מגלגל...
x

המדריך המלא לצריכת MDMA – מה לעשות ומה לא לעשות

לפני שמחליטים לצרוך MDMA, (אמ די אמ איי – החומר הפעיל באקסטזי), חשוב להיות מודעים למספר דגשים כדי להקפיד על צריכה בטוחה שתמנע בעיות וסכנות. מאילו תופעות צריך להיזהר, מהו המינון הנכון ועם מה לא כדאי לכם לערבב: המדריך המלא לצריכה בטוחה.

אם החלטתם לקחת MDMA, חשוב שתדעו למה אתם נכנסים. המדריך הבא מבית ארגון rollsafe הפועל לקידום צריכה אחראית ובטוחה של MDMA, נועד להעניק לכם מידע לגבי התהליך כולו:

קצת על MDMA

MDMA (שם מדעי: 3,4-Methylenedioxymethamphetamine), המוכר גם בשם “מולי”, הוא סם פסיכואקטיבי סינטטי נפוץ ממשפחת האנטקטוגנים (סמים פסיכואקטיביים היוצרים השפעה רגשית וחברתית).

MDMA בצורתו הטהורה הוא גביש (בטוהר של לפחות 90%), אך אל הצרכנים בשוק הוא מגיע בתור טבליות אקסטזי מוכנות לבליעה, אשר מיוצרות בצבעים, צורות וגדלים שונים, במשקל ממוצע של כ-100 מ”ג לטבליה. השם “מולי” מתייחס במקור לגרסת האבקה של ה-MDMA.

השפעתה של מנת סם אחת על אדם ממוצע תארך כ-3 עד 7 שעות אשר במהלכן התחושה המתקבלת משלבת עירנות גבוהה ותחושת אנרגיה, המשולבות עם שלווה ורוגע. תחילת ההשפעה מורגשת בדרך כלל כ-20 עד 40 דקות לאחר ושיאה מגיע כשעה עד שעתיים לאחר מכן.

גם זה בטח יעניין אותך

למרות שסם זה נחשב לאחד הבטוחים ביותר, הוא עדיין טומן בחובו פוטנציאל לגרימת נזק למערכות הקלט הנוירוכימיות. לפיכך, לפני צריכת MDMA חשוב להקפיד לשמור על מספר דגשים לצריכה בטוחה.

MDMA: נוסחה כימית - Methylenedioxymethamphetamine
MDMA: נוסחה כימית

עקרונות בטיחות ראשיים

1. אסור לצרוך לעיתים קרובות: צריכת MDMA תכופה מעלה את הסיכון לנזק למערכות הבקרה על הורמון הסרוטונין במוח. לאחר שצרכתם פעם אחת, הזמן המינימלי שכדאי לכם להמתין עד לפעם הבאה הוא לפחות שישה שבועות.

2. חובה להשיג MDMA אמיתי באיכות גבוהה: מחקר שנערך בעשר השנים האחרונות קובע כי רק שליש מטבליות האקסטזי בשוק מכילות MDMA בכל כמות שהיא, משום שיצרני הסמים מחפשים להוזיל עלויות על ידי החלפתו של החומר האמיתי והיקר בזיופים שעלולים להיות מסוכנים.

אם אינכם סומכים על המקור שלכם באופן מלא, אולי שווה לכם להזמין ערכה לבדיקת סמים באינטרנט שתוכל לקבוע מה באמת קיבלתם מהדילר. אם אינכם יודעים איך להשתמש בערכת בדיקה, הנה מדריך קצר על בדיקה ביתית לקביעת איכות סמים.

3. תוספי תזונה והרבה מים: הקפידו מאד על שתיית חצי ליטר מים בכל שעה כדי למנוע התייבשות. כמו כן, תוספי מזון מסוימים יכולים לשפר לכם מאד את החויה ולמנוע בעיות אחרות – ראו את הרשימה המפורטת בהמשך.

חשוב לזכור: שתיית כמות מים מוגזמת עלולה להיות מסוכנת ולגרום למצב של “רוויית-יתר” לגוף. אם אתם מרגישים שחצי ליטר זה באמת יותר ממה שאתם צריכים, ניתן לשתות מעט פחות בחלק מהזמן.

מינון מומלץ

בפעם הראשונה שלכם, אל תתנסו ביותר מ-100 מיליגרם בלבד, כדי ללמוד להכיר את ההרגשה לפני שתעלו הילוך. כמו כן, ישנו אחוז קטן של אנשים העלולים לסבול מרגישות גבוהה בלב ובכבד להשפעותיו של ה-MDMA, אז כדאי להיות בטוחים.

באופן כללי, המינון הדרוש למשתמש נמדד לפי קנה מידה של 1.54 מיליגרם חומר לכל קילוגרם של משקל גוף.

להלן מינונים רלוונטיים למשתמש, על פי אתר Erowid.

סף ההשפעה: 30 מיליגרם
למתחילים הססניים או אנשים עם רגישות גבוהה לאלכוהול: 60-90 מיליגרם
המנה הממוצעת לרוב האנשים: 75-125 מיליגרם
לבעלי משקל עודף משמעותי: 110-150 מיליגרם
משתמשים מנוסים עד מנוסים מאד: 150-210 מיליגרם

בקבוק מים MDMA
שתו הרבה מים: חצי ליטר כל שעה.

תוספי תזונה

ישנם תוספי תזונה רבים אשר יכולים לתרום לשיפור החוויה, בעיקר בפן האיזון הפיזיולוגי ותחושת הנוחות הכללית שלכם לפני ואחרי השימוש ב-MDMA. כל התוספים הללו חוקיים לחלוטין וניתן להזמין אותם דרך האינטרנט בקלות.

שש שעות לפני השימוש: מומלץ לקחת 200 מיליגרם של טבליות מגנזיום אשר מסייעות לשמירה על מערכת העצבים והלב.

שעה עד שלוש שעות לפני השימוש: מומלץ לקחת 500 מיליגרם של חומצת אמינו אצטילית (ALCAR) אשר מסייעת להגברת ייצור ושמירת האנרגיה בגוף.

כשעתיים לאחר השימוש: מומלץ לקחת 100 מ”ג של חומצת Na-R-ALA המשפרת את פעילות המערכת המטבולית וכן 1000 מיליגרם של ויטמין סי לחיזוק המערכת החיסונית.

למחמירים: ניתן לרכוש 400 מ”ג של טבליות תמצית תה ירוק המסייעות לאזן את הרמות ההורמונליות בגוף ולחזק אותו מפני חולשות כלליות שעלולות להופיע מספר ימים לאחר השימוש.

זהירות: אסור לערבב!

באופן כללי, ערבוב MDMA עם סמים נוספים הוא מסוכן. מלבד טבק, קנאביס ואלכוהול (בכמות קטנה בלבד) שאינם משפיעים לרעה או לטובה, אין לערבב סם זה עם חומרים אחרים.

שימו לב: ערבוב MDMA עם קוקאין, קריסטל מת’, הירואין, תרופות אופיואידיות או נוגדי דיכאון הינו מסוכן ביותר ועלול בקלות לגרום לכשלים במערכת העצבים ואפילו למוות.

אלכוהול, טבק, קוקאין, הירואין ואקסטזי
שימו לב: ערבוב MDMA עם סמים חזקים כגון קוקאין והירואין עלול לגרום למוות!

תופעות לוואי שיש לשים לב אליהן

למרות היותו בטוח יחסית, נטילת MDMA עדיין טומנת בחובה מספר סיכונים.

במידה ונתקלתם באחת מהתופעות הבאות, כדאי להזמין אמבולנס באופן מיידי

1. היפרטרמיה (“מכת חום”) – עלולה לגרום לתחושת חום חמורה, עור יבש וכאבי ראש בקדמת המצח שיכולים להוביל להתמוטטות. חובה לשתות הרבה מים ולהימנע מפעילות מאומצת תחת ההשפעה.

2. היפונטרמיה (חוסר באלקטרוליטים ומלחים בגוף) – עלולה לגרום להתכווצויות בבטן ובשרירי הרגליים, בחילות והקאות. ניתן לרכוש משקה אלקטרוליטים כמעט בכל חנות והוא מהווה פתרון מצוין לבעיה.

3. ירידה חדה ברמות הסרוטונין (נדירה יחסית לשאר) – עלולה לגרום להיפראקטיביות מתפצרת, רעד בידיים, התכווצויות ותגובות רפלקסים מוגזמות. משום שמקור תופעה זו הינו פיזיולוגי ופנימי, אין דרך מסוימת להימנע ממנה.

לסיום: טיפים לשיפור החוויה

1. במיוחד בפעם הראשונה, הקיפו את עצמכם בכמה חברים טובים שאפשר לסמוך עליהם.
2. הימנעו מצריכה באמצעות הסנפה – ההשפעה פגה מהר יותר ונעימה פחות.
3. כוס קפה אחת במהלך ההשפעה תעלה לכם את מצב הרוח והאנרגיה. השתדלו לא לשתות יותר מאחת.
4. הכינו מראש מסטיק לרענון הפה.
5. כשלוש שעות לאחר תחילת ההשפעה, אפשר לקחת חיזוק בכמות של חצי מהמנה המקורית, תלוי במצבכם.
6. חפצים זוהרים וצבעוניים יכולים לשפר את עוצמת החוויה. שימו לכם סטיקלייטס בצד מראש.


להמשך קריאה – הגרסא המלאה בפורום קנאביס

ראו גם:
“מה יש בשקית שלי” – בודקים סמים במסיבות טבע
“סמים פסיכדליים מסוכנים כמו נסיעה באופניים”
במשטרת ת”א בודקים: מי שם ‘אקסטזי’ בפיצה של שוטרים?
טריפ ריפורט: איך להשתמש בפטריות קסם
למידע ומדריכים נוספים: היכנסו לפורום פסיכדליה בקהילת הפורומים שלנו.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר