טוען...

המדען: דוקומנטרי חדש על ד”ר רפאל משולם

“המדען” – סרט ישראלי חדש מבית היוצר של “גראס באישור רופא” עוקב אחר סיפור חייו של ד”ר רפאל משולם מאז גילה לראשונה לעולם את הרכיבים הפעילים בצמח הקנאביס ועד היום כשהוא בשיאי המחקר בתחום הקנבינואידים. הסרט הופק על ידי מכון ‘קאנא’ הספרדי לחקר הקנאביס והבמאי והחוקר צח קליין. עכשיו גם בתרגום לעברית.

ד”ר רפאל משולם, זוכה פרס ישראל לכימיה על גילוי רכיבי הקנאביס, כבר הפך לשם דבר בעולם. לאחר שיחד עם יחיאל גאוני וחביב אדרי גילה בשנת 1964 את החומר הפעיל בקנאביס, ה-THC, המשיך הד”ר במחקר ופיתוח של התחום – עד שהפך היום לדעת רבים למומחה מספר 1 בעולם – מה שהוביל לקבלת עשרות פרסים ממשלתיים ואחרים על פעילותו לקידום המחקר החדש.

במהלך השנים עקב אחר משולם הבמאי צח קליין. קליין, האיש שביים גם את הסרט “גראס באישור רופא” ששודר בשנת 2009 בהנחייתו של אברי גלעד והצליח בין לילה לשנות את התפישה הישראלית כלפי קנאביס, החליט לתת בסרטו השני את הבמה לאיש המזוהה ביותר עם הקנאביס – הד”ר הישראלי בעל השם העולמי.

המדען - רפאל משולם
המדען – רפאל משולם

כילד ניצול שואה מבולגריה, דרך העלייה לישראל ועד לקריירה כחוקר הראשי של הכימיה והביולוגיה של הצמח הבלתי מובן ביותר בעולם, משולם גילה כיצד THC מתקשר עם מערכת העצבים הגדולה בגוף האדם, ומצא אז גם שמוח האדם מפיק קנאביס משל עצמו – כמיקל אותו החליט לכנות ‘אננדמיד’, על שום ‘אננדה’ – מילה בסנסקריט שמשמעותה “אושר”.

בשיתוף עם מכון “קאנא” הספרדי, העוסק במחקר בתחום הקנאביס, הפיק קליין את הסרט התיעודי המרגש, שזמין כעת גם בתרגום לעברית.

צפו (לחצו כאן אם הוידאו לא עובד):

ראו עוד:
מי חושש מחשיש – ראיון עם פרופ’ רפאל משולם
צפו: סנג’י גופטה מראיין את פרופ’ רפאל משולם
משולם: “קנאביס אידיאלי לטיפול בסכיזופרניה”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר