לגליזציה באורוגוואי: הנשיא מוחיקה חתם ואישר את החוק סופית

אחרי שעבר בבית המחוקקים ובסנאט, הגיעה הצעת החוק החדשה ללגליזציה באורוגוואי אל שולחנו של הנשיא חוסה מוחיקה שחתם ואישר את החוק באופן סופי ורשמי. עד אפריל 2014 ייכנסו החוקים לתוקפם.

בחודש אוגוסט השנה אישר בית המחוקקים את הצעת החוק ההיסטורית ללגליזציה מלאה של קנאביס באורוגוואי ולפני שבועיים אישר אותו גם הסנאט ברוב של 16 תומכים מול 13 מתנגדים. השבוע הגיעה הצעת החוק לשלב הביורוקרטי האחרון כשחוסה מוחיקה, נשיא אורוגוואי ומי שיזם את ההצעה בעצמו, חתם ואישר את החוק באופן רשמי ומוחלט.

נשיא אורוגוואי חוסה מוחיקה
חוסה מוחיקה

דובר מטעם הנשיא אמר כי מוחיקה חתם בשקט על ההצעה והפך אותה לחוק באופן רשמי במטרה ליצור שוק חוקי ומפוקח של קנאביס במדינה. המזכיר הנשיאותי דייגו קאנפה אישר אמש (ג’) לסוכנויות הידיעות שמוחיקה חתם על החוק בליל יום שני 23.12 וכי זהו ההליך הרשמי האחרון בדרכה של הצעת החוק להפוך לחוק.

כעת צריכים פקידי הממשלה להציג נוהל ברור שמסדיר את כל שוק הקנאביס במדינה, החל מגידול ועד למכירה בבתי המרקחת, עד ל-9 באפריל 2014 ועל פי הדיווח מקווים בממשל האורוגוואי לסיים את ההליכים עד לאמצע שנת 2014, אז יתחילו למכור את הקנאביס בדולר אחד בלבד לגרם מריחואנה.

עד אז, גידול של עד 6 שתילי קנאביס בבית והחזקה של עד 480 גרם למשפחה הם חוקיים לחלוטין.

כפי שדיווחנו אתמול, במקביל שוקלות גם שכנותיה של אורוגוואי – ארגנטינה, צ’ילה ועוד – את רעיון הלגליזציה המדבק.

ראו גם: בין ישראל לאורוגוואי – לגליזציה כבר לא מילה גסה

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר