האם רכיבי קנאביס עוברים דרך חלב אם לתינוק – מחקר בדק

מחקר חדש בדק האם נשים שמעשנות קנאביס מעבירות THC, הרכיב הפסיכואקטיבי בקנאביס, לתינוקן דרך חלב אם. על פי הממצאים ישנו מעבר מסוים, אך בכמות מצומצמת בלבד.

חוקרים מאוניברסיטת טקסס בארה”ב בדקו האם לאחר עישון קנאביס על ידי אמהות מניקות ישנו מעבר של THC, הרכיב העיקרי בקנאביס, אל חלב האם.

במסגרת הבדיקה האמהות התנזרו מקנאביס במשך 24 שעות ולאחר מכן צרכו 0.1 גרם קנאביס שהכיל 23.18% THC.

החוקרים אספו דוגמיות מחלב האם של האמהות לבחינה במעבדה 20 דקות לאחר השימוש בקנאביס ושוב שעה לאחר השימוש, שעתיים לאחר השימוש ו-4 שעות לאחר השימוש.

קנאביס בחלב אם
תוצאות המחקר

תוצאות הבדיקה הראו שמתוך 8 נשים שהשתתפו בניסוי, שרובן צרכניות קנאביס מזדמנות ואחת צרכנית קבועה, נמצאו ממצאים נמוכים בלבד של THC בכל שלבי הבדיקה.

בסה״כ התינוקות נחשפו ל-2.5% מכמות הקנאביס שצרכה האם.

החוקרים ציינו כי השפעת כמויות THC אלו על התינוקות אינה ידועה עדיין, אם כי במחקרים קודמים לא נמצאה פגיעה משמעותית.

איגוד רופאי הילדים הישראלי המליץ לפני מספר חודשים לאמהות שמעשנות קנאביס להמשיך להניק כרגיל. “סכנות היעדר הנקה עולות על סכנות העישון,” נכתב.

מחקר אחר שפורסם לפני כשנה וחצי ונערך על בסיס נתוניהן של כ-130 אלף נשים מצא שעישון קנאביס בזמן הריון לא הוביל לכל נזק לאם או לעובר – לא לגודלו, לא להתפתחותו ולא להפלה או לידה מוקדמת.

פרופ’ גידי קורן, מדען בכיר בתחום הפרמקולוגיה, ציין לפני מספר שבועות כי צריכת קנאביס על ידי נשים בהריון הסובלות מתופעה של הקאות יתר, עשויה אף להקטין את הסיכון של העובר לפיתוח תופעות קשב וריכוז כמו ADHD, קשיי למידה ובעיות בדיבור, כמו גם לצמצם את הסיכון לפגיעה ברמות המשכל (IQ) של הילוד.

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי