להתמסטל משוקולד: באירופה מסניפים אבקת קקאו במסיבות

מסיבות סחים בברלין: עמוק בסצינת מסיבות הרייב עמוסת הסמים של אירופה קם לו מתחרה לספידים ו-MDMA שמגיע, למרבה ההפתעה, היישר מהמדף בסופר. אבקת קקאו הפכה בשנה האחרונה ללהיט בקרב חלק מקהל החוגגים הצעיר, והיא מציעה “היי” עדין ונקי מסיכונים, כך מתארים הצרכנים.

המושג “סמי מסיבות” משוייך במרבית המקרים לאקסטזי, MDMA, ספידים וחומרים ממריצים אחרים הנמכרים באופן בלתי חוקי. מחירם הגבוה והסיכון שבהחזקתם הובילו כך נראה, ללהיט התורן של חלק מסצינת הרייבים באירופה – אותו החומר שעשה לנו כל כך טוב כשקית שוקו ורע כל כך כמה דקות אחריה.

אחרי דיווחים על שימוש באגוז מוסקט כתחליף סם חזק למדי ועל תופעות הזויות אף יותר, אבקת קקאו הפכה למוצר נחשק בקרב חוגגים המחפשים “היי” טבעי עם סיכון נמוך.

כמובן שקקאו אינו “ממסטל” סתם כך, לפחות לא בפן הפסיכדלי אליו רגילים חובבי מסיבות הרייב, אך בהחלט יש לו השפעה פיזיולוגית משמעותית על הגוף. ממסטל או לא, על פי דיווחים מדובר בלהיט חדש בסצנת הרייב.

מסניפים קקאו בברלין

חברת ההפקות ‘Morning Gloryville‘ המארגנת מסיבות רייב עצומות בעשרות ערים באירופה וארה”ב, החלה לצייד את בר המסיבות שלה במשקאות קקאו מרוכזים ואפילו בגלולות אבקת קקאו, בעקבות הדרישה שצמחה בקרב הקהל הצעיר.

מארגנת המסיבות רובי מאי (Ruby May), שעובדת עם החברה וכן עם חברות הפקה נוספות מברלין ועד ניו יורק, מספרת כי בכל אחת מאותן מסיבות נמכרים מעל 3 ק”ג של אבקת קקאו – המעורבבת עם דבש וסוגי סירופ שונים, או נצרכת לבדה דרך הפה ואפילו בהסנפה (בדומה לקוקאין).

איך מסניפים שוקולד? חברת The Chocolate Line מציעה את הפתרון עם מכשיר חדש – “שוקולד שוטר” – שמסייע להנגיש את אבקת הקקאו בצורה נוחה לנחיריים ולא לבזבז אף פירור.

צפו:

“ההרגשה היא כמו לקבל חיבוק חושני ונעים בתוך כוס משקה,” מסבירה רובי את הסיבה בגינה הפכה האבקה החומה ללהיט, אפילו על חשבון האלכוהול שירד מהתפריט בחלק מהמסיבות הללו. “זה נשמע כמו כיף שמתאים לילדים, וזה בערך המצב – במסיבות האלו הרצון הטוב מנצח את החטאים.”

האם קקאו באמת ממסטל?

השלב הראשון ב”היי” של קקאו הוא זרם האנדורפינים (הורמונים טבעיים לשיכוך כאב ושיפור מצב רוח) שנפלט מהמוח בתגובה לרכיבים המצויים בו, וממלא את הגוף באנרגיה המשולבת בתחושת אופוריה וריחוף. לאחר מכן מפרק את הגוף את המגנזיום הקיים בקקאו, המסייע לשחרור שרירים והרפייה טבעית למערכת העצבים.

הטרנד החדש - מסיבות רייב המבוססות על טהרת הקקאו, עם גלולות, משקאות מרוכזים ואפילו אבקה להסנפה
הטרנד החדש – מסיבות רייב המבוססות על טהרת הקקאו, עם גלולות, משקאות מרוכזים ואפילו אבקה להסנפה

לעומת סמי מסיבות אחרים שנמכרים בשוק השחור, קקאו (בכמות סבירה) אינו מסכן את הבריאות ואף מסייע לשפר אותה. בקקאו קיימת כמות כמעט כפולה של חומרים נוגדי-חמצון מאשר ביין אדום.

למרות האפקט הפיזיולוגי לו גורם הקקאו, ד”ר קתרין קוויק-אורייב (Catherine Kwik-Uribe), ראש מחלקת המחקר והפיתוח בחברת הטכנולוגיה והבריאות ‘Mars Symbioscience’, טוענת כי ההשפעה שמקנה הקקאו היא מינורית ולכן מרבית ה”באז” סביב סם המסיבות החדש הוא בגדר אפקט פלצבו.

קקאו מלא בכימיקלים מעוררים, והוא משרה השפעה מרגיעה לצד אנרגיה גבוהה
קקאו עשיר ברכיבים ממריצים ומעוררים אך גם מעורר השפעה מרגיעה

ראו עוד:
פודינג שוקולד קנאביס – מתכון להכנה ביתית
סטייק קנאביס: שף מכין מנות גורמה עם גראס
בלי פחד: בריטים חוגגים עם “מזרקת קנאביס” לא חוקית

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר