טוען...

כמה THC צריך כדי להרגיש את השפעת הקנאביס?

צרכנים קבועים יודעים למדוד את כמות הקנאביס הרצויה בג’וינט על פי העין ותחושת הבטן הכללית, אבל כמה THC באמת צריך בכדי להרגיש את ההשפעה המבוקשת? וכמה זה יותר מדי?

מרבית צרכני המריחואנה והחשיש יודעים להעריך מנסיון מהי כמות החומר הרצויה בג’וינט שלהם על פי מבט העין ותחושת הבטן. הם נאלצים להסתפק במדד זה מאחר והמוצר אינו חוקי ואין עליו כל בקרת איכות שתעזור לנו לדעת מהי כמות ה-THC בפרח – החומר הפסיכואקטיבי בקנאביס הגורם להרגשת האופוריה – כמו גם מהי כמותם של שאר החומרים הפעילים CBD, THCV, CBL ועוד, הנקראים קנבינואידים.

בעיה זו באה לידי ביטוי בעיקר כאשר מדובר בהכנת מוצרי מזון המכילים קנאביס. קשה להעריך כמה קנאביס זה נחשב “מספיק”, מאחר וכל אדם “מקבל” את השפעתו באופן אחר, אשר תלוי מאוד בנסיבות פנימיות וחיצוניות כאחד. סיבות נוספות הן שכשמדובר על הפקת מזון מקנאביס, אנו משתמשים בכמויות גדולות יותר של פרחים מאלו שבג’וינט למשל, וכן ההשפעה המתקבלת מצריכת קנאביס דרך מערכת העיכול וכלי הדם שונה מזו המתקבלת מעישון וספיגת החומרים דרך הריאות – שוני המתבטא בעיקר ב’היי’ מעט יותר “עמוק” אשר נמשך זמן רב יותר והשפעתו מתחילה רק כעבור 45 דקות בערך מרגע הצריכה (תלוי נסיבות כמובן).

ראו עוד: מדריך וידאו להכנת עוגיות מריחואנה

אז איך מחשבים את זה?

תלוי בזן הקנאביס בו אנו משתמשים וכמובן בשאלה האם יש לנו את הנתונים עליו, אם נניח שפרח קנאביס איכותי ממוצע מכיל 15% THC פחות או יותר (קנאביס בישראל מוגדר כ”רפואי” אם מכיל מעל ל-12% THC), אז למעשה בגרם אחד קנאביס יהיה 0.15 ג’, או 150 מ”ג של THC. בהתחשב בכך שאחוז ה-THC בפרח הוא הערכה בלבד וכי ניתן להניח שלא כל ה-THC אכן ימוצה בתהליך צריכתו, בין אם בבישול ובין אם בעישון, נאמר כי במידה ומדובר בקנאביס איכותי, כנראה שבכל גרם יהיו בין 100 ל-150 מ”ג של THC.

אז כמה זה “מספיק”?

ההנחה הכללית היא ש-5 מ”ג THC זו מנה עדינה מאוד למתחילים, 10 מ”ג THC ייתנו באז חלש אבל לא יותר מכך ו-20 עד 30 מ”ג THC מתאימים עבור הצרכן הקבוע הממוצע. 40 עד 50 מ”ג THC מיועדים עבור משתמשים מנוסים במיוחד ו-60 מ”ג זה רק עבור אלו שכבר ותיקים במיוחד בתחום ובעלי סבילות גבוהה. בחנויות לקנאביס רפואי בארה”ב ניתן אף למצוא עוגיות קנאביס המכילות 75, 90 ואפילו מעל ל-100 מ”ג THC.

ראו עוד: “את החשיש אני לא מרגיש” – מה עושים כשכלום כבר לא משפיע?

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר