מגלגל...

“הסמים במלחמה בסמים” / דעה

קנאביס - התרופה למלחמות
קנאביס - התרופה למלחמות

לא, זו לא טעות בכותרת. אחרי דיווחים יומיומיים על המלחמה בסמים, הגיע הזמן לדבר קצת על הסמים במלחמה בסמים.

ממשלת ישראל, בעזרת נציגיה השונים ובעיקר בעזרת הזרוע הקרויה “הרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול” והממחישה בעזרת שמה בלבד (“סמים ואלכוהול”? כלומר אלכוהול זה לא “סמים”?) על הבורות הקשה ואולי המכוונת, מתעמרת בתושבי ישראל כאילו היו חיילים המפרים סדר.

האם ייתכן שממשלת ישראל, אשר מונהגת למעשה מיום היווסדה ע”י גנרלים ויוצאי צבא, פשוט מתייחסת אל אזרחיה כאילו היו חיילים בפלוגה? האם פשוט לא הפנימו שמדינת ישראל היא – או לפחות מתיימרת להיות – מדינה דמוקרטית חופשית?
כך או כך, התוצאה בסופו של יום היא אלפי ישראלים עצורים בשנה ועוד מאות אלפים שחיים בפחד תמידי שיום אחד עלול לקפוץ עליהם איזה שוטר ולהרוס להם את החיים בגלל פירורי עשב.

לצורך ההישגים המרשימים הללו של “הרשות למלחמות מיותרות” או “הרשעות למלחמה בסמים” כמו שיש המכנים אותה, משתמש יאיר גלר, מנכ”ל הרשות, באמצעים שונים ומשונים לביצוע תפקידו (הערה אישית: גלר, לא נשכח לך בעתיד ולא יעזור שתגיד “רק ביצעתי את תפקידי”).

בעבר נהגה הרשות להפיץ שקרים מוחלטים אך לאחרונה – כנראה מחשש לביקורת או אפילו תביעות משפטיות שתוגשנה – מתמקדת הרשות יותר בפן החברתי של השפעות צריכת הקנאביס.

צפו: הרשות למלחמה בסמים משווה צרכני קנאביס למחבלים מתאבדים.

גם זה בטח יעניין אותך

בשנת 2011 העמידה הרשות מכרז עבור תקציב הפרסום שלה ע”ס 6 מיליון ש”ח לשנתיים. לאחר חשדות להטיות ובחירה במשרד הפרסום “לעומק התודעה” אשר מקורב לדובר הרשות שמאי גולן, בחרו ברשות במשרד הפרסום “מקאן-דיגיטל” כדי שינסה הוא להשפיע על תודעת אזרחי ישראל.

דוגמא אחת של העבודה של מקאן-דיגיטל היא הקמפיין של “אדם ברק”, הדמות הבדיונית שאמורה היתה להבהיל את מי שחושב לנסות ולעשן מריחואנה בפעם הראשונה ולגרום לו לחשוש מפני בעיות חברתיות, בעיות במערכות יחסים זוגיות ו/או בהצלחה בהשגת עבודה מסודרת.

הקמפיין זכה לתגובה של תומכי הלגליזציה שהציגו פרודיה על הקמפיין המגוחך ובו גם קראו לתומכים לדווח על הקמפיין של הרשות כניצול של פייסבוק בניגוד לתנאי השימוש בו. הקמפיין הוסר מפייסבוק לאחר מספר ימים עקב הפרת תנאי השימוש באתר.

הפארודיה על קמפיין אדם ברק של הרשות למלחמה בסמים

“הסמים במלחמה בסמים”

מאחר והרשות בוחרת להשתמש בביטוי “סמים” בהתייחסותה לקנאביס אשר הינו בסך הכל עשב פשוט, בחרנו להשתמש בשיטתם, ועל כן נניח בפוסט זה שאם קנאביס – אשר איננו מזיק – נקרא סם, כנראה שמה שמזיק באמת לבני האדם הוא בוודאי “סם קשה ביותר”.

וזוהי רשימת הסמים הקשים בהם משתמשת הרשעות למלחמות מיותרות:

זהירות, מדינת משטרה

טרור

כדי שלא תחשבו שאנו נסחפים בתיאור, מומלץ לעיין בהגדרת המונח “טרור” כפי שמופיע בוויקיפדיה:
“טרור הוא סוג של מאבק אלים, המופנה בעיקר כלפי אזרחים, במטרה להפחידם, לשם השגת מטרות פוליטיות-חברתיות“.

אחד ה”סמים” אם כן במלחמתה של הרשות הוא הטרור. על אף דיווחים על כך שעמותת “אל-סם” נמצאת בחובות כבדים ועל עובדים המאיימים להתפטר בעקבות בעיות בקבלת משכורות, ממשיכה הרשות לממן קמפיינים ארציים המתמקדים בהפחדת אלו שאינם מכירים את העובדות בנוגע לקנאביס ותוצריו.

על אף שהוכח כבר לא פעם שמריחואנה לא פוגעת ולא מסוכנת בשום אופן ועניין, בטח ובטח לא יותר מאלכוהול, סיגריות, קפה או גלידה, ממשיך יאיר גלר בהתמקדותו בצרכני הקנאביס כאילו היו אלו נציגי השטן בכבודו ובעצמו וכאילו אין סמים אמיתיים להתעסק איתם (אם מר גלר רוצה, נוכל לספר לו על איזה קיר אחד בלוד, שם מחלקים באופן חופשי סמים קשים כמו הרואין ומקביליו).

ריטלין

“סם” נוסף בו משתמשת הרשות באופן עקיף הוא הריטלין. זאת על שום שמי שגורם לאנשים לפחד מקנאביס – אשר הוכח כבר שעוזר לטיפול בלקויי למידה (ADHD וכד’) – מוביל אותם היישר לשימוש בריטלין אשר הינו סם קשה וממכר הדומה מאוד לקוקאין בתרכובתו.

בנוסף, מי שהיתה יו”ר אל-סם בעבר, הגברת ג’ודי ניר-מוזס-שלום הנוטה לאמירות מטופשות באופן כללי, הצליחה להתעלות אפילו על עצמה כשצייצה בחשבון הטוויטר שלה: “האבקה הלבנה הזאת, היא עושה פלאים” בהתייחסה לריטלין (אנו מקווים שלא לאבקה לבנה אחרת…).
תוכלו לצפות בפנינים נוספות של הגברת בפרק “כשלון ההסברה” מתוך הסדרה המעולה “על-סם” בהנחיית אושרת קוטלר.

מתנגדת לסמים אבל אוהבת ריטלין

כעבור זמן מה קיבלה גברת מוזס את המרשם המבוקש…

ג'ודי מבסוטה מריטאלין, ואפילו יש לה תיאבון
ג’ודי מבסוטה מריטאלין, ואפילו יש לה תיאבון

צפו בהברקות של ג’ודי:

גרימה למוות

מחקרים הוכיחו ששימוש במריחואנה, לא רק שאינו פוגע בנהיגה, הוא אף מציל חיים של נהגים. בקולורדו נמצא שמאז התרת השימוש בקנאביס רפואי, ירד אחוז תאונות הדרכים הקשות ב-10%. המשמעות של נתון זה הינה שמי שמתנגד לקנאביס פשוט מונע הצלת חיים!

בנוסף, ישנו אחד – מר פרופסור רוני גמזו – אשר אחראי באופן ישיר לסבלם ואף למותם של ישראלים. גמזו, אשר מכהן בתפקיד מנכ”ל משרד הבריאות, פירסם מכתב ובו כתב: “המדיניות שאני קובע לנושא היא להגביל את מספר המשתמשים גם על חשבון… פגיעה בחלק מהאנשים שיכולים להשתפר רפואית”. אם זהו איננו פשע אז מהו פשע?

רוני גמזו מתעלם מסבלם של חולים

בצע כסף

כסף כידוע הוא אחד הסמים הקשים והממכרים ביותר בעולם, אם לא ה…
ראשי הרשות למלחמה בסמים יודעים ומכירים את כל המחקרים בנוגע לקנאביס אשר מפורסמים כאן באתר באופן יומיומי כמעט, ואף על פי כן ממשיכים “למלא את תפקידם” ועושים את מה שצריך לעשות כדי להמשיך ולקבל תקציבי ממשלה (תקציבים אשר מגיעים ישירות מכיסי משלמי המיסים. כלומר מכיסינו שלנו) ולממן את משכורות העתק של ראשיה.

מעבר לבצע הכסף, המדינה והרשות פשוט זורקות לפח מיליונים של שקלים על מה שהם קוראים לו “המלחמה בסמים” ובפועל מתבטא באכיפה נוקשה, פריצה לבתים, כליאה ובתי סוהר והרס של קריירות וחיים נורמליים של אזרחים ישראלים תמימים שלא פגעו מעולם באיש.

דרדור נערים צעירים לצריכת סמים קשים

בטענתה החוזרת של הרשות על כך ש“סמים זה סמים” וש“אין כזה דבר סמים קלים”, גורמת הרשות לנערים להאמין שקנאביס שווה ערך לסמים קשים כמו קוקאין, הרואין ודומיהם.
אלו, כאשר ניגשים לדילר בכדי לרכוש מריחואנה או חשיש, שומעים ממנו שאם כבר בא להם משהו, יש לו דברים אחרים להציע להם שיעשו להם טוב. מאחר והם כבר ניסו לעשן מריחואנה וראו ששום דבר נורא לא קורה, מבינים אותם נערים שמאחר ו”כל הסמים הם אותו דבר”, לא יקרה כלום אם ינסו גם קוקאין או הרואין. משם הדרך להתמכרות לשימוש בסמים היא קצרה ביותר.

התעללות

משטרת ישראל מבצעת באופן יזום וקבוע פשיטות על בתים החשודים ב“הפקת סמים קשים במעבדות היידרו” כפי שנוהגים עיתונאים מסויימים ואחרים לכנות חדר עם ארבעה עציצים של עשב באדנית.
פשיטות אלו מתבצעות בעיקר באזורים של אוכלוסיות מעוטות יכולת שכן הם יודעים היטב שמי שאין בידו כסף לשכירת עורך דין מהשורה הראשונה, לא יוכל להתנגד להם.
במהלך פשיטות אלו, גורמים השוטרים לדיירי הבית לנזקים פיזיים ונפשיים קשים ביותר המלווים אותם לכל אורך חייהם.

לגליזציה - מהמוצדקות שבמלחמות ישראל

לסיכום

מר גלר, מר גמזו, ראש ממשלת ישראל מר נתניהו ושאר חבריכם. הנכם אנשים המסוכנים לציבור ובין אם תסכימו לכך או שלא, אתם עבריינים ופושעים ויבוא יום בו תבינו את זה בעצמכם.
אף על פי שלא מגיע לכם, אנו מאחלים שכשתחלו בסרטן או מחלות אחרות, יהיה מי שיעזור לכם ויספק לכם מעט קנאביס שישפר את הרגשתכם.
לבריאות.

פוסט זה נכתב ע”י מאושר (שם בדוי) שיהיה מוכן להזדהות לאחר שתגיע הלגליזציה לישראל. במהרה בימינו. אמן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר