מגלגל...
x

דיווחה למשטרה שבעלה מכה אותה – נעצרה בגלל שתילי קנאביס בדירה‎‎

נמשכת התופעה בה שוטרים המוזעקים בבקשה לסיוע עוצרים לבסוף דווקא את מי שביקש את הסיוע. הפעם - צעירה מחולון שפנתה לשוטרים בטענה שבעלה מכה אותה, הם עלו לדירה ואיתרו חדר עם שתילי קנאביס. היא נעצרה, בעלה לא אותר

ע’, תושבת חולון בת 26, אם לילדה בת 3 ובחודש השלישי להריונה, פנתה למשטרה בטענה שבעלה מכה אותה, אך נעצרה לבסוף בעצמה בחשד לגידול קנאביס לאחר שהשוטרים עלו לדירה ואיתרו שתילי קנאביס באחד החדרים.

שופט בית משפט השלום בתל אביב לא נענה לבקשת המשטרה להאריך את מעצרה והורה לשחררה למעצר בית, וזאת למרות שמדובר היה בכמות גדולה יחסית של 24 שתילים במשקל שלטענת המשטרה עומד על 20 ק”ג.

בחקירתה הסבירה ע’ לשוטרים כי היא ובעלה מצויים בחובות כספיים ועל כן איפשרו לאחיו של בעלה לגדל את הקנאביס בדירתם בתמורה לתגמול כספי שהוא הבטיח לספק להם מהתוצרת.

“המשטרה מחפשת מתחת לפנס”

עו”ד שמשון וייס, שייצג את ע’ מטעם הסנגוריה הציבורית, ביקש לשחרר אותה ואמר כי יש תחושה קשה שהמשטרה מחפשת את המטבע מתחת לפנס.

“מגיעה אישה שמתלוננת, שהיא מפחדת מבעלה… מוסרת את כתובת הדירה לשוטרים, בה לכאורה יש את המעבדה, שם יוכלו למצוא את הבעל, כך שברור שהיא לא חלק מזה”, אמר.

“היא נשואה לאדם שככל הנראה זו דרך עיסוקו, שיש לו עבר פלילי בתחום זה, שהוא ואחיו ככל הנראה הם הגורמים העיקריים. אך קל לתפוס את החוליה החלשה,” הוסיף.

השופט לא קיבל כאמור את בקשת המשטרה להאריך את מעצר האישה בשבעה ימים והורה על שחרורה למעצר בית. את הבעל המכה המשטרה טרם איתרה.

“נסיבות התיק מוזרות במעט,” קבע השופט. “צעירה ללא עבר פלילי פונה לשוטר ברחוב ומדווחת על אירוע אלימות כנגדה על ידי בעלה, היא משתפת פעולה באופן מלא, נותנת פרטים ומשתמע שהרוח החיה מאחורי המעבדה הוא בכלל אדם אחר”.

לא הפעם הראשונה…

זו כאמור אינה הפעם הראשונה בה המשטרה מוזעקת לדירה בבקשה לסיוע, ולבסוף עוצרת דווקא את מי שהתקשר לבקש את הסיוע.

כך למשל, בשנת 2017 צעיר מת”א פרסם בפייסבוק על כוונתו להתאבד. בעקבות הפוסט הוזעקו שוטרים לדירתו, אך במקום לספק לו תמיכה הם עצרו אותו לאחר שבדירה נמצא עציץ קנאביס.

בחלוף מספר חודשים בני זוג מאזור השרון גילו שביתם נפרץ ונגנבו ממנו מחשב נייד, דרכונים וכסף מזומן. הם התקשרו לדווח למשטרה אך נעצרו לאחר שהשוטרים מצאו ג’וינט בבית.

מקרה זכור נוסף התרחש בשנת 2019, אז תושב הצפון הגיע למשטרה לדווח על שוד, נתפס עם ג’וינט בכיסו בעת ששהה בתחנת המשטרה, ונאלץ לאבד את מקום עבודתו כמאבטח עקב כך.

בשנה שעברה (2021) התקשר צעיר מת”א למשטרה לאחר שראה גבר סוטר לבחורה מחוץ למועדון בעיר, אך כשהמשטרה הגיעה למקום דווקא הוא זה שנעצר בגלל 2.5 גרם קנאביס בכיסו.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר