התקשרו למשטרה לדווח על פריצה – נעצרו בגלל ג’וינט שנמצא בביתם

בני זוג גילו שביתם נפרץ וממנו נגנבו מחשב נייד, דרכונים וכסף מזומן – והתקשרו מיד לדווח למשטרה, בתקווה שאלו יאתרו את הפורצים. לאכזבתם השוטרים מצאו ג’וינט בבית, מה שהוביל אותם בסוף לחדרי החקירות. את הפורצים אף אחד לא מצא. “אין סיכוי שנדווח שוב על פריצה,” הם אומרים.

ל’, תושבת השרון, הגיעה במוצאי שבת האחרון לביתה יחד עם בעלה, שם הופתעו לגלות חלונות שבורים ודירה הפוכה. לא לקח זמן רב עד שהבינו שמישהו פרץ להם לבית ולאחר בדיקה נוספת גילו שחסרים להם מחשב נייד, דרכונים ו-500 יורו.

בני הזוג החליטו לבקש עזרה מהמשטרה ומיד התקשרו לדווח על פריצה, תוך תקווה ששוטרים יגיעו וינסו לאתר טביעות אצבע של הפורצים. לאכזבתם השוטרים שהגיעו מצאו ג’וינט חבוי בין ערימות בגדים ומיד החלו בחקירת בני הזוג על ‘החזקת סמים’.

ל’ הודתה כי הג’וינט שייך לה אך השוטרים היסודיים החליטו להמשיך את החיפוש גם ברכבם של בני הזוג, הרשום על שמו של בעלה. בחיפוש ברכב מצאו 3 גרם קנאביס נוספים של’ הודתה ששייכים גם הם לה.

היא נלקחה מיד לחקירה במשטרה וכשבעלה הגיע לאסוף אותה הוא נעצר גם כן באשמת החזקת סמים – זאת למרות של’ הודתה שגם מה שנמצא ברכבו שייך לה.

המשטרה טוענת כעת שהדיווח על הפריצה טופל כראוי, למרות שעד היום לא הגיעו שוטרים לדירתם של בני הזוג כדי לנסות ולאתר טביעות אצבעות של הפורצים – וגם לא לבית השכן שגם הוא נפרץ באותו אירוע.

גם זה בטח יעניין אותך

“הגענו הביתה במוצאי שבת ולפתע אנחנו רואים שפרצו לנו הביתה דרך החלונות שהיו שבורים,” מספרת ל’ לכתב המגזין. “לאחר בדיקה התברר לנו שגנבו לנו מחשב נייד, דרכונים ו-500 יורו במזומן.”

“חשבתי שהכי טבעי שאתקשר למשטרה כדי שיבואו לקחת טביעות אצבעות ולחקור וכך עשיתי,” היא אומרת מאוכזבת. “השוטרים הגיעו, התחילו לעשות חיפוש בבית ובין השאר בדקו לי בבגדים, שם מצאו ג’וינט בודד ששמרתי שם.”

לטענתה של ל’ מרגע שנמצא הג’וינט שינו השוטרים לגמרי את גישתם, הפסיקו לעסוק בנושא הפריצה והתמקדו אך ורק בעניין הג’וינט. “אחרי שהשוטרים מצאו את הג’וינט הם בכלל לא התיייחסו יותר לנושא הפריצה והתחילו לערוך חיפוש בכל הבית בנסיון למצוא סמים,” היא אומרת.

“אחר כך הם החליטו לעשות גם חיפוש ברכב של בעלי, למרות שכלל לא התלוננו על פריצה לרכב. השוטר אמר לבעלי ‘או שאתה פותח עכשיו את האוטו או שאני שובר לך את החלון’, אז הוא פתח ובחיפוש קצר מצא 3 גרם בקופסה,” אומרת ל’.

“הודיתי ישר שגם הג’וינט שהיה בבית וגם הקופסה ברכב הם שלי. אני בעלת הבית, הרכב הוא בבעלותו של בעלי, אבל הוא בכלל לא קשור, הוא בכלל לא מעשן.”

“מיד לקחו אותי לחקירה בתחנה שנמשכה 6 שעות, כשבעלי מגיע עם הרכב שלו למשטרה כדי לחכות לי בחוץ ולאסוף אותי חזרה הביתה בסיומה. אך במקום לשחרר אותנו לדרכנו בסיום החקירה, עצרו גם אותו, לקחו לו טביעות אצבעות, פתחו לו תיק – שוב, למרות שגם הוא אמר שזה שייך לי, שהוא לא מעשן ושהם מוזמנים לעשות לו בדיקת שתן אם הם רוצים.”

“המשטרה הפסיקה את חקירת הפריצה, בחקירה בכלל לא שאלו שום שאלה בנושא הפריצה – ואפילו השאירו את הבית שלנו פתוח עם חלונות שבורים,” מתארת ל’. “אני אשת חינוך, ללא שום רקע ובלי עבר פלילי. לא חשבתי שדיווח על פריצה יוביל אותי לחקירה במשטרה.”

כעת ל’ מרגישה שאולי לא היתה צריכה כלל לדווח על פריצה לביתה וכך היה נחסך ממנה כל ההליך הפלילי. “יש לי רגשות התחרטות על הדיווח על הפריצה ועל בקשת העזרה מהמשטרה שהעדיפה ‘לטפל’ במקרה של צמח שמצאו ולא בתפיסת פורץ וגנב,” אמרה. “אין סיכוי שאתקשר שוב לדווח על פריצה ואפילו לא על דברים חמורים יותר”.

מהמשטרה נמסר כי “במשטרת ישראל התקבל דיווח על חשד לפורצים. עם כניסת השוטרים לדירה, הבחינו בחומר חשוד כסם מסוכן. היות וכך, בוצע חיפוש בהסכמה ונמצאו חומרים חשודים כסמים ברכב ששיך לבעל. השניים עוכבו לתחנה כדין, נחקרו ובסיום חקירתם שוחררו בתנאי ערובה. במקביל נפתחה חקירה בגין ההתפרצות ובוצעו כלל פעולות החקירה המתבקשות.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר