הלך לעולמו מתנגד הלגליזציה החזק והמשפיע ביותר בעולם

שלדון אדלסון ז"ל, מתנגד הלגליזציה והקנאביס הרפואי המפורסם, החזק והמשפיע ביותר בעולם, הלך לעולמו כשהוא בן 87.

איל הקזינו וההימורים היהודי-אמריקאי שלדון אדלסון, הבעלים של העיתון הנפוץ בישראל 'ישראל היום', הלך לעולמו הלילה (שעון ישראל) כשהוא בן 87 במותו.

אדלסון ז"ל היה מתנגד הלגליזציה החזק והעשיר ביותר בעולם, והוא השתמש בממונו כדי לסייע כספית לארגונים הפועלים נגד הקלה בחוקי הקנאביס לשימוש עצמי. 

אדלסון אף הגדיל לעשות ותרם עשרות מיליוני דולרים גם נגד קמפיינים לקנאביס רפואי שקראו להתיר לכל הפחות את הטיפול הזה עבור חולים.

מרים אדלסון שלדון אדלסון (צילום: Mark Neyman)
ד"ר מרים אדלסון עם שלדון אדלסון ז"ל (צילום: Mark Neyman)

גם בארץ השתתף אדלסון בעקיפין או במישרין במאבק נגד הקלה בחוקי הקנאביס. על גבי העיתון בבעלותו מפורסמות ידיעות נגד קנאביס ולגליזציה כבר כמה שנים, כולל מטעמה של אשתו, מרים

ד"ר מרים אדלסון גם היא ממובילי המאבק נגד לגליזציה ונגד קנאביס רפואי, ולאחרונה אף נקשרה פעילותה בעניין זה עם ארגונים הקשורים לכת הסיינטולוגיה

היא תוקפת באופן תכוף את השימוש בקנאביס וטוענת כי הוא גורם לנזקים חמורים, כולל לטיפשות, מתנגדת לכל הקלה על חוקי הקנאביס ומוחה על התרחבות תופעת הלגליזציה בעולם המערבי.

לפיכך על אף מותו של מתנגד הלגליזציה החזק בעולם אין ספק שאשתו צפויה להמשיך את דרכו, לתרום לארגונים הפועלים נגד לגליזציה ולהפעיל את כובד משקלה הפוליטי על נבחרי הציבור. 

שלדון אדלסון עם אשתו ד"ר מירי אדלסון ונשיא אוניברסיטת אריאל פרופ' יהודה דנון בטקס פתיחת בית הספר לרפואה באוניברסיטת אריאל
שלדון אדלסון עם אשתו ד"ר מרים אדלסון ונשיא אוניברסיטת אריאל פרופ' יהודה דנון בטקס פתיחת בית הספר לרפואה באוניברסיטת אריאל. קרדיט: דוברות אוניברסיטת אריאל. (ניתן להשתמש בתמונה)

התנגדותם של הזוג אדלסון לקנאביס אינה חדשה, התפתחה לאחר מות בנו של שלדון ממנת יתר של סמים קשים – ויש האומרים כי היא זו שמשפיעה על ממשלת נתניהו שלא לקדם את הנושא, כמו גם על התנגדותם המפתיעה של בנט ושקד לתמוך בלגליזציה.

בעקבות מות הבן האדלסונים אף הקימו בישראל רשת מכונים לטיפולי גמילה מסמים בשם “מרפאת אדלסון למחקר ולטיפול בנפגעי סמים” ממנה הם מתפרנסים. המרפאה מטפלת במכורים לאופיאטים באמצעות מתדון/אדולן (הרואין סינטתי).

במגזין קנאביס נחשף בעבר כי בני הזוג המיליארדרים אף הנחו את עורכי ועיתונאי “ישראל היום” שלא לכתוב דבר על נושא הלגליזציה ואף לא על עניין הקנאביס הרפואי.

הונו של אדלסון הוערך על-ידי המגזין האמריקני "פורבס" בדצמבר האחרון ביותר מ-35 מיליארד דולר. בשנת 2019 פורסם כי חלה בסרטן. הוא ורעייתו נחשבים לתורמים בולטים מאוד למפלגה הרפובליקנית בארה"ב.

יש לציין שאדלסון תרם גם כספים למען מטרות טובות עבור מדינת ישראל והעם היהודי, והיה פילנתרופ מהמשמעותיים והנדיבים ביותר, כולל לפרויקט "תגלית", לאוניברסיטת אריאל ולבתי חולים ומפעלים בכל רחבי הארץ.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט