טוען...

מה חושבים הח”כים דני דנון ודניאל בן סימון על לגליזציה של קנאביס

במסגרת פרוייקט “השאלון הזהה” של אתר ‘וואלה!’, נשאלים מועמדים לכנסת על עמדותיהם בנוגע ללגליזציה של קנאביס. ח”כ דני דנון מ’הליכוד’, ח”כ דניאל בן סימון מ’העבודה’ ושולה מועלם מ’הבית היהודי’ מסבירים את עמדתם בנוגע ללגליזציה.

לפני שבועיים דיווחנו כאן על תחילתו של פרוייקט “השאלון הזהה” באתר ‘וואלה!’ במסגרתו נשאלים פוליטיקאים ומועמדים לכנסת על עמדותיהם במגוון נושאים כשאחד מהם הוא עניין הלגליזציה של קנאביס בישראל. ח”כ אילן גילאון היה המרואיין הראשון בפרוייקט ובתשובה לשאלה בנוגע ללגליזציה אמר גילאון: “אני תומך בהסדרת השימוש בקנביס רפואי, ובטווח הארוך – בלגליזציה של סמים קלים”.

לפניכם תשובותיהם של שלושה מועמדים נוספים לכנסת – ח”כ דני דנון מ’הליכוד’, ח”כ דניאל בן סימון מ’העבודה’ ושולה מועלם מ’הבית היהודי’ – שנשאלו את אותה השאלה: “באחרונה עולה שוב ושוב לדיון, בעולם ובארץ, שאלת הלגליזציה של סמים קלים, בייחוד על רקע מחקרים רבים המעידים על הסגולות הרפואיות של הקנביס. מה עמדתך בסוגייה?

דני דנון, שולי מועלם, דניאל בן סימון
דני דנון, שולי מועלם, דניאל בן סימון

ח”כ דני דנון – ליכוד

ח”כ דני דנון ממפלגת הליכוד אמר: “נגד – אין דבר כזה סמים קלים, יש להגביר את פעילות החינוך בנוגע לסמים ולפעול למיגור התופעה.”

ח”כ דניאל בן סימון – עבודה

ח”כ דניאל בן סימון ממפלגת העבודה אמר: “איני מתנגד לשימוש בקנביס רפואי. הוא משרת מטרות חשובות ועוזר לאנשים במצוקה רפואית. אני מאמין שיש להקל על אלו שמטופלים בקנאביס רפואי ולהסיר את החסמים הקיימים היום לקבלת התרופה כמו מספר תקנים לא מספיק וכו’. לכך גם פעלתי בכנסת האחרונה.

לגבי אי הפללת צרכנים ולגליזציה של הקנאביס, אני חייב לומר שטרם החלטתי מה יחסי. אין ספק שבמצב הקיים יש קשיים משמעותיים. אך יש שיקולים רבים לכאן ולכאן ואין להקל ראש באף אחד מהם. נדמה כי ראוי שהנושא יועלה לדיון ציבורי מבלי שנבוא עם דעה קדומה ונפסול מראש את העניין. לפני שאקבע דעתי, עליי ללמוד מעט יותר על הסוגיה וההשלכות.”

שולי מועלם – הבית היהודי

המתמודדת בפריימריז של הבית היהודי, שולי מועלם, אמרה: “באופן מהותי וחד משמעי אני נגד לגליזציה של כל סם שהוא, כולל סמים קלים. בכלל, אני לא חושבת שצריך ליצור הפרדה בין סמים קלים לחמורים יותר שכן הנזק שנגרם משני הסוגים הוא משהו שאסור לנו לאפשר אותו. בעניין קנאביס לצרכי רפואה, צריך להכניס את הסוגיה למסגרות ברורות תחת מעקב רפואי ולאפשר צריכה של הסם רק במקרים שבהם הוא באמת מוכיח כיעיל ולא לאפשר זאת כלאחר יד.”

ראו עוד: כנסת ירוקה: מי מהח”כים בישראל מעשן קנאביס?
ראו עוד: סקר: מה חושבים מובילי מחאת “צדק חברתי” על קנאביס ולגליזציה?

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר