הסיבה המדהימה בגללה קנאביס לא חוקי

“האם ידענו שאנחנו משקרים בקשר לסמים? בוודאי שכן!”: סרטון חדש ממחיז בצורה נפלאה ופשוטה את הטיעונים הבולטים נגד שימוש בקנאביס ואת התשובות להם, ומציג את הסיבה האמיתית והמרושעת למדי להוצאת המריחואנה מהחוק. צפו:

לפני כמעט מאה שנים הוכרז הקנאביס כבלתי חוקי בארה”ב ומאז משתוללת תעמולה חריפה כלפי הצמח ואלו המשתמשים בו. סרטון חדש של College Humor מסביר כיצד בדיוק הוצא הקנאביס מהחוק ומפריך את הטיעונים נגדו.

צפו:

בעוד שרבים מאמינים שאינטרסים כלכליים הם אלו שהובילו להוצאת הקנאביס מהחוק, הסרטון נוגע באחת הסיבות המקוריות אך הפחות מצוטטות: גזענות. המקסיקנים שהיגרו לארה”ב בתחילת המאה שעברה הביאו עימם את תחביב עישון העשב מבית וכדי להילחם בהם כל מה שהיה צריך לעשות זה להוציא את התחביב שלהם מהחוק.

לאחר תחילת הסרטון, בו מפריך המנחה את הטיעונים על כך שקנאביס הוא סם מעבר לסמים קשים ומציג את ההיסטוריה העתיקה של הצמח, מצוטט הארי אנסלינגר, צאר הסמים הראשון של ארה”ב והאיש שהוביל את הוצאת הקנאביס מהחוק ב-1937.

גם זה בטח יעניין אותך

“מריחואנה גורמת למקסיקנים להסתכל ללבנים בגובה העיניים, הם נהיים צמאים לדם לבן,” הסביר אז אנסלינגר וניצל את הגזענות כלפי המקסיקנים כדי להודיע בקונגרס כי “מריחואנה היא סם מסוכן וממכר שגורם למשתמשים בו לשגעון ומוות”.

למרות שמדענים וחוקרים שבדקו את הנושא בשליחות הממשל מצאו כי הטענות נגד הקנאביס אינן נכונות, העדפיו מנהיגי ארה”ב להמשיך את מה שהתחילו.

בסוף הוא מציין את העדות הנדירה של ג’ון ארליכמן, בכיר בממשל ניקסון, שסיפר על הסיבה האמיתית להוצאת המריחואנה מהחוק:

“ידענו שלא נוכל להוציא מהחוק ולהכריז מלחמה על שחורים, אבל על ידי כך שגרמנו לציבור לקשר את ההיפים עם מריחואנה ואת השחורים עם הרואין, והענישה וההפללה הנוקשות של שניהם, יכולנו לרסק את הקהילות הללו – האם ידענו שאנחנו משקרים בקשר לסמים? בוודאי שכן.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר