של קנאביס הרחק ממערכת המשפט הפלילי ולספק להם במקום זאת עזרה ותמיכה, שכן הוכח כי הדבר מפחית עבירות חוזרות.

“צמצום הפשיעה הוא בראש סדר העדיפויות של ראש העיר, והוא ימשיך לחקור וליישם את הפתרונות היעילים ביותר, שיסייעו להסיט את הצעירים הרחק משימוש בסמים ומפשיעה לתמיד”.

כזכור, בקמפיין שניהל חאן במערכת הבחירות האחרונה שלו ב-2018, הוא התחייב להקים ועדת סמים בלונדון שתבדוק אם יש להפיל את החזקת קנאביס.

בנוסף, בחודש שעבר תיאר ראש הממשלה בוריס ג’ונסון – קודמו של חאן בתפקיד ראש העיר של לונדון – את אסטרטגיית המלחמה בסמים בת 10 השנים שלו, שבמסגרתה התחייב “לפרק 2,000 כנופיות סמים ולהשקיע 300 מיליון פאונד כדי לפטור את רחובות המדינה מסמים לא חוקיים”.

ג’ונסון, הנחשב כידוע לשמרן, הוא מתנגד ידוע ללגליזציה ותוכנית 10 השנים שלו כוללת, בין היתר, יותר בדיקות סמים בעת מעצר והקניית סמכות לשופטים להורות על בדיקות סמים לעבריינים המרצים עונשים בקהילה (עבודות שירות) בגין פשעים הקשורים לסמים, עם סיכוי להחמרת העונש לכלא במידה ויכשלו בבדיקה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר