קיצור תורים: זמני ההמתנה לקנאביס רפואי יקוצרו

הנחיה חדשה של משרד הבריאות שפורסמה היום (א’) תקצר את זמני ההמתנה לקבלת רשיון, חידוש רשיון, מעבר ספק ועוד לעד 15 ימים בלבד – זאת במקום הנחיה קודמת שחשפנו במגזין וקבעה המתנה של עד לכ-5 חודשים.

בהנחיית שר הבריאות יעקב ליצמן יקוצרו לאלתר זמני הטיפול לקבלת קנאביס רפואי, זאת לאחר החלטה של היחידה לקנאביס רפואי (יק”ר) להאריך את זמני ההמתנה, כפי שחשפנו לראשונה כאן.

כזכור על פי ההוראות שפורסמו אז, על מנת לקבל רשיון קנאביס חדש, לחדש רשיון קיים, לשנות תצורת צריכה (שמן/תפרחת), לעדכן מינון או לעבור ספק – יאלצו החולים להמתין 120 ימי עסקים ויותר מכך, במקום כ-50 ימי עסקים עד כה.

אך כעת מפרסם משרד הבריאות הודעה לעיתונות ובה הוא מתקן את העוול שנגרם לחולים המעוניינים בטיפול וכן למטופלים המעוניינים בחידוש רשיון או מעבר ספק.

במקום המתנה של בין 50 ל-120 ימי עבודה, יאלצו החולים להמתין רק 15 ימים מקבלת הפניה ביחידה לקנאביס רפואי.

בהודעה נכתב כי “עד לכניסת הרפורמה לתוקפה במלואה, הורה השר ליצמן לקצר את זמני קבלת הטיפול והנחה על הורדת משך הטיפול לרף נמוך של 15 יום מקבלת הפניה ביחידה לקנאביס רפואי (היק”ר) ועד קבלת מענה למטופל.”

הוראה זו מצטרפת לפרסום הראשון שלנו הבוקר, על כך שלראשונה בישראל יורשו מטופלי קנאביס רפואי להשתמש בתרופה שלהם גם מחוץ לבית, בתנאים והגבלות מסוימים אך באופן מתירני הרבה יותר מכפי שהיה נהוג עד כה.

שר הבריאות יעקב ליצמן מסר: “ציבור החולים המחזיקים ברישיון לשימוש בקנאביס רפואי זכאים לשירות יעיל ומשופר במטרה להקל על סבלם ולכן הוריתי על קיצור זמני ההמתנה ביק”ר. במקביל נמשיך לפעול למניעת זליגה ושימוש בקנאביס שלא לצרכים רפואיים המנוגד לחוק”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר