טוען...

הפתעה: יו”ר פורום חברות הקנאביס החדש – בנו של מייסד חברת “טבע”

ניגוד עניינים? התאחדות התעשיינים, אחד משלושת הגופים החזקים במשק הישראלי, מינתה דווקא את יו"ר ענף התרופות, בן לשושלת חברת "טבע", כיו"ר ענף הקנאביס החדש בהתאחדות.

התאחדות התעשיינים, גוף המאגד גופים גדולים בתעשייה ונחשב לאחד משלושת הגופים החזקים במשק הישראלי, מינה בשבוע שעבר (5.6) יו”ר חדש לפורום קנאביס חדש שמאגד את מפעלי הקנאביס הישראליים.

פורום הקנאביס החדש של התאחדות התעשיינים הוקם לפני כחודשיים וכולל בתוכו את נציגי מפעלי הקנאביס “פנאקסיה”, “בזלת”, “BOL”, “סייקי”, “יו ניבו” ו”קנאשור” – ולא את מגדלי הקנאביס.

חיים הורביץ (תמונה: צילום מסך)
בעל אינטרס בחברת “טבע”, יו”ר פורום הקנאביס החדש. חיים הורביץ (תמונה: צילום מסך)

לראשות הפורום מונה בתחילה ד”ר תמיר גדו, מנכ”ל חברת BOL (“שאיפה לחיים”), אך בשבוע שעבר סיים ד”ר גדו את תפקידו בעקבות מתיחות בין גופים החברים בפורום.

בישיבה שנערכה בנוכחות נציגי החברות מונה במפתיע במקומו של גדו לתפקיד דווקא חיים הורביץ, בנו של מייסד חברת התרופות “טבע” ומי ששימש כמנכ”ל טבע ישראל במשך קרוב לעשור ואף מחזיק עדיין במניות החברה (1.4%).

הורביץ, יו”ר חברת הקנאביס החדשה “יו ניבו”, מחזיק במקביל לתפקידו החדש כיו”ר פורום חברות הקנאביס גם בתפקיד יו”ר ענף התרופות בהתאחדות התעשיינים.

בתחילה העדיפו חברי הפורום למנות לתפקיד היו”ר גורם חיצוני כלשהו, כזה שאינו חלק מאחת החברות, אך לבסוף התרצו וקיבלו את המלצת ההתאחדות למנות את הורביץ לתפקיד.

עם זאת, מינויו של הורביץ עורר מיד תהיות בקרב גורמים בענף שטוענים כי מדובר בניגוד אינטרסים, שכן ידוע כי הרחבת השימוש בקנאביס רפואי, כולל למשל התרה חוקית של CBD, מפחיתה משמעותית את השימוש בתרופות.

למעשה, כך נטען, “התפתחות הענף היא חד משמעית פגיעה בחברות התרופות ו’טבע’ בראשן ומשמעותה פגיעה בשווי המניות של ‘טבע’, ולפיכך לא ברור כיצד יפעל הורביץ לקידום ענף שעלול לפגוע לכאורה בחברה אותה ייסד אביו ולו מניות בה”.

בהתאחדות התעשיינים מצידם שוללים אפשרות ל”קונספירציה” ובתגובה לידיעה מסרו כי חברי הפורום הצביעו באופן מסודר בעד מינויו של הורביץ תוך שהיו מודעים היטב לתפקידו המקביל כיו”ר ענף התרופות.

“בישיבת פורום תעשיות הקנאביס הישראליות, שנערכה בתאריך 5.6.19, בחרו חברי פורום תעשיות הקנאביס את מר חיים הורביץ ליו”ר הפורום, תוך שהם מודעים היטב לתפקידו כיו”ר ענף התרופות ואף רואים בכך יתרון,” נמסר.

עוד נמסר כי “בישיבה הוצגו האתגרים העיקריים איתם תתמודד התאחדות התעשיינים על מנת לקדם את מנוע הצמיחה המשמעותי של תעשיות הקנאביס הישראליות. תמיר גדו, אשר הנו חבר בפורום תעשיות הקנאביס, מונה כיו”ר זמני לפני מספר חודשים, ועודכן בנושא”.

ממר הורביץ לא נמסרה תגובה עד כה. ד”ר גדו העדיף שלא למסור תגובה בעניין זה.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר