דמיאן מארלי הופך כלא בקליפורניה לחוות קנאביס רפואי

הבן של בוב מארלי וכוכב רגאיי ענק בזכות עצמו הודיע שבימים אלו הוא פועל להקמת חוות קנאביס ענקית בקליפורניה – על שטח של 7 דונם שהיה בעבר כלא לעבריינים.

כבר בתחילת השנה (2016) פרסמנו על אישור שנתנה ממשלת קליפורניה להקמת חוות קנאביס רפואי על שטח ששימש בעבר ככלא ענק לעבריינים. לאחר שניתן האישור קפצו יזמים רבים על ההזדמנות והגישו בקשה להקמת חממות וקבלת רישיונות גידול.

עשרות רישיונות חדשים (במחיר של 250 אלף דולר כל אחד) כבר אושרו, כשאחד מהמאושרים לזכות הוא לא אחר מאשר בנו של אגדת הרגאיי בוב מארלי ומוזיקאי ענק בזכות עצמו – דמיאן מארלי.

דמיאן, 38, שביקר בישראל בשנה שעברה, הודיע שיקים בשיתוף עם חברת ‘Ocean Grown Extracts’ חווה ענקית לגידול קנאביס רפואי על שטח של 7 דונם ששימש כאמור עד כה כבית סוהר.

דמיאן מארלי בכותל המערבי
דמיאן מארלי בכותל המערבי (2015)

“רבים כל כך הקריבו הרבה כל כך למען הצמח במהלך השנים ונכלאו מאחורי סורג ובריח,” הוא אומר בראיון מיוחד למגזין ‘בילבורד‘ ומדגיש את ‘הצדק הפואטי’ לדבריו שבהקמת חוות גידול קנאביס על שטח בו נכלאו בעבר אנשים בגלל גידול קנאביס. “אם זה [הפרוייקט] יעזור לאנשים וישמש למטרות בריאותיות, אז זו הצלחה גדולה,” הוסיף.

מנהלו האישי הותיק של דמיאן, דן דלטון, אמר כי “הפרוייט החל בצורה מאוד אורגנית” וכי “קנאביס זה משהו שנמצא בסביבתו של דמיאן מדי יום עם חברים, משפחה וקהילת הראסטפארי. ראינו אנשים מקריבים את חייהם בשביל זה. חוסר הצדק המשווע הוביל אותנו לפעול למענו ולמען הסגולות הבריאותיות שלו.”

בנוסף הציג מארלי זן קנאביס חדש שיצר יחד עם ‘אושן גרו’, ששמו יהיה ‘ספיק לייף’ (Speak Life). הזן מבוסס על הזן המפורסם או.ג’י קוש (OG Kush). “ה-OG תמיד היה הזן המועדף עליי וכבר כשנתקלתי בו לראשונה מאוד אהבתי אותו,” אומר מארלי ומפרט כי מדובר בזן היברידי המורכב מ-70% אינדיקה ו-30% סאטיבה.

מארלי ושותפיו החדשים מחכים כמו מליונים רבים אחרים לבחירות בארה”ב בתחילת החודש הבא, במהלכן יצביעו תושביהן של 5 מדינות, כולל קליפורניה כמובן, האם לאשר לגליזציה ופתיחת חנויות קנאביס חוקיות בדומה למודלים שכבר אושרו בוושינגטון, קולורדו, אורגון ואלסקה. הסקרים מראים על נצחון צפוי למחנה ה’בעד’ והוא כמו רבים אחרים מצפים שקליפורניה, הראשונה שהביאה קנאביס חוקי לארה”ב, היא גם זו שתוביל את הביזנס הירוק.

“לא צפיתי שזה יקרה ככה,” אומר מארלי כשנשאל האם חשב שיראה לגליזציה בימי חייו. “זה בהחלט משהו שפעלנו לקראתו זמן רב, אפילו עוד בטרם נולדתי. היה את פטר טוש ששר ‘ליגלייז איט’ ועוד רבים אחרים – זה משהו שהתרבות שלנו עובדת בשבילו. הייתי אופטימי שזה אכן יקרה יום אחד – ועכשיו זה כאן.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר