הותר לפרסום: נעצר יאיר גלר – מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים

חוקרי יחידת להב 433 עכבו את מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים יחד עם עוד כ-30 חשודים נוספים. בין העבירות המיוחסות: קבלת שוחד, הלבנת הון והפרת אמונים.

הבוקר הותר לפרסום כי שורה של אישים בכירים ממשרדי ממשלה וממועצות מקומיות עוכבו לחקירה בחשד כי היו מעורבים בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים באמצעות העברות כספים לעמותות וארגונים שונים. בין החשודים ח”כ פאינה קירשנבאום ממפלגת ישראל ביתנו, ראשי רשויות, וכאמור גם מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים יאיר גלר.

יאיר גלר מכללת נתניה
יאיר גלר
החקירה אמנם החלה כבר לפני למעלה משנה אולם רק הבוקר הידיעה הותרה לפרסום. בכירים במערכת האכיפה ציינו כי “מדובר באחת מפרשיות השחיתות החמורות בתולדות המדינה”.

בין השאר נחקר ונעצר גם מנכ”ל משרד החקלאות רמי כהן בחשד לשחיתות שנתן שוחד לסגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום בשנת 2010 וקיבל שוחד בתפקידו הציבורי. כמו כן, לפי החשד, תיווך בשוחד במספר הזדמנויות עבור גורמים שונים במשרדי ממשלה.

לפני מספר חודשים התייחס מר יובל לנדשפט, מנהל יק”ר, לנושא המכרז הצפוי להתפרסם בנוגע למגדלי הקנאביס הרפואי ואמר בשיחות סגורות כי “הובטחו רישיונות לגידול קנאביס רפואי למקורבים לגורמים בכירים במשרד החקלאות,” כך על פי בכיר בענף. אין לדעת מי אלו אותם “גורמים בכירים”.

“הסלחנות צריכה להיעלם מן העולם”

כזכור, בתחילת השנה פרסמנו כאן במגזין אודות מינויו הבעייתי של יאיר גלר למנכ”ל הרשות למלחמה בסמים על אף העובדה שוועדת האיתור דרגה את יעל ארן במקום הראשון לתפקיד ואילו את יאיר גלר רק במקום השני.

למרות שבג”ץ ביטל את מינויו של יאיר גלר לתפקיד מנכ”ל הרשות הוא מונה בכל זאת לאחר המלצתו של השר לבטחון פנים דאז יצחק אהרונוביץ’. בתגובה למינוי אמרה עו”ד אודליה לוי-אטינגר משדולת הנשים כי “לא ייתכן ששר במדינת ישראל שם ללעג את פסיקת בית המשפט העליון ומתעלם באופן מפורש מהנחיות בג”ץ”.

גם זה בטח יעניין אותך

בעבר הצהיר גלר כי “הסלחנות צריכה להיעלם מן העולם” בהתייחסו לעונשים המוטלים על צרכני קנאביס. כעת נראה האם בעקבות הפרשה יתפטר גלר מתפקידו בעקבות החשדות החמורים או שמא הוא ימתין עד מתן גזר הדין.

לפני כשבועיים במהלך פאנל בנושא לגליזציה שנערך במכללת בצלאל בירושלים התראיין מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים לכתב המגזין והביע פעם נוספת את התנגדותו המפורשת להפסקת הרדיפה המשטרתית של צרכני הקנאביס בישראל.

עדכונים נוספים בפרשה שעשויה להסעיר את מערכת הבחירות הקרובה צפויים להגיע בהמשך.

ראו עוד:
יאיר גלר: “קנאביס מסוכן בדיוק כמו אלכוהול”
צפו: יאיר גלר וגילי מוסינזון בעימות על קנאביס ולגליזציה
יאיר גלר: “הסלחנות צריכה להעלם מן העולם”
פאינה קירשנבאום נגד תמר זנדברג: “בושה שח”כית בישראל משתמשת בסמים”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר