טוען...

זנדברג לתומכים: “עזרו לי להביא את הלגליזציה”

ח”כ זנדברג התייחסה אמש שוב לנושא הקנאביס, סיפרה כי בקרוב תעלנה להצבעה שתי הצעות החוק שהגישה להסדרת השוק וביקשה מהתומכים: “אנחנו נצטרך את הכוח והתמיכה שלכן ושלכם לעשות כאן שינוי היסטורי.”

ח”כ תמר זנדברג מ’מרצ’, מי שעומדת היום בראש הפעילות לקידום הסדרת שוק הקנאביס בישראל, קראה אמש לתומכים להצטרף אליה ולתמוך בהצעות החוק שהגישה ותעלנה בקרוב להצבעה בממשלה.

“בקרוב תעלנה על שולחן הכנסת הצעות חוק לאי הפללה והסדרת השימוש בשעות הפנאי,” כתבה בדף הפייסבוק שלה. “אנחנו נצטרך את הכוח והתמיכה שלכן ושלכם כדי להעביר אותן בישראל ולעשות כאן שינוי היסטורי.”

תמר זנדברג הצעת חוק
ח”כ תמר זנדברג

זנדברג התייחסה לנושא לאחר שהתברר בימים האחרונים כי גם בית החולים “תל השומר” הצטרף למקביליו ב”איכילוב”, “בילינסון” ו”אסף הרופא”, והחליט להודיע מראש כי הוא אינו מקבל פניות לקנאביס רפואי ואינו מספק המלצות – עובדה המקשה על החולים ומחזקת את הטענה כי רק הסדרה חוקית של שימוש בקנאביס תפתור את הבעיות הן בציבור הכללי ובפרט במערכת הבריאות הקורסת.

זנדברג פירטה חלק מהקשיים עימם נאלצים להתמודד הפונים לקבלת אישור: “בניגוד למה ששרת הבריאות אוהבת לספר בתקשורת, המצב בשטח שונה לחלוטין: התורים ארוכים בצורה בלתי סבירה (גם בחידוש רשיון), משך ההמתנה לאחר קבלת האישור לפעמים מגיע לחודשים (גם לחולי סרטן), הדרישה לוותק של שנה במרפאת כאב לפני בחינת הבקשה בעינה עומדת, ועכשיו אנו מקבלים בשורה חדשה: הרופאים החליטו שהם נוטשים את הסיפור. אין יותר קנאביס רפואי. גורנישט. מרפאת הכאב מתנערת מהחולות והחולים ומפקירה אותם לטיפול רפואי חסר ואף מזיק.”

“אין מנוס מהסדרה חוקית של מעמד הקנביס, גם לשימוש הרפואי וגם לשעות הפנאי,” אמרה. “רק כך נשחרר את החולים מהתלות במערכת בירוקרטית שלא טובתם לנגד עיניה, רק כך נעודד מחקר רפואי ומדעי באחד התחומים שזקוק הכי הרבה לידע אמיתי נטול בורות וסטיגמות.”

כזכור, זנדברג הגישה במהלך החודשים האחרונים שתי הצעות חוק חדשות להסדרת שוק הקנאביס בישראל. הצעת החוק הראשונה קוראת לאי-הפללת צרכני הקנאביס ולהטלת עונשי קנסות בלבד במקום תיקים פליליים ומאסרים. הצעת החוק השנייה שהגישה זנדברג קוראת להסדרת שוק הקנאביס בדומה לאופן בו נעשה הדבר לאחרונה בקולורדו (לגליזציה).

שתי ההצעות צפויות לעלות כאמור להצבעה בכנסת במהלך השבועות הקרובים. זנדברג מבקשת את עזרת הציבור בתמיכה והפעלת לחץ על חברי הכנסת המתנגדים.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר