טוען...

ההסכם המוזר של קאנומד ומה חושבים בדנמרק על הודעת יוניבו

כבכל שבוע, סיכום השבוע בסקטור הקנאביס הישראלי בבורסות ברחבי העולם

סיכום השבוע בסקטור הקנאביס הישראלי בבורסה: אינטרקיור עם עוד מעריכה שהכניסה 33 מיליון ש”ח ברבעון Q1, חברת IMC גייסה 113 מיליון ש”ח אבל צנחה השבוע ביותר מ-20%, קאנומד מדווחת על כשלון הפיילוט עם קנאטיב בעקבות הפרסום במגזין קנאביס וכן על הסכם משונה עם טבע אדיר במסגרתו היא קונה בחזרה תוצרת שהיתה אמורה להימכר, וגם – יוניבו מדווחת על הסכם מעניין עם DNA Genetics ואנחנו בדקנו מה חושבים בדנמרק על הדיווח שלה מהשבוע שעבר.

שערי הייבוא נפתחו, איך זה ישפיע על המגדלים בישראל?

השבוע, התקבלה בסקטור הקנאביס המקומי בשורה משמחת לחלק מהחברות, ופחות משמחת לאחרות; כפי שדיווחנו לראשונה, חברת קרונוס ישראל, שלוחתה של קרונוס (Cronos) הקנדית ובעלת המותג פיס נטורלס (Peace Naturals), הצליחה להכניס לישראל ייבוא ראשון של קנאביס שעומד בנהלי הייבוא החדשים וזאת לאחר יותר כחצי שנה במהלכה לא ניתנו היתרי ייבוא חדשים בכלל. נוהל הייבוא החדש הקשיח את הדרישות שעל הקנאביס המיובא לעמוד בהן והוא עורר ביקורת מצד יבואנים ישראלים שחלקם טען שמדובר במענה לדרישה מצד מגדלים מקומיים ולא עקב דאגה אמיתית לרמת העמידה בנהלים בחו”ל. החשש העיקרי של יבואנים בשוק היה שלא ניתן לעמוד בנוהל החדש בכלל ולכן הייבוא החדש של קרונוס מראה ששערי הייבוא פתוחים וייתכן מאוד שגם חברות אחרות יצליחו לייבא לארץ. השאלה שעולה היא אילו חברות יצליחו לייבא קנאביס ואילו מהזנים יצליחו לעמוד בנוהל: אם זנים שנחשבים אהודים יצליחו לעמוד בנוהל החדש, ההשפעה על המגדלים המקומיים צפויה להיות משמעותית יותר. במידה וחברות אחרות מלבד פיס נטורלס לא יצליחו לייבא עוד זנים, ההשפעה על המגדלים הישראלים צפויה מן הסתם להיות נמוכה יותר והם יוכלו להמשיך להנות מרמת תחרות נמוכה יותר ונתח רווחיות גבוה יותר.

יוניבו: סאגת דנמרק נמשכת והסכם מעניין עם חברת DNA Genetics

כפי שציינו בסקירה הקודמת בשבוע שעבר עולות תהיות בנוגע להסכם ההפצה עליו דיווחה יוניבו (Univo) לאחרונה במסגרתו צפוי מפיץ דני להפיץ את שמני קנאביס של החברה בדנמרק. התהיות עלו מכיוון שליוניבו אין תקן EU-GMP במפעל שלה, תקן שנחוץ בשביל למכור קנאביס רפואי במדינות אירופה. בתגובה לפניית מגזין קנאביס אל משרד הבריאות הדני בשאלה האם על משלוחי קנאביס למדינה להיות בעלי תקן מינימום נדרש, מסר משרד הבריאות הדני כי המשלוחים חייבים אכן לעמוד בתקן GMP. בתשובה לשאלה האם משרד הבריאות הדני מכיר באופן כלשהו בתקן הישראלי IMC-GMP, לאחר שיוניבו הצהירה שבאמצעותו יתבצע כנראה הייבוא, השיבו כי הם אינם מכירים את התקן הישראלי. לא ברור האם יוניבו אכן הצליחה להשיג אישור ספציפי כלשהו לביצוע הייצוא אל דנמרק שכן ישנם מספר קווים דומים בין התקן הישראלי לאירופאי אז זה אולי אפשרי. כמו כן, אם אכן יש אישור כזה, חשוב לדעת האם מדובר באישור רשמי ממשרד הבריאות הדני או במעין “שתיקה כהסכמה”. בכל מקרה, מתבקש שהחברה תוציא דיווח למשקיעים על הדברים הללו.

השבוע דיווחה יוניבו כי חתמה על הסכם עם חברת הזרעים די.אנ.איי ג’נטיקס (DNA Genetics) שמקורה באמסטרדם ופעילה גם בארה”ב וקנדה. בדיווח ציינה יוניבו באופן ספציפי שבכוונתה לייבא את הזן המפורסם של DNA קושר קוש (Kosher Kush). על פי ההסכם יוניבו תקבל בלעדיות בישראל על שיווק הזנים של חברת DNA ובתמורה תעניק ל-DNA תמלוגים מהמכירות. יוניבו מצידה התחייבה בתקופת ההסכם להקצות לפחות 30% משטח הגידול בחוות הגידול “חוות עמית” בה יוניבו מחזיקה 51%, לצורך גידול הזנים של DNA. חלק מהתוצרת אמור להיות מיועד לייצוא לחו”ל, אך כאמור לצורך כך על יוניבו להשיג תקנים הכרחיים לצורך ייצוא לאירופה. מדובר בהסכם מעניין ויהיה מעניין לראות את התגובה של השוק המקומי לזנים של DNA שיגודלו בידי יוניבו, כמו גם כמובן את איכותם המושפעת מתנאי החווה ופרוטוקול הגידול.

קאנומד: ביטלה את הפיילוט עם קנאטיב ותשווק את “מייפל ליף” של טבע אדיר במותג פרטי

בעקבות הסקירה השבועית הקודמת, בה הזכרנו שהחברה שכחה לעדכן את המשקיעים לגבי ההסכם שכנראה נכשל עם קואופרטיב קנאטיב (Cannativ) של היזם אורי גלזר, דיווחה השבוע קאנומד (Cannomed) של האחרים מנור וכפיר גינדי שאכן הפיילוט לא צלח וההסכם השנוי במחלוקת עם קנאטיב בוטל וזאת מבלי שקנאטיב רכשה תוצרת כלשהי במהלכו. העובדה שקנאטיב לא רכשה תוצרת במהלך תקופת הפיילוט שנמשכה כ-7 חודשים היא די מוזרה, שכן בעת חתימת ההסכם דיווחה קאנומד שבמהלך תקופת הפיילוט קנאטיב אמורה לקנות ממנה כמות מינימאלית של 60 קילוגרם, שזה לא מעט. טוב שהחברה דיווחה על ביטול ההסכם שכן זה מאפשר שקיפות למשקיעים, אבל להבא עדיף שהחברה תדווח בזמן ומיוזמתה בלי שתצטרך שיעירו לה על זה.

גם הדיווח השני של קאנומד השבוע מעורר תהיות. קאנומד דיווחה השבוע שחתמה על תיקון להסכם קודם עם חברת טבע אדיר. כזכור, לקאנומד יש הסכמים עם חברת טבע אדיר וקנאשור במסגרתו קאנומד מגדלת עבורן תוצרת של קנאביס בחווה שלה במושב משואה. במסגרת ההסכם עם טבע אדיר מאוגוסט 2020 קאנומד התחייבה לגדל לטבע אדיר מוצרים מהזן מייפל ליף (Maple Leaf) של טבע אדיר וזאת תמורת מחיר לגרם שקאנומד לא ציינה. על פי התיקון להסכם שפורסם השבוע, הצדדים הסכימו שקאנומד בעצם תקנה מטבע אדיר בחזרה את כל ה-290 ק”ג של קנאביס שהיו אמורים להימכר לטבע אדיר. קאנומד תשווק אותם תחת מותגים פרטיים שלה, אחד בשם קיינדלי (Kindly) והשני בשם אפ (Upp), ותמכור אותם בבתי המרקחת מרשת ביו מקס פארם בהם החברה מחזיקה בכ-55% וכן בבתי מרקחת מצד שלישי. הסחורה תישאר אצל קאנומד תמורת כ-1 מיליון ש”ח, כלומר מחיר של קצת פחות מ-4 שקל לגרם – מחיר שהוא נמוך מאוד יחסית בשוק, במיוחד כשמדובר בזן שנחשב מבוקש ושייך לקטגוריה היוקרתית ביותר T20/C4. אז איך זה קרה שטבע אדיר מוכנה למכור לקאנומד מוצר כזה במחיר כל כך נמוך ומה הוביל לתיקון הזה בהסכם? שאלה טובה. אם זה בגלל שאותם 290 ק”ג יצאו באיכות לא טובה מספיק ולכן טבע אדיר העדיפה שקאנומד תקנה אותם ממנה במקום לזרוק אותם לפח, אז זה כמובן דבר רע מאוד עבור קאנומד מכיוון שיהיה לה קשה יותר למכור את הסחורה הזו ללקוחות מרגע שהיא תחשף. אם התוצרת בסדר גמור, אז זו עסקה טובה לקאנומד שלמעשה קונה מלאי של זן שנמכר בצורה יפה בשוק במחיר נמוך מאוד. מחיר של 3.45 שקל לגרם מזן שנחשב טוב זה בכל מקרה מחיר שמעורר תמיהה. אם היינו צריכים לנחש היינו בוחרים באופציה הראשונה.

IMC גייסה 113 מיליון ש”ח

חברת איי.אמ.סי (IMC) הנסחרת בנאסד”ק במניית IM CANNABIS ניצלה גייסה 113 מיליון שקל – סכום לא קטן בכלל שממנו יש רק לזכור להוריד הוצאות הנפקה של 7.5 מיליון שקל. כפי שהזכרנו בסקירה הקודמתמ מהשבוע שעבר, המחיר בהנפקה למניית IM CANNABIS עמד על 5.75 דולר, כלומר פרמיה של 8.5% מעל מחיר המניה בעת הדיווח על ההנפקה. על כל שתי מניות שנקנו בהנפקה נתנה IMC גם אופציה אחת בחינם במחיר מימוש של 7.2 דולר וכן תקופת מימוש של 5 שנים שהיא תקופה ארוכה בהשוואה לאופציות שחברות הקנאביס הישראליות מציעות

אינטרקיור מעריכה שהכניסה 33 מיליון שקל ברבעון Q1

חברת אינטרקיור (Intercure) בעלת חברת קנדוק (Canndoc) פרסמה השבוע כי היא מעריכה שההכנסות ברבעון הראשון לשנת 2021 הסתכמו בכ-33 מיליון שקל, כלומר גידול של 22% בהשוואה להכנסות של 27.1 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2020 וגידול של 800% בהשוואה לרבעון המקביל בשנת 2020. החברה גם דיווחה שהיא צופה גידול ברווחיות שלה והמשך גידול בהכנסות גם במהלך הרבעון השני שיסתיים בעוד כחודש וחצי.

בנוסף השבוע דיווחה החברה לבורסה כי חברת האנליזות CG הוציאה אנליזה על החברה, בה היא מעריכה את המחיר של המניה ב-13 דולר ועל כן נותנת למניה המלצת “קנייה ספקולטיבית”. המחיר באנליזה גבוה ב-88% ממחיר המניה של אינטרקיור בבורסה נכון להיום מה שהוביל לזינוק של כ-15% בשווי המניה תוך יום אחד בתחילת השבוע (מאז ירדה קצת בחזרה).

סיכום העליות והירידות של השבוע:

 • אינטרקיור – 7.42%+
 • אינפימר – 1.58%+
 • נקסטייג’ – 1.22%+
 • שיח מדיקל – 0.92%+
 • וונטייז – 0.00%
 • פנאקסיה – 1.60%-
 • פארמוקן – 2.21%-
 • סמארט אגרו – 2.70%-
 • טוגדר – 3.79%-
 • אינטליקנה – 3.90%-
 • יוניבו – 4.42%-
 • עמיר שיווק –  4.51%-
 • קאנומד – 6.83%-
 • תיקון עולם קנביט – 7.14%-
 • קנאשור – 10.13%-
 • איי.אמ.סי – 24.31%-

*** אין בנאמר המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, הנכתב הינו דעה בלבד. כל המבצע פעולות כלשהן על בסיס הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד ואין צוות המגזין אחראי לנזקים כלשהם שיגרמו כתוצאה מפעילות בניירות ערך בעקבות הכתבה ***

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר