"מדיוי" רוכשת את "חוה" – חברת הקנאביס של החקלאיות מהערבה

חברת קנאביס חדשה בשם "חוה", בבעלות שתי נשים חקלאיות מן הערבה, תירכש על ידי החברה הבורסאית "מדיוי" שהסכם שלה עם חברת קנאביס אחרת פוצץ לאחרונה.

אחרי פיצוץ ההסכם עם חברת "היי פארמה" (Hi Pharma) רוכשת כעת החברה הבורסאית "מדיוי" (Medivie) את חברת הקנאביס החדשה "חוה".

את "חוה" מנהלות שתי חקלאיות תושבות הערבה, נעה בראל ודנה מלצר, המנסות בשנים האחרונות להיכנס לפעילות בענף, כפי שנחשף בשנת 2016 במגזין קנאביס.

דנה מלצר ונעה בראל
דנה מלצר ונעה בראל, מנהלות "חוה" – קנאביס בערבה

"חוה קנאביס בערבה" הינה חברה בעלת אישורים ראשוניים (קודי עוסק) לריבוי, גידול ועיבוד קנאביס רפואי, אם כי עדיין ללא רישיונות אמיתיים לנגיעה וייצור הצמח.

עם השלמת העסקה, צפויה "חוה" להקים את מתחם הגידול בשטחה שבערבה והבוקר מודיעה "מדיוי" כי תרכוש 65% מהון המניות של "חוה" בתמורה ל-4.7% ממניות "מדיוי" שיינתנו לחקלאיות.

על פי תנאי ההסכם מדיוי תעמיד הלוואת בעלים לחוה בסך של כ-8 מיל' ש"ח אשר ישמשו להקמת מתחם הגידול ומימון פיתוח מוצרים מבוססי קנאביס.

דנה מלצר ונועה בראל, מייסדות חוה, השתתפו בשנים האחרונות בקידום הרגולציה בישראל למתן רישיונות לגידול קנאביס רפואי וכן את מתן האישור לייצוא קנאביס מישראל.

דנה ונועה ימשיכו לנהל את חוה ומנחם כהן, מנכ"ל מדיוי, ימונה ליו"ר.

"מטרתן המשותפת של החברה וחוה היא לגדל ולעבד קנאביס רפואי בסטנדרטים המחמירים שקובעים משרד הבריאות, באמצעות טכנולוגיות מתקדמות ייחודיות," מסרו.

מנחם כהן, מנכ"ל מדיוי אומר: "מדיוי בחנה חלופות רבות ולבסוף בחרה בחוה בערבה, בעיקר בשל החזון המשותף של מדיוי ומנכליות חווה בערבה – דנה ונועה. לחוה צוות מקצועי מן השורה הראשונה, בידי חוה שלושה אישורים ראשוניים ושטח חקלאי בן 20 דונם היכול לגדול עד ל-90 דונם בעת הצורך".

"אנחנו מברכות על ההצטרפות למדיוי אשר אנו רואות בה פלטפורמה בינלאומית בתחום הקנאביס הרפואי," מסרו בעלות חוה. "לאורך התהליך למדנו להכיר את מדיוי על יתרונותיה היחסיים ובמיוחד את יכולת היזמות החזקה שלה".

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט