מגלגל...

יעל גרמן: “אין שחיתות במשרד הבריאות”

שרת הבריאות אמרה את הדברים אמש בעת עימות עם מפגינים מחוץ לביתה.

אמש התאספו מטופלי קנאביס רפואי, יחד עם מסורבים ותומכים, מחוץ לביתה של שרת הבריאות יעל גרמן, במחאה על הרפורמה בשוק הקנאביס הרפואי בישראל.

עשרות המפגינים המתינו מחוץ לביתה של השרה בציפייה לקבל תשובות על שאלות עליהן איש ממשרד הבריאות לא ענה עד כה: כיצד נקבעות ההתוויות המזכות בקנאביס רפואי, מי האנשים היושבים באותן וועדות, איפה הפרוטוקולים של ישיבות הוועדה, מדוע עובר משרד הבריאות על חוקי חסיון ודורש ויתור על סודיות רפואית מהמטופלים, מדוע מתנה משרד הבריאות את קבלת האישור הרפואי בויתור על רשיון הנהיגה, מדוע נאלצים חולים להיות מטופלים בתרופות מסוכנות לפני שניתן להם קנאביס ועוד.

שרת הבריאות יעל גרמן

גרמן ניסתה לספק הסברים ונראה היה כי אינה מצליחה להבין את הזעם הרב. “אני לא מבינה איפה הבעיה,” היא אמרה. “איך הייתם רוצים שידעו למי לתת קנאביס ולמי לא? מוכרחה להיות רשימת התוויות שעל פיה יקבעו דברים וכך זה נעשה היום.”

אך המפגינים לא ויתרו ודרשו הסברים גם בנוגע לאינטרסים של חברות התרופות בתחום הקנאביס הרפואי, לקשריו של יובל לנדשפט, האחראי החדש על יק”ר (היחידה לקנאביס רפואי), עם חברת סופר פארם ולקשריו של בועז לב, המשנה למנכ”ל משרד הבריאות, עם חברת הענק ‘שראל‘, אשר קיבלה לאחרונה זכיון למכור תוצרי קנאביס למטופלים.

גרמן ביטלה את הטענות במחי יד וקבעה כי אין שום מקום להאשמות מסוג זה. “לא יאה להעלות האשמות מסוג זה,” אמרה. “אין כאן שחיתות מהסוג הזה ומספיק עם הקונספירציות האלה.”

יעל גרמן - הפגנת קנאביס רפואי
שרת הבריאות מגיעה לענות על שאלות

כשנשאלה בנוגע לתכנית משרד הבריאות להפסיק את גידולי הקנאביס הרפואי בישראל ולעבור לייבוא קנאביס מחברת “בדרוקן” ההולנדית, רמזה גרמן לעניין “הזליגה” של החומר לשוק החופשי. “יש ספקי קנאביס רפואי המשתפים פעולה עם גורמים בעולם התחתון,” אמרה. “חלקם אף משלמים שוחד לשוטרים.”

ד”ר ג’וני גרינפלד, שהגיע לתמוך במטופלים, דיבר אף הוא עם השרה. “אם הייתי האחראי על התחום, הייתי מבזר את הסמכות לאישור קנאביס לכל רופא מומחה בתחומו,” אמר גרינפלד. “הרופאים הם אלו שמכירים את הפציינטים שלהם ולא מישהו שיושב במשרד הבריאות ומקבל בקשות בפקס.”

לפני שעלתה חזרה לביתה, סיכמה גרמן את הדברים: “אין לי שום יכולת או סמכות לתת תרופה לאדם זה או אחר. אני מבקשת מד”ר גרינפלד להכין לי מסמך שיפרט כיצד לראייתו נכון לפעול ומהן המלצותיו לקידום הנושא ולהקלה על המטופלים.”

המפגינים הבטיחו לחזור ביום ראשון ולשהות במקום לאורך כל השבוע, עד שתיעננה דרישותיהם.

צפו בקטעים מהמפגש:

האירוע המלא (צילום ועריכה: שלומי סנדק):

ראו גם: האם יש או אין שחיתות במשרד הבריאות?

ראו עוד: השרה גרמן משיבה לאברי גלעד: “בעד עזרה לחולים, אבל יש להיזהר”
ראו עוד: קנאביס רפואי בישראל – בלאגן אחד גדול

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר