חשש מפני נסיונות פריצה לחוות הקנאביס בחגים

בעקבות מקרי פריצה ושוד בחוות הקנאביס הרפואי, מנחה משרד הבריאות את החברות להקפיד עוד יותר על נהלי האבטחה במתקנים, זאת מחשש לנסיונות דומים של ארגוני פשיעה או עובדים מבפנים בתקופת החגים.

משרד הבריאות הורה השבוע לחברות הקנאביס להקשיח את נהלי האבטחה בחוות, זאת מחשש לפריצות ושודים בתקופת החגים, בזמן שהפעילות במקום פחותה וישנם ימי חופש רבים.

ההוראה החדשה באה גם בעקבות פריצה שהתרחשה לפני מספר שבועות לאחת החוות בדרום הארץ במהלכה נשדדו כ-350 ק”ג תוצרת, וכן לאחר גניבה של 2 ק”ג קנאביס מחווה אחרת בצפון ע”י עובד בכיר בחברה.

הצלחת השוד בדרום, שהאחראי לו טרם אותר, עלולה לחשש משרד הבריאות להוות תמריץ עבור ארגוני פשיעה, עבריינים, או אף עבור עובדי החברות עצמם – לנסות לחקות שוד כזה, שיכול להביא לרווחים של מאות אלפי שקלים ויותר.

על פי בדיקת גורמי המקצוע מרבית מתקני הקנאביס עומדים בדרישות המחמירות שהושתו על הענף, אולם כן התגלו במספר קטן מהם מקרים של “הירדמות” של מערכות האבטחה ואף השבתה של מערכות ההתראה.

עוד נמצא כי בחלק מהחוות ישנם גופים או מכשירים כגון מכולות, גנרטורים או חדרי חשמל, הממוקמים בסמוך לגדר ההיקפית לחווה, ועלולים להקל על ניסיונות טיפוס מעל הגדר.

בנוסף מבקש משרד הבריאות הקפדה יתרה על הצבת יותר שומרים, הקפדה על סבבי סיורים תכופים, שבירת שגרה, הצבת מאבטחים חמושים, בקרה יזומה על המערכות האלקטרוניות ואף הגשת בקשה למשטרה שתבצע סיורים מטעמה.

לטענת גורמים בענף עמם שוחחנו הדיווחים על מקרי פריצה, שוד ושריפות בחוות הקנאביס לאחרונה – כולל 4 כאלה רק בשבועות האחרונים – גורמים לנזק תדמיתי חמור לכל העוסקים בענף ומרחיקים יזמים ומשקיעים פוטנציאליים מלהצטרף אליו.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר