גדי וילצ'רסקי קיבל רשיון קנאביס רפואי

אחרי מאבק ארוך ומתיש מול משרד הבריאות מצטרף גדי וילצ'רסקי ל-28,000 מטופלי הקנאביס הרפואי בישראל, לאחר שקיבל גם הוא רשיון לשימוש בצמח האסור.

כמעט שנה חלפה מאז חשף הלוחם החברתי והסטנדאפיסט גדי וילצ'רסקי (עידן מור) את דבר הגידול שנתגלה בראשו וגרם לו לכאבי תופת משתקים שאף מנעו ממנו להופיע במשך תקופה לא קצרה.

הבוקר (ג') לאחר מאבק ממושך מול משרד הבריאות, ביקורים אצל רופאים, נטילת תרופות ממכרות ומסוכנות וחשיפת התהליך כולו לעוקבים אחר דף הפייסבוק שלו, קיבל סוף סוף וילצ'רסקי את הרשיון המיוחל.

זכורה במיוחד סדרת סרטוני "גדי בודק תופעות לוואי של תרופות", במהלכה צילם עצמו פעם אחר פעם מקריא את רשימת תופעות הלוואי המחרידות של התרופות ה'רגילות', אותן קיבל מהרופאים כתנאי לקבלת הרשיון לקנאביס, מאחר וטיפול זה ניתן רק כ'טיפול-קו-אחרון' לאחר מיצוי הטיפול בתרופות המקובלות.

בסטטוס שפירסם הבוקר בדרכו לדיון בועדת הסמים של הכנסת, פירט גדי על הדרך שעבר בחודשים האחרונים ועל תכניותיו להמשך.

"זה לא סיפור שמח," כתב. "זה לא קטע מגניב, זה לא צחוקים, זה לא יום סבבה בשבילי. זה יום של אנחת רווחה. יום של הקלה. אבל זאת הקלה פרטית שלי בלבד."

"בשנה האחרונה עברתי גהנום פיזי ונפשי: התגלה אצלי גידול (לא סרטני) בראש, שלוחץ על המוח עד כדי כך שנאלצתי לרדת מהבמות. אני סובל מכאבים שלפעמים פשוט מוחקים לי ימים שלמים מהחיים, כאבים משתקים שלפרקים לא מאפשרים לי לכתוב, לקרוא, לשמוע את הילד שלי בוכה…"

"ואז הגיע הגהנום הנפשי: הושטתי יד לרופאים, מתחנן שיעזרו לי. הם לא ראו אותי בכלל. הם פתחו את הספר שלהם ודחפו לי תרופות שריסקו אותי, למרות שהם הבינו טוב מאד שהקנאביס הוא הדבר היחיד שעושה לי טוב. הם פעלו לפי הנהלים, פחדו שיפתחו עליהם עין, בשורה תחתונה – טובתי כחולה לא הייתה בראש מעייניהם."

"אני מסיים היום שנה של מאבק פרטי שלי, במקביל למאבק הציבורי הכולל שאני מנהל בשותפות עם עוד כמה אבירי-קנאביס. אני לא רואה את עצמי "ממובילי המאבק", אני רואה עצמי כמשרתו של המאבק, כחייל שלו."

"אני הצלחתי להסתדר. כי אני עקשן, כי אני חדור מטרה, כי אני נלחם. אבל מה עם החלשים? מה עם הזקנים? מה עם אלה שאין להם כוחות להאבק בבירוקרטיה? איפה הזכויות שלהם? איפה הזכות שלהם לקבל את התרופה שלהם, גם אם התרופה הזאת סובלת מדיעות קדומות ומיחסי ציבור גרועים?"

"דווקא היום, כשקיבלתי את התרופה שלי, דווקא עכשיו אני חדור מטרה יותר מאי-פעם. אני לא ארגע, אני לא אפסיק לצעוק, אני לא אפסיק להילחם, עד שהבית זונות הזה ייגמר, עד שהגזירה ההזויה הזאת תתבטל, עד שכל אדם במדינה הזאת יהיה חופשי לרפא את עצמו עם קנאביס. עלק "רישיון להחזקה ושימוש של סם מסוכן", זה צמח יא דפוקים".

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט