מגלגל...

האזינו: “חומר למחשבה” – על קנאביס, לגליזציה ודעה קדומה בישראל

“חומר למחשבה” היא תכנית רדיו ששודרה בשנת 2008 ברדיו “קול הנגב” וסוקרת את ההיבטים השנויים במחלוקת ובוחן אותם בשלושה הבטים: הנושא החברתי, הנושא הרפואי והנושא החוקתי.

“אני סמי, וחוץ מזה שאני ממש אוהב לישון, אני בחור די רגיל. עוד שנה אני מסיים תואר ובינתיים עובד בחצי משרה, חונך בפרוייקט פר”ח ומנסה גם ללמוד בין לבין… בשעות הפנאי אני כותב בעיתון המכללה, מנגן קצת בגיטרה וגולש. אה, כן, ואני גם מעשן חשיש.” – כך נפתח שידור הרדיו המיוחד שהופק ע”י גלעד פלג במסגרת פרוייקט הגמר שלו בלימודי תקשורת במכללת ספיר ושודר ברדיו האזורי “קול הנגב” ב-12.08.2008.

חומר למחשבה - תכנית רדיו על קנאביס, לגליזציה ומה שביניהם

“החברים שלי חושבים שאני סטלן, המדינה רואה בי עבריין, ההורים שלי, אם רק היו יודעים, היו רואים את סוף העולם, ואני? אני רק מחפש קצת שקט… כמו כולם…” ממשיך המונולוג. “אני יודע מה אתם חושבים – ‘למה להתקרב לרעל הזה, למה להרוס לעצמך את החיים…’, אבל רגע לפני שאתם שופטים אותי ומסיקים מסקנות, שימו רגע בצד את כל מה שסיפרו לכם על צמח הקנאביס, קחו שאיפה עמוקה ותפתחו את האזניים.”

על הפרוייקט

תכנית רדיו מיוחדת זו נערכה במסגרת פרויקט גמר במסלול רדיו במכללת ספיר, אותו ערך גלעד פלג יחד עם אלינור שריקי ואפיק צעירי. שידור בן שעה זה, עוסק בצמח הקנאביס השנוי במחלוקת ובוחן אותו בשלושה הבטים. הנושא החברתי, הנושא הרפואי והנושא החוקתי. פרויקט זה זכה לתגובות מעורבות, בעיקר ככל הנראה בגלל הנושא הרגיש בו עסק. אבל כפי שתיווכחו לשמוע, הושקעו במשדר זה מחשבה רבה, זמן לא מועט והפקה רצינית..

בין האורחים השתתפים בתכנית אפשר למצוא שמות מכובדים ביותר כמו פרופ’ רפאל משולם, חתן פרס ישראל בכימיה (ראיון עם פרופסור משולם), דוקטור רחל בר-המבורגר, המדענית הראשית של הרשות הלאומית במלחמה בסמים ואלכוהול, צחי קליין, במאי הסרט “גראס באישור רופא” ומתנדב בעמותה המספקת קנאביס רפואי לחולים, גיל ראסטה, מפיק הופעות רגאיי בישראל, נטע ארנון שושני, דוקטורנטית למדעי החברה ומגדר, שמאי גולן, דובר הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול, בועז וכטל, מנכ”ל מפלגת עלה ירוק, ירון לונדון, עיתונאי ואיש טלוויזיה, דפנה ערוד, אמנית ויוצרת, ו-א’, סטודנט לחקלאות ומומחה לגידולים הידרופוניים.

גם זה בטח יעניין אותך

האזינו:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר