מגלגל...

האם היהודים “אשמים” בלגליזציה?

הקלטה נדירה בה נשמע נשיא ארה”ב לשעבר ניקסון כשהוא מאשים את היהודים בפעילות למען שחרור הקנאביס, היא חלק מקטע ארוך יחסית שהקדיש הקומיקאי ג’ון אוליבר לנושא חוקי האיסור על השימוש בקנאביס בתכניתו ברשת HBO. צפו:

הקומיקאי הבריטי-אמריקאי ג’ון אוליבר, שהחליף בעבר את ג’ון סטיוארט על כסאו כמנחה ה’לייט נייט שואו’ המצליחה והיום מגיש את Last Week Tonight ברשת HBO, הקדיש השבוע חלק נכבד ביותר מתכניתו לנושא חוקי האיסור הפדרליים על מריחואנה, או כמו שהוא מכנה אותה: “‘קטניפ לאנשים”.

כידוע, בעוד מדינות ארה”ב (States) מאשרות אחת אחרי השנייה חוקי לגליזציה ופותחות חנויות קנאביס חוקיות, החוק הפדרלי – העליון עליהם – עדיין מתייחס על הקנאביס כסם מסוכן וממכר במיוחד, ומשובץ בדרגה הראשונה (Schedule 1) ברשימת הסמים המסוכנים – יחד עם הרואין ויותר מקוקאין ומתאמפטמין.

אוליבר מציג את האבסורד העצום שבאיסור החוקי על קנאביס ואת הנזק האדיר שהוא גורם, ואף מציג הקלטה ישנה משנות ה-70, בה נשמע נשיא ארה”ב לשעבר ריצ’רד ניקסון, נביא ה”חוק וסדר” וגדול הלוחמים בסמים, סיבה אפשרית להתקדמות הלגליזציה – יהודים.

“אתה יודע זה דבר מצחיק,” נשמע ניקסון אומר בהקלטה לבוב בוש. “כל אחד מהממזרים שעומדים מאחורי הקריאה ללגליזציה הוא יהודי. מה למען ישו הבעיה עם היהודים, בוב, מה הבעיה אתם?”

לאחר מכן הוא גם מציג את התשובה האפשרית לדעתו לכך: “אני מניח שזה בגלל שרוב רובם הם פסיכיאטרים, אתה יודע, יש רבים כל כך, כל הפסיכיאטרים הגדולים הם יהודים.”

לבסוף הוא מסמן את המטרה ומכריז בשפה בוטה על המלחמה אליה יצא ונמשכת עד היום: “באלוהים, אנחנו הולכים להיכנס בעניין המריחואנה הזה, ואני רוצה לפגוע בזה ישר בתוך הכ*ס”.

ראו גם:
הסיבה המרושעת להוצאת הקנאביס מהחוק

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר