ח"כ מתן כהנא: "נגד לגליזציה"

חודשיים לבחירות 2020: ח"כ מתן כהנא מודיע על התנגדותו להסדרת שוק קנאביס חוקי בישראל. בכך מיישר כהנא קו עם בנט ושקד מובילי מפלגתו "הימין החדש", וכן עם מפלגות הימין הקיצוני, החרדים והערבים.

ח"כ מתן כהנא, מס' 3 במפלגת "הימין החדש", מצטרף למובילי המפלגה נפתלי בנט ואיילת שקד ומודיע כי הוא מתנגד להסדרת שוק קנאביס חוקי למבוגרים.

בתגובה לפניית מגזין קנאביס מבהיר הערב (ב') חבר הכנסת הטרי בקצרה: "מתנגד ללגליזציה מלאה, תומך במתן קנאביס מסיבות רפואיות".

כהנא סירב להסביר את עמדתו בעצמו, באופן ישיר, בטענה כי הוא עסוק. לשאלה האם יתמוך לכל הפחות בביטול הפללת צרכני הקנאביס דוברו לא השיב.

גם חבריו למפלגה בנט ושקד אינם תומכים כאמור בלגליזציה. "לא אסכן את הילדים גם אם זה פופולרי," אמר בנט בתחילת השנה. "זו לא הציונות שאני מכירה," אמרה שקד.

מתן כהנא (צילום: יוסי זליגר)
"נגד לגליזציה" – ח"כ מתן כהנא (צילום: יוסי זליגר)

למרות שהיא מגדירה את עצמה כמפלגה ימנית ליברלית הקורצת לקולות חילוניים מהמרכז הליברלי, "הימין החדש" מיישרת קו דווקא עם שאר המתנגדים – מפלגות הימין הקיצוני, החרדים, והערבים.

למעשה, לאחר פרישת משה פייגלין ומפלגת "זהות" מהמירוץ לכנסת, לא נותרה בגוש הימין אף לא מפלגה אחת תומכת לגליזציה.

בכך הושלמה תמונת המצב לקראת בחירות 2020 בכל הנוגע לתמיכה בלגליזציה: "כחול-לבן" והמפלגות משמאלה למעט הערבים תומכות כולן, בעוד "הליכוד" והמפלגות מימינה מתנגדות כולן.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט