יו”ר איגוד רופאי הכאב: “עישון קנאביס מזיק כמו עישון טבק”

הצהרה מפתיעה של ד”ר סילביו בריל, יו”ר איגוד רופאי הכאב, שאמר את הדברים בראיון ל’ידיעות אחרונות’ הבוקר. עוד אמר כי “לקנאביס יש הרבה תופעות לוואי מסוכנות”.

השבוע דיווחנו כאן לראשונה על הודעתו של ד”ר סילביו בריל, מנהל מכון הכאב באיכילוב ויו”ר איגוד רופאי הכאב, על כך שמרפאת הכאב בבית החולים תחדל מלספק אישורי קנאביס רפואי לחולים חדשים.

“לאור ריבוי מטופלים, תורים ארוכים והחמרה משמעותית באיומים של המטופלים על הצוות הרפואי, הנהלת המרכז הרפואי החליטה כי לא ישלחו בקשות חדשות למתן רישיון לשימוש בקנביס רפואי,” אמר בריל לכתב המגזין.

בעקבות ההודעה התראיין ד”ר בריל הבוקר, 24.7, לעיתון “ידיעות אחרונות” והפתיע כשאמר כי “עישון קנאביס מזיק כמו עישון טבק”, זאת בניגוד למחקרים שהוכיחו שקנאביס, כשמעושן ללא תוספת טבק, כלל אינו מזיק לריאות ואף עוזר להתפתחותן.

חולים נקטו באלימות, אז החלטתם להפסיק את מתן מרשמי הקנאביס הרפואי לחולים חדשים?

תשובה: “זו החלטה של הנהלת המרכז הרפואי [איכילוב]. לצד האלימות אנחנו סובלים מתורים מאוד ארוכים ואין לנו אפשרות לתת מענה ראוי לעוד חולים.”

אז במקום להתייעל אתם מפסיקים לחלוטין את השירות?

תשובה: “לא אני קיבלתי את ההחלטה. חולים מספרים שיש זליגה של קנאביס ממטופלים לשוק. הם מקבלים מרשם – ומוכרים את הקנאביס, וזה כבר עניין המשטרה.”

כרופא כאב, אתה מאמין שקנאביס רפואי הוא תרופה יעילה לכאבים?

תשובה: “זו לא תרופה, כי איננו יודעים בדיוק מה היא מכילה. זהו חומר שיש לו הרבה יכולות ופוטנציאל לעזור.”

אז מה הבעיה?

תשובה: “לקנאביס יש הרבה תופעות לוואי מסוכנות, בעיקר פסיכיאטריות, ובעיקר אצל צעירים וקשישים. חוץ מזה, עישון הקנאביס מזיק כמו עישון טבק.”

אתה בעד לגליזציה של המסחר בחשיש?

תשובה: “לא הרופאים צריכים לתת את הדעת על זה. המחוקק צריך לקבוע.”

תשובתו של בריל מפתיעה כאמור מאוד שכן מחקרים הוכיחו בעבר שצריכת מריחואנה אינה מזיקה לריאות, בוודאי שלא באותה מידה בה מזיק הטבק.

החומרים הפעילים בקנאביס מול החומרים בסיגריות

החלטה זו של המרכז הרפואי איכילוב מצטרפת להודעה דומה שפרסמנו לראשונה כאן ובה ניתן לשמוע את אחת מרופאות הכאב מדווחת על שביתה שהכריזו הרופאים.

אמנם ד”ר בריל הכחיש השבוע את השביתה המדוברת, אך בפועל נראה שזה בדיוק מה שקורה ובאופן כללי תחום הקנאביס הרפואי ממשיך להתנהל בבלאגן. ראו: קומבינות, אינטרסים ואי-סדרים בתעשיית הקנאביס הרפואי

ראו עוד: המטופלים בקנאביס רפואי – עבריינים בעל כורחם
ראו גם: קנאביס רפואי: עבר, הווה עתיד / ד”ר סילביו בריל

תודה לבר דה-פורטו על הטיפ

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר