מדוע בוטלה “פגישת הלגליזציה” במפלגת הבית היהודי?

הנסיון לפעול בשקט לא צלח: בעקבות הדלפה לעיתונות מתוך מפלגת ‘הבית היהודי’ נחשפה חלק מהפעילות המתבצעת מאחורי הקלעים לקידום הדרישה להפסקת מדיניות ההפללה והסדרת שוק הקנאביס בישראל. “בוטלה פגישה מתוכננת לקידום הנושא,” דווח ב-NRG.

על פי דיווח באתר nrg מהבוקר (ו’), בוטלה השבוע הופעה של נציגי ‘עלה ירוק’ בישיבה השבועית של מפלגת הבית היהודי, בחסותו של ח”כ ינון מגל, שמטרתה היתה הצגה והסברה של מדיניות רדיפת צרכני הקנאביס ואופן ההתמודדות הנכון עם תופעת השימוש בצמח.

הלוביסטים של הקנאביס
ח”כ ינון מגל – מקדם לגליזציה בישראל

הפגישה לא יצאה אל הפועל בשלב זה, כאשר על פי הדיווח כאמור היא בוטלה עקב לחצים לכאורה מצד חברי מפלגת הבית היהודי.

“נציג המפלגה הצבעונית אמור היה להגיע לישיבת הסיעה של המפלגה הדתית-לאומית, ולנסות לרתום אותה לקידום הנושא, אך כעבור קצת יותר משעתיים, בשעה 21:40, התקבלה בתיבת הדוא”ל של חברי הסיעה הודעה על ביטול המפגש,” דיווח כתב nrg. “כאשר ראו בכירי הבית היהודי מה עומד על סדר היום, הם מיהרו לבטל את שיחת המוטיבציה עם נציג עלה ירוק.”

חבר הכנסת ינון מגל הבטיח רק לאחרונה כי לגליזציה תיתכן עוד בקדנציה הנוכחית, אכן מקדם את הנושא בכל כוחו ומסתמן כיוון חיובי ואפשרות כי תגובש הצעה לקידום הנושא – גם אם לא להסדרה מלאה – וכן ללגליזציה של קנאביס תעשייתי (המפ ומוצריו).

“הלוביסטים של הקנאביס”

החל מסיום מערכת הבחירות, עם היוודע התוצאות, החלו מגעים עם חברי כנסת מכל הסיעות והקשת הפוליטית בנוגע לקידום סוגיות הקשורות לקנאביס. את הקשר עם חברי הכנסת מרכז עו״ד דקל-דוד עוזר אשר פעיל בתחום מזה 4 שנים ושימש בבחירות האחרונות כמנכ”ל ומנהל מסע הבחירות של מפלגת “עלה ירוק”, זאת לצידו של אורן ליבוביץ’ עורך מגזין קנאביס אשר שימש בבחירות האחרונות כיו”ר המפלגה.

דקל-דוד עוזר
עו”ד דקל-דוד עוזר – “הלוביסטים של הקנאביס”

המגעים כולם מתנהלים תוך אפלה תקשורתית, על מנת לאפשר לחברי הכנסת לקבל את הקרדיט המלא – וכך נבנית מערכת יחסים בין “הלוביסטים של הקנאביס” לחברי כנסת התומכים בשינוי המדיניות.

ממידע שהגיע בזמן אמת למערכת המגזין אכן התקיימו פגישות ומגעים בין הלוביסטים למפלגות השונות והם הוזמנו בין השאר להציג את הזוויות השונות של הנושא בפני חברי ‘הבית היהודי’.

עו”ד דקל דוד עוזר ביקש שלא להגיב לכתבה, אך מסר כי הוא אינו פועל מטעם ‘עלה ירוק’ אלא ממשיך את פעילותו כלוביסט לנושא, כפי שעשה בשנתיים האחרונות. עוד הוסיף כי בימים אלו הוא פועל להקמת ארגון-גג לאיחוד צרכני הקנאביס וייצוגם.

ראו עוד:
האם איילת שקד תעשה לגליזציה?
הפגנה זה יפה, אבל לא יעיל / דקל עוזר

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר