טוען...

גרמן: “להפריד את הקשר בין המטופלים למגדלים”

שרת הבריאות התארחה הבוקר בתכנית “העולם הבוקר” עם אברי גלעד והסבירה כי העברת ענף הקנאביס הרפואי לחברת “שראל” מטרתה להפריד את הקשר בין המטופל לחברה המגדלת.

שרת הבריאות יעל גרמן ענתה הבוקר (25.12) על שאלות התכנית “העולם הבוקר” והתייחסה בקצרה גם לנושא הקנאביס הרפואי ולתכניתה להעביר את הענף לידיה של חברת “שראל”.

“למה את מפרקת מערך קנאביס שעובד נהדר כדי לתת אותו לחברה פרטית והאם זה נכון שבכוונתך לספק שמן קנאביס במקום פרחים?” נשאלה השרה.

יעל גרמן
יעל גרמן, שרת הבריאות

גרמן לא השיבה ישירות על השאלה אך אמרה כי מטרת החוק החדש הוא להסדיר את הנושא ולהקל על החולים.

“וועדה מקצועית קבעה שאותם חולים שמתקשים לקבל את הקנאביס יוכלו לקבל אותו בצורה יעילה,” אמרה. “צריך לעשות סדר בשרשרת האספקה. לא יכול להיות שהמגדל יהיה בקשר ישיר עם המטופל.”

“זה לא עובד טוב היום ואם זה היה עובד טוב לא היינו צריכים להסדיר זאת,” הוסיפה.

גרמן הבטיחה שתגיע להתארח בתכנית “שאיפות גדולות” של אברי גלעד ותתייחס לנושא בפירוט.

יש לציין כי על אף נסיונות משרד הבריאות להתמקד בנושא זה, עיקר הבעיה בתחום היא לא דרכי האספקה של החומר, כי אם “רשימת ההתוויות” המצומצמת אשר לא מתירה שימוש בקנאביס לסובלים מפוסט טראומה, אסטמה, אפילפסיה, אנורקסיה, אלצהיימר, איידס, פיברומיאלגיה ועוד ועוד… כמו כן ראוי לציין שתכנית הקנאביס הרפואי החדשה בקנדה, שבעבר פעלה בדומה לתכנית החדשה של משרד הבריאות וסיפקה את הקנאביס דרך גורם אחד, שונתה והחל מ-2014 תאפשר למטופלים לבחור את הקנאביס מכל חברה מ-51 החברות ולרכוש את התרופה ישירות מהם.

צפו:

ראו גם: כך תחלק חברת “שראל” קנאביס רפואי

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר