בית מרקחת בצפון נתפס מחזיק באנגים בניגוד לחוק

בביקורת פתע שערך הרוקח המחוזי אותרו בבית מרקחת בעיר טבריה עשרות באנגים, זאת בניגוד לחוק. בנוסף נמצא כי בית המרקחת הציג אביזרי עישון ללקוחות בניגוד להנחיות וכן שמוצרי קנאביס רפואי נופקו על ידי מי שאינם רוקחים בניגוד לנהלים

בביקורת שערך הרוקח המחוזי של אזור הצפון, הישאם זאהר, אותרו במחסן של בית מרקחת “ליף” בטבריה עשרות באנגים, האסורים על פי חוק להחזקה ושיווק בבתי מרקחת. בנוסף טוען הרוקח המחוזי כי בית המרקחת מציג בבית המרקחת מוצרי עישון אחרים כגון ניירות גלגול, גריינדרים וכיוצ”ב, וזאת בניגוד לתקנות הרוקחים.

ממצאים נוספים בביקורת היו ניפוקי מוצרי קנאביס שבוצעו כביכול על ידי הרוקח האחראי של בית המרקחת, סאמר עאסלה, בעוד שבבדיקה עלה כי הוא כלל לא היה נוכח בבית המרקחת בימים אלה. במקרים אחרים נופקו מוצרים על ידי רוקחים אחרים, בהם שי קורלנד, שגם הם לא נכחו במקום.

לבסוף נמצא כי בחלק מהמקרים, מוצרי הקנאביס הרפואי נופקו אף על ידי עובדי בית המרקחת שאינם רוקחים, בהם גברת מורין זוהר וגברת הודיה זוהר, “שאינן רוקחות במקצוען ואינן מורשות לעסוק ברוקחות או לנפק קנאביס”. בנוסף נמצא כי הגברת זוהר לא מחזיקה לכאורה ברישיון עיסוק בקנאביס מטעם היק”ר, גם כן בניגוד לנהלים.

כזכור, לאחרונה שלחה הרוקחת המחוזית של אזור תל אביב הודעה לבתי המרקחת באזור, בה הדגישה בין היתר כי חל איסור על הצגת או מכירת מוצרי עישון. הרוקח המחוזי של אזור הצפון לא שלח הודעה כזו, אך גורמים בענף הסבירו אז כי מדובר בתזכורת לנהלים קיימים ולא בחידוש, ולכן כלל בתי המרקחת כפופים להם. בפועל, רבים מבתי המרקחת בארץ מתעלמים מהנחיה זו, שגם אינה נאכפת ברוב המקרים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר