טוגדר מדווחת על קציר קנאביס באוגנדה; הממשלה: “טרם ניתן אישור”

יו"ר חברת "טוגדר" יוחנן דנינו מדווח כי שלוחת החברה באוגנדה סיימה את קציר הקנאביס הרפואי הראשון ומתכוונת לשווקו לאחת ממדינות אירופה. בנוסף דיווחה על שתילת 10 דונם נוספים. בממשלת אוגנדה טוענים כי טרם אושר רישיון הגידול של החברה באופן רשמי.

החברה הציבורית “טוגדר” הפועלת על מנת להיכנס לענף הקנאביס הודיעה הבוקר (ד’) כי סיימה את קציר הקנאביס הראשון שלה בחממה שהקימה באוגנדה.

עוד הודיעה החברה כי בכוונתה לשווק את התוצרת שנקצרה לאחת ממדינות אירופה וכן כי לאחר הקציר זרעו עובדיה 10 דונם נוספים של קנאביס בחווה.

שקיות קנאביס טוגדר אוגנדה
תמונה שפרסמה חברת טוגדר של קנאביס ארוז לאחר הקציר הראשון

בכך עומדת “טוגדר” בהצהרותיה המקוריות לסיים את קציר הקנאביס בסוף הרבעון הראשון של שנת 2019, וזאת על אף דיווחים על כך שההתנהלות באוגנדה נעשית ללא אישורים נדרשים לכאורה.

מנגד גורמים בממשלת אוגנדה מסרו הבוקר למגזין קנאביס בעקבות הודעת חברת “טוגדר” כי הדיונים בקבינט בשאלת התרת הגידול של קנאביס רפואי באוגנדה עוד נמשכים וטרם הסתיימו.

גם עיתונאים מקומיים לא מצליחים להבין כיצד מתנהל פרויקט הגידול של החברה ללא היתר רשמי ממשרד הבריאות, כנדרש על פי חוק.

לטענת “טוגדר” ההיתר שניתן לה נופק על ידי שר הבריאות הקודם של אוגנדה והעובדה שהשרה הנוכחית אינה מאשרת זאת, לא מבטלת את ההיתר שברשות החברה המקומית עמה היא פועלת.

כזכור פעילות “טוגדר” באוגנדה זכתה לכותרות רבות, גם כאן במגזין קנאביס, לפיהן גורמים רשמיים במדינה, כולל שרי החקלאות והבריאות ורשויות שונות, מכחישים כי ניתן אישור לחברה כלשהי לגדל קנאביס במדינה.

גורמים לא רשמיים טוענים כי כך מתנהלים הדברים באוגנדה, ללא היתרים מסודרים ובאישורים שנעשים “מתחת לפני השטח”, כך למשל לטענת עיתונאי עמו שוחחנו הבוקר.

בראש חברת “טוגדר” עומד המפכ”ל לשעבר יוחנן דנינו, שטרם התייחס לסוגיית הרישיונות בעצמו. את הדיווח על התחלת הגידול מסרה החברה בחודש ינואר 2019, לפני חצי שנה.

מאז שיא השווי אליו הגיעה החברה בבורסה בשנה שעברה צנחו מניות החברה לשפל ואינן מצליחות בינתיים עד כה לטפס חזרה. נכון לעתה שווי החברה עומד על כ-200 מיליון ש”ח בבורסה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר