הרב שנלחם באוננות: “לגליזציה זה כמו סדום”

“כל הסמים הם קשים,” אומר הרב שלמה אבינר, מהבולטים שברבני הציונות הדתית ומי שמוכר כלוחם באוננות של צעירים דתיים ומסייע להומוסקסואליים לשנות את נטייתם המינית. “לגליזציה זה כמו החטא של סדום,” אמר.

לפני כשנתיים בראיון שנתן לאתר ‘סרוגים’, הסביר הרב שלמה אבינר את התנגדותו ללגליזציה בכך ש”לגליזציה זה טירוף ורשע ואת התומכים בה סיממו בטיעונים לא אמיתיים” וכן ש”בין משתמשי קנאביס יש פי 8 תאונות, פי 5 התאבדויות, פי 4 רצח ואלימות”.

הבוקר (א’) מתפרסם ראיון נוסף עם אבינר, הפעם באתר ‘כיפה’, בו חוזר הרב – המוכר בהתנגדותו לאוננות בקרב צעירים דתיים ובמאבקו נגד הומוסקסואליות – על דברים דומים לאלו שאמר בראיון הקודם.

“מבחינה בריאותית אין הבחנה בין סמים קשים לבין סמים קלים,” אמר אבינר. “כל הסמים הם קשים וכולם אסורים. יש על זה תשובה של הגר”מ פיינשטיין (שו”ת אגרות משה יו”ד ג לה).”

כשנשאל איפה כתוב בתורה שאסור לקחת סמים השיב אבינר כי “הרמב”ם בהלכות דעות פרק ד כותב שאדם חייב להתנהג בצורה בריאה, וזה מדין של הליכה בדרכי ד’, שזו מצוה מן התורה של והלכת בדרכיו, כמבואר בפרק א.”

כשנשאל האם אלכוהול אינו מזיק אף יותר מקנאביס השיב: “איני יודע, אך גם אלכוהול אסור. כמובן אינינו מדברים על כוס קידוש, הבדלה וכדומה.”

אבינר נשאל עוד האם מאחר והשימוש בקנאביס כבר קיים, לא עדיף להסדיר את הנושא בחוק. “בודאי לא,” השיב. “זה מזיק לאנשים ויש להילחם נגד זה בכל תוקף. נכון שלא מצליחים למגר את התופעה, אבל מצליחים לצמצמה. אין להתיאש. יש הבדל גדול בין מדינה בה האזרחים חוטאים אך השלטון נלחם נגד וגם אנשי הרוח לוחמים נגד, ואז יש תקוה, לבין מדינה שכולם מרכינים את ראשם מתוך יאוש, ואז המצב אבוד.”

“רבי יצחק עראמה מסביר בספר עקדת יצחק שער כ, שזה היה החטא של סדום, כלומר מתן גושפנקא חוקית לחטא, כמו בעניינינו לגליזציה של סמים קלים,” הוסיף.

כשנשאל האם לא מדובר בפגיעה בחופש הפרט השיב כי “אם כך, אפשר להתעלם מכל נבלה! קודם כל, כל ישראל ערבים זה בזה, אנחנו לא אגואיסטים, אנו דואגים לא רק לעצמנו, אלא גם לאחרים, כמה שאנו יכולים. שנית, אותם האנשים אינם בני חורין, הם משועבדים לסמים, ואדרבה אנו מצילים אותם מאותם עבדות בזויה, ועושים אותם בני חורין.”

“יש בכך מדרון חלקלק להרבה אנשים,,” הוסיף. “במיוחד כאשר הם במצוקה, אז הם מוצאים שם מפלט. ובמיוחד, שאם זה הופך לחוקי, זה גם יגיע לקטינים בהיקף רב והם בודאי לא שולטים על עצמם וזה יביא חורבן.”

מה על אדם לעשות אם נמצא במצוקה, נשא אבינר והשיב :”תורה ומצוות ומעשים טובים ומידות טובות. פיקודי ד’ ישרים משמחי לב. אשרי יושבי ביתך. אשרי העם שככה לו. אשרי תמימי דרך. אשרי האיש… אשר בתורת ד’ חפצו.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר