מגלגל...

470 ק”ג קנאביס של חברת “קנופי” צפויים להגיע לישראל

חברת הקנאביס הישראלית החדשה "יוניבו" מדווחת כי סיכמה עקרונית על ייבוא של כחצי טון קנאביס רפואי מחברת הקנאביס הקנדית הגדולה בעולם "קנופי".

470 ק”ג קנאביס ייובאו לישראל מממתקני הגידול של חברת הקנאביס הקנדית הגדולה בעולם “קנופי” (Canopy) במדינת לסוטו שבאפריקה, כך מדווחת הבוקר (א’) חברת הקנאביס הישראלית החדשה “יוניבו” שתהיה יבואנית בלעדית של “קנופי” בישראל.

אריזות תפרחות הקנאביס של “קנופי” שיגיעו לישראל לא יהיו מעוצבות כאחד המותגים המפורסמים של החברה הקנדית, ביניהם “טוויד” (Tweed) או “ספקטרום” (Spectrum), אלא ימותגו כמוצרים של “יוניבו” עצמה.

יש לציין כי בשלב זה מדובר בהסכם עקרונות וכן ש”יוניבו” ו”קנופי” עודן נמצאות במשא מתן לסיכום תנאי הסכם סופי ומחייב, אשר עשוי להבשיל לחתימה על הסכם שיהיה כפוף להתקיימותם של תנאים מתלים.

ההודעה על ייבוא מחברת “קנופי” מגיעה לאחר ייבוא של 250 ק”ג שביצעה חברת “קנדוק” מחברת הקנאביס הקנדית “טילריי”, ו-400 ק”ג קנאביס שייבאה חברת “בזלת” מהחברה הפורטוגלית “אמק”. בנוסף הודיעה חברת “טוגדר” כי תייבא 250 ק”ג קנאביס מחוות הקנאביס שלה באוגנדה.

קנאביס של "טוויד" - אחד המוצגים המפורסמים של "קנופי"
קנאביס של “טוויד” (Tweed) – אחד המותגים המפורסמים של “קנופי”

לאחר שהייבוא מקנופי יתממש יהיה בישראל קנאביס מחו”ל במשקל כולל של מעל ל-1.3 טון, זאת בעקבות היתר מיוחד שנחשף לראשונה במגזין קנאביס במסגרתו אישר משרד הבריאות לחברות לייבא עקב מחסור בקנאביס מגידול מקומי.

תופעה זו של ייבוא קנאביס מחו”ל צפויה לפגוע קשות בחקלאים ישראלים קטנים שקיוו להקים חוות קנאביס ישראליות לשיווק התוצרת למפעלים. הסכמי שיתוף הפעולה עם החברות הקנדיות הגדולות בעולם יקחו חלק נכבד מנתח הפעילות בתחום זה.

על פי הודעת “יוניבו” לבורסה: “במסגרת התקשרות בלעדית בישראל, בשלב ראשון תייבא יוניבו לישראל 470 ק”ג קנאביס רפואי יבש המגודל על ידי קנופי, תייצר את מוצריה עם חומרי הגלם של קאנופי שישאו את הלוגו והמותג של יוניבו ותפיץ את מוצרי הקנאביס הרפואי בבלעדיות, כמוצרים סופיים בבתי המרקחת בשוק הישראלי”.

עוד דווח כי “התוצרת המיובאת על ידי יוניבו היא בתקינת GACP, ממנה תייצר יוניבו מוצרי בתקינת GMP, ובכפוף לאישורים והנחיות של היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות. בשלב השני תזמין קנופי מהחברה שירותי ייצור ועיבוד במפעל החברה באשקלון ותהא לה הזכות להתקשר עם יוניבו כיצרן וכמפיץ של מוצרי קנאביס רפואי, בתקן EU-GMP, לשווקי אירופה, בכפוף לאישורים הנדרשים.”

גולן ביטון, מנכ”ל יוניבו מסר: “ההסכם עם קנופי הוא מהלך אסטרטגי המעיד על מיצובה של יוניבו בשוק המקומי ובשוק הבינלאומי כחברה מובילה. בנוסף ההסכם הוא הוכחה כי קיים יתרון בהקמת מפעל טכנולוגי בעל כושר ייצור גדול ויכולת טכנולוגית עתידית לייצר מוצרים ברמת איכות ותקינה בין לאומית.  ההסכם יאפשר לנו גם להגדיל את נתח השוק שלנו בישראל, ללא תלות בחוות ובאספקה המקומית ולהמשיך למכור להרחיב את מגוון מוצרי הקנאביס הרפואי שלנו באיכות הגבוהה ביותר והוא גם מניח את התשתית לייצור עבור קאנופי בשוק הבינלאומי.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר