בית / כל הכתבות / בארץ / צפו: יאיר גלר וגילי מוסינזון בעימות על קנאביס ולגליזציה

צפו: יאיר גלר וגילי מוסינזון בעימות על קנאביס ולגליזציה

מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים הגיע לאולפן “אורלי וגיא” בכדי לדבר על הנזקים להם גורם הקנאביס ועל ההשפעה השלילית של המפורסמים על בני הנוער. גילי מוסינזון הביע תמיכה בלגליזציה וסיפר כיצד פשטה המשטרה על בית הוריו בחיפוש אחר מריחואנה.

בפעם האחרונה שהגיע יאיר גלר, מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים, לאולפן של ‘אורלי וגיא’, הוא נפגש עם ח”כ משה פייגלין שביטל את כל טענותיו במחי יד. אתמול (ב’) ניצב מול גלר שחקן הכדורסל לשעבר גילי מוסינזון, ששסיפר כיצד פשטה המשטרה על בית הוריו וכיצד נחקר במשטרה במשך 9 שעות.

יאיר גלר

יאיר גלר, מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים

“בני 15 עד 25 מושפעים מאוד מהמפורסמים, אנחנו יודעים שבגילאים האלה יש פגיעה באיי.קיו, בפריון ובגדילה, אנחנו יודעים על תאונות דרכים קשות שמשוייכות לאלו שצרכו סמים קלים,” אמר גלר. “באים כאלה וטוענים לחופש הפרט, ל’כיף שלי’. אין ‘כיף שלי’! אנחנו נגד התרה בצורה טוטאלית.”

“האם היית רוצה שהמורה של הילד שלך תצרוך קנאביס? האם תרצי שהנהג יעשן?” אמר והסביר עוד מדוע בישראל לא ניתן לאשר את השימוש כמו במדינות בחו”ל. “ישראל היא מדינה שונה, אנחנו לא שדה ניסויים. אני לא רוצה צבא שצורך, אני לא רוצה בני 30 שמדלגים מעבודה לעבודה – אלה שנקראים ‘המוטיבציה’ ואני לא רוצה לכנותם בשמות אחרים. לכן אני מעדיף שיישאר המצב כמו היום.”

גלר אף הביע התנגדות לטענות לרדיפה של משטרת ישראל את צרכני הקנאביס: “מדינת ישראל רחוקה מאוד מאותם תיאורים ולא רודפת אחרי האנשים ולא שולחת אותם לכלא. המעצרים הם כדי להוות מנוף של הרתעה,” הסביר.

מוסינזון דיבר על חקירתו במשטרה בחודש שעבר (מרץ), לאחר ששוטרים הגיעו לבית הוריו בעקבות מידע שקיבלו על כך שהוא רכש מריחואנה וחשיש במספר הזדמנויות שונות. כבר אז יצא מוסינזון מהארון הירוק, הודה כי הוא מעשן קנאביס והתלונן על התנהלות המשטרה.

“אני איבדתי אותך ברגע שעשית השוואה בין גראס להרואין,” פנה מוסינזון לגלר. “צריך לעשות רגולציה ולקדם הסברה וחינוך ולא לרדוף אחרי האנשים עם משטרה.”

צפו:

ראו עוד: אורלי וילנאי מודה: “עישנתי קנאביס”
ראו עוד: הרשות למלחמה בסמים: “ויקיפדיה טועה – קפה זה לא סם”
ראו עוד: כמה מרוויח מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים?

תנו לייק וקבלו את כל העדכונים גם לפייסבוק