קנס בלבד לתושב ראש פינה שגידל קנאביס בחצר

תושב ראש פינה שנתפס על ידי המשטרה עם עציץ קנאביס בחצר ביתו הוענש בקנס בלבד ולא ירצה עונש מאסר ואפילו לא דקה אחת של עבודות שירות, כך על פי החלטת השופט מורן מרגלית.

כנגד תושב ראש פינה הוגש לבית משפט השלום בקריית שמונה כתב אישום אשר ייחס לו גידול שתיל יחיד של צמח קנאביס במשקל של למעלה מ-500 גרם.

על פי כתב האישום בו העידו 5 עדי משטרה, בחודש אוגוסט 2015, בעקבות מידע מודיעיני, הגיעו לביתו של הנאשם בלשים מתחנת משטרת ירדן שבראש פינה כשהם מצוידים בצו חיפוש חתום על ידי שופט.

יוסי אמר
עו”ד יוסי אמר, ייצג את הנאשם בציק

הנאשם לא התנגד לחיפוש והשוטרים החלו לחפש בביתו, ומשלא מצאו דבר בבית יצאו הבלשים לחצר הבית שם מצאו שתיל יחיד של קנאביס בגובה של מטר וחצי אותו גידל הנאשם.

השתיל נעקר והנאשם נלקח לתחנת המשטרה כאשר לאחר חקירה נשלח חזרה לביתו בתנאים מגבילים.

עורכי דינו של הנאשם, עו”ד נדב גרינולד, עו”ד פנינה ולרי ועו”ד יוסי אמר, בחנו את חומר הראיות ופרשו אותו בפני יחידת התביעות של המשטרה.

לאחר הצגת הכשלים בעבודת המשטרה הסכימו ביחידת התביעות כי על הנאשם יוטל עונש של שלושה חודשי מאסר על תנאי, קנס של 2,000 ש”ח ופסילת רישיון נהיגה על תנאי בלבד – ללא מאסר בפועל ואף ללא עבודות שירות.

השופט מורן מרגלית
השופט מורן מרגלית

בדיון שנערך בשבוע שעבר בפני כב’ השופט מורן מרגלית, סגן נשיא בית משפט השלום בקריית שמונה, הציגו הצדדים את ההסדר וציינו כי ההסדר המקל נובע מקשיים מהותיים בחומר הראיות.

השופט מרגלית החליט לאמץ את ההסדר המקל ולהטיל את העונש המוסכם על הנאשם.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר