השופט נזף במשטרה, טענה שקנאביס ומריחואנה זה סמים שונים

המשטרה טענה בפני בית המשפט כי יש להטיל עונש קשה של מאסר בפועל על צעיר שנאשם בסחר בכמויות קטנות של קנאביס, בין השאר על בסיס נגישותו לכאורה "לסוגי סמים שונים". השופט השיב: "ידוע לכל שמדובר באותו חומר"

שופט בימ”ש השלום בראשל”צ עמית מיכלס נזף במשטרה על כך שבטיעונים לעונש במסגרת תיק שהתנהל נגד סוחר קנאביס בטלגרם טענו נציגיה בביהמ”ש בין השאר כי קנאביס ומריחואנה הם סוגי סמים שונים. בכך לטענתם עבר הנאשם עבירה חמורה יותר. “כתב האישום מדבר על סחר בסם מסוג מריחואנה וקנאבוס המצביע על נגישות לסוגי סמים שונים,” טענו.

השופט עמית מיכלס, בית משפט השלום ראשון לציון (תמונה באדיבות אתר בתי המשפט)
“ידוע לכל שמדובר באותו חומר” – השופט עמית מיכלס, בית משפט השלום ראשון לציון (תמונה באדיבות אתר בתי המשפט)

בתגובה השיב השופט מיכלס כי “על אף שהמאשימה השתמשה בכתב האישום הן במילה ‘קנאבוס’ והן במילה ‘מריחואנה’, עדיין לא ניתן לומר שהנאשם סחר בשני סוגי סמים כנטען על ידי המאשימה, שהרי ידוע לכל שמדובר באותו חומר”.

הערות אלו של השופט עלו במסגרת תיק שעסק בצעיר שהואשם והודה בכך שמכר כמויות קטנות של כ-3 עד 8 גרם קנאביס ב-10 מקרים שונים ל-10 לקוחות שונים, לאחר שתיאם עמם את פרטי העסקה דרך אפליקציית טלגרם. בנוסף הוא הואשם בכך שהחזיק ברכבו כ-71 גרם קנאביס כשהוא מחולק לשקיות.

טענה נוספת של נציגי המשטרה שנדחתה גם היא על ידי השופט מיכלס היתה שבמקרה של ריבוי עבירות מסוג דומה, יש להתייחס לכל עבירה בפני עצמה ולא כעבירה אחת שכוללת כמה וכמה סעיפים שונים. לדברי השופט, במקרה אחר בו הוא דן לאחרונה, טענו נציגי המשטרה את ההפך בדיוק, כלומר שעסקאות שונות של סחר במים מהוות אירוע כולל אחד.

עו"ד דניאל פאר
עו”ד דניאל פאר

השופט בתגובה דרש מהמשטרה לגבש מדיניות אחידה לטענות כאלה וקבע: “גם אם היה מקום לקבוע מתחם עונשי נפרד לכל עסקה, לא ניתן לקבל את עמדת המאשימה לקביעת מתחמים שונים המתחשבים בכל גרם של סם מסוכן מסוג קנאביס, בפרט כאשר בכל אחת מהעסקאות נמכרו סמים בכמות שאינה עולה על הכמות שהוגדרה בחוק ל’צריכה עצמית’.”

לבסוף גזר השופט מיכלס על הנאשם עונש של 9 חודשי עבודות שירות ו-3 חודשי מאסר על תנאי. את הנאשם ייצג בתיק עו”ד דניאל פאר.

גם זה בטח יעניין אותך

למי שלא יודע מה ההבדל בין קנאביס למריחואנה, אפשר לקרוא על זה כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר