מגלגל...

הג’וב החדש של פרופ’ רוטשטיין: יו”ר חברת קנאביס רפואי

לאחר התפטרותו/פיטוריו מניהול בי"ח הדסה מוצא פרופ' זאב רוטשטיין נחמה בענף הקנאביס וישמש מעתה כיו"ר חברת הקנאביס הרפואי פארמוקן, זאת לאחר עזיבתו של היו"ר הקודם בנסיבות תמוהות

לאחר שעזב בסערה את ניהול בית החולים הדסה בירושלים, פרופ’ זאב רוטשטיין מונה היום (חמישי) ליו”ר דירקטוריון חברת הקנאביס הרפואי פארמוקן (Pharmocann), זאת כשבוע וחצי לאחר התפטרות היו”ר הקודם דני גילרמן מסיבות תמוהות למדי כפי שפירטנו בדיווח.

לרוטשטיין נערך כזכור שימוע לפני פיטורים שהוביל להתפטרותו מהדסה, והוא נחשב ל”בעייתי” אז יהיה מעניין לראות כיצד יתפקד. הוא כיהן עד לאחרונה כיו”ר וועדת סל התרופות ואולי יוכל לסייע במשהו לחברות קנאביס הנאבקות וחולמות להביא את המוצרים שלהן לסל התרופות.

עמדתו של רוטשטיין כלפי לגליזציה ואי-הפללה לא ידועה, אך הוא כן התבטא בעבר בנושא קנאביס רפואי כשאמר כי “הקנאביס הוא סם, וכך יש להגדירו כמובן, אך עלינו לדון בשאלת השימוש בקנאביס הרפואי כמדענים וכאנשי רפואה המיישמים את החמלה כחלק מהטיפול הרפואי”.

זאב רוטשטיין (צילום: יונתן זינדל, פלאש90)
מצטרף לבכירי תעשייה, פוליטיקה וצבא שהצטרפו בשנים האחרונות לענף הקנאביס – פרופ’ זאב רוטשטיין (צילום: יונתן זינדל, פלאש90)

פארמוקן היא לא החברה היחידה שקשורה לקנאביס בה מכהן רוטשטיין בתפקיד בכיר, כאשר רק לאחרונה פורסם כי הוא יכהן כנשיא החברה וראש הוועדה המייעצת של חברה בשם EPM העוסקת בפיתוח תרופות על בסיס קנאבינואידים והחלה בתהליכים לביצוע הנפקה בבורסת תל אביב בחודשים האחרונים.

לדברי פארמוקן, “במסגרת תפקידו יסייע פרופ’ רוטשטיין לקידום עסקיה של פארמוקן בתחום הקנאביס הרפואי בישראל ובחו”ל ולתמיכה בשיתופי פעולה וקידום מוצרים קוסמטיים מבוססי קנאביס ותרופות פורצות דרך בהתוויות רפואיות שונות על בסיס הידע הרב שנצבר בחברה”. 

לרוטשטיין ניסיון ניהולי רב שנים כמנכ”ל של שניים ממרכזי הבריאות הגדולים בישראל והוא משמש כפרופ’ חבר קליני בפקולטה לרפואה וכמרצה בבי”ס לניהול באוניברסיטת ת”א. פרופ’ רוטשטיין הנו בעל תעודת מומחה בקרדיולוגיה ובניהול מערכות בריאות.

פרופ’ זאב רוטשטיין מסר: “אני שמח על בחירתי ליו״ר דירקטוריון חברת פארמוקן הציבורית. זאת כניסה לנעליים גדולות שהשאיר דני גילרמן שהיה יו״ר החברה בשנתיים האחרונות. זו הזדמנות לתרום מניסיוני הרב במערכת הבריאות לחברה שהנה מחלוצות תחום גידול הקנאביס רפואי בישראל וכזו שממשיכה להוביל באיכות ובפיתוח מוצרים בתחום זה”.

לדבריו, “אני מאמין כי אוכל לסייע לקידום פיתוחיה החדשניים של החברה בתחום הטיפול בכאב כרוני וטיפולים נוספים הנגזרים מהתכונות המיוחדות של הצמח וכן לסייע בקידום מוצרים בתחום הקוסמטי. הכניסה של החברה לתחום גידול פיטריות לטיפולים רפואיים אליו נכנסה לאחרונה, מהווה אתגר נוסף להעשרת יכולות הטיפול בחולים מצמחים. אני מקווה שאצליח לחבר את החברה למוסדות וגורמים רפואיים מובילים בתחומים מתפתחים אלה והחברה הידועה באמינותה, תוכל לנצל את הידע והניסיון שצברתי להשגת איכות בפיתוחים חדשניים אלה.”

מנכ”ל פארמוקן, גיל חובש, מסר: “אנו שמחים על הצטרפותו של פרופ’ רוטשטיין שיוכל לתרום רבות מניסיונו העשיר בניהול ובעולם הרפואה לצמיחתה של פארמוקן ולקידום פיתוחים חדשניים בתחומי פעילותה. אנו נמצאים לקראת כניסה לשווקי הקנאביס בחו”ל ובטוחים כי רוטשטיין יסייע לפיתוחה העסקי של פארמוקן כדי לייצר לנו הזדמנויות עסקיות.”

לדבריו, “אנו פועלים בתחומי מחקר ופיתוח רפואיים להתוויות שונות של קנאביס רפואי, מוצרים קוסמטיים חדשניים ובניית חברה חדשה שתעסוק במחקר ופיתוח תרופות מבוססות פטריות פסילוסיבין עם מכון שמיר, תוספת הכוח שרוטשטיין מביא עמו תוכל לסייע לנו לקדם פיתוחים חשובים אלה ולייצר הזדמנויות בעלות פוטנציאל עסקי רב.”  

בכך מצטרף פרופ’ רוטשטיין ל-42 מפורסמים אחרים שנכנסו בשנים האחרונות לפעילות בענף הקנאביס הרפואי.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר