הקץ למונופול של חברת “שראל”

לאחר שנים בהם נהנתה “שראל” מבלעדיות באספקת הציוד הרפואי לבתי החולים מחליט כעת משרד האוצר לבטל את הפטור ממכרזים שהיה לחברה.

האם לטישת העיניים של “שראל” אל עבר שוק הקנאביס הרפואי בארץ תביא בסופו של דבר לפירוק החברה? קולות המחאה שקמו בעקבות החלטת משרד הבריאות להעביר את ניהול תחום הקנאביס הרפואי לחברת “שראל” בשנה שעברה גרמו למשרד האוצר להקים צוות בדיקה מיוחד במטרה לבחון את יעלותה של החברה.

הצוות, שכלל נציגים ממשרדי האוצר והבריאות טען כי חברת “שראל” סירבה לשתף עימם פעולה ומיאנה להעביר לצוות הבדיקה את החומר המבוקש, באגף החשב הכללי במשרד האוצר החליטו בתגובה לבטל את הפטור ממכרז שרק לאחרונה הוארך בחמש שנים נוספות עד 2019.

כזכור, חברת “שראל” הינה חברה פרטית שקמה באמצע שנות התשעים במטרה להוזיל עלויות עבור בתי חולים ממשלתיים באמצעות רכישה מרוכזת של תרופות וציוד רפואי. במהלך השנים נשמעו ביקורות מספר על אופן התנהלות החברה ועל הקשרים הבעיתיים בינה לבין משרד הבריאות.

לאחר שפרסמנו כאן לראשונה כי בכוונת משרד הבריאות להעביר את ניהול תחום הקנאביס הרפואי לידי חברת “שראל”, הדבר יצר הד תקשורתי וציבורי רב שאף גרר אחריו דיונים מיוחדים בכנסת כמו גם מספר עתירות לבג”צ כנגד ההחלטה.

כעת, לאחר שנים בהם “שראל” התנגדה לקיום פיקוח על פעילותה והתנגדה להעברת נתוניה לרשויות המדינה ובכלל כך למשרד האוצר – נראה כי הממשלה מקשיחה את עמדתה בנוגע לפריבילגיות המופרזות בהן זכתה החברה עד היום.

חגי הילמן
“חברה שנולדה בחטא” חגי הילמן על חברת ‘שראל’

מיו”ר שולחן מגדלי הקנאביס, חגי הילמן, נמסר בתגובה לידיעה כי: “שראל היא חברה שנולדה בחטא ודינה להיקבר בקבורת חמור…לשמחתה של חברת שראל משרד הבריאות מוסיף לה עוד ועוד ‘משימות ושליחויות’ ודואג למלא את קופתה בתרגילים סיבוביים שאין להם אח ורע במדינה מתוקנת. עושה רושם כי לאחר שנים של מאבק רואה סוף סוף משרד האוצר את הבעיה לאשורה ומתחיל למנוע את פעילותה משולחת הרסן בעולם האספקה של תרופות וציוד רפואי.”

ראו גם:
קנאביס קפיטליסטי: מי עומד מאחורי חברת “שראל”?
צפו: כך תחלק חברת “שראל” קנאביס רפואי

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי