באוהל מול הכנסת: “או שישחררו לנו את הצמח או שנמות”

שני אחים, האחת חולת סרטן והשני סובל מתסמונת נדירה, בשביתה באוהל מול הכנסת. “תשחררו לנו את הצמח, קנאביס זו התרופה שלנו,” הם אומרים. ביום שלישי תתכנס וועדת הכנסת בכדי לדון בנושא הפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל.

חגית יגודה, חולה בסרטן ומי שהובילה את שביתת הקנאביס הרפואי מול ביתה של שרת הבריאות יעל גרמן לפני כחצי שנה, הגיעה הבוקר יחד עם אחיה, שליו דקל, הסובל מתסמונת מרפן (תסמונת נדירה המאופיינת בפגמים בשלד, בריאות, פגם בעיניים ועוד), אל מול משכן הכנסת בירושלים, שם הם פתחו אוהל והכריזו כי ישבו שם “עד שישוחרר הצמח,” לדבריהם.

חגית יגודה באוהל מול הכנסת
חגית יגודה באוהל מול הכנסת

“אח שלי עומד למות…”

“או שתתנו לי את התרופה הטובה ביותר לסרטן או שתשחררו לי את הצמח ותרשו לי לגדל את התרופה בעצמי,” אמרה הערב יגודה לכתב המגזין. “חודשיים ישבתי מול ביתה של שרת הבריאות שהבטיחה הבטחות שלא מומשו. אני נואשת ממשרד הבריאות וקוראת לציפי לבני, שרת המשפטים, לקדם לגליזציה.”

“אח שלי עומד למות עוד שלושה חודשים,” מספרת יגודה. “העורק הראשי שלו הולך להתפוצץ בעקבות המחלה ממנה הוא סובל – מחלה גנטית שגם אבי מת ממנה. הרופאה שלו כבר אמרה למשרד הבריאות שהמצב שלו קשה ושהוא צריך קנאביס במקום התרופות שיוצרות לחץ על העורקים, אבל הם מסרבים להעלות לו את המינון. אני לא מבינה למה לא עוזרים להקל על מצבו בחודשים האחרונים לחייו. אני רואה את אח שלי סובל וכואב לי.”

“יש תרופה לסרטן”

“הסיפור של אח שלי זה דבר אחד אבל גם לי לא חסרות בעיות,” המשיכה. “הסרטן התפרץ אצלי שוב ואני רוצה את התרופה היעילה ביותר לסרטן – השמן של ריק סימפסון. או שיתנו לי אותה ממשרד הבריאות או שירשו לי לגדל את הצמח בעצמי ולהפיק את השמן ממנו.”

השמן של ריק סימפסון (RSO) הוא שמן קנאביס מרוכז במיוחד בעזרתו מטפל סימפסון – באופן בלתי חוקי – בחולי סרטן בארה”ב ומצליח להקל על מצבם. לפני מספר חודשים אישרו לראשונה רופאים כי השמן אכן הצליח להקטין גידולים סרטניים אצל צעירה בת 17 מאונטריו, קנדה, שחלתה בלוקמיה (סרטן הדם).

“שיפסיקו עם ה’קנאביס הרפואי’ הזה, כל קנאביס הוא רפואי והגיע הזמן להפסיק לרדוף את האנשים שנעזרים בו,” אמרה. “תנו לנו לחיות בשקט, אנחנו לא פוגעים באיש ורק מנסים להקל על הסבל שהתרופות הרגילות לא מצליחות לפתור. יש תרופה טבעית לסרטן והם לא מוכנים לשחרר לנו אותה.”

שליו וחגית יגודה
שליו וחגית יגודה – באוהל מול הכנסת

בזמן שברקע נשמעות צעקות תמיכה מתיירים מאורוגוואי שעברו במקרה בסביבה ביקשה חגית למסור לתומכי הקנאביס בירושלים שיבואו לתמוך בה ובאחיה. “אנחנו צריכים עזרה. אנחנו נלחמים על רעיון שחרור הצמח. אני אשב כאן עד שישחררו לי את הצמח או עד שאני אמות. או שיתנו לי את השמן RSO, או שיאשרו לי לגדל כדי שאפיק אותו בעצמי.”

“הצמח חופשי, רק אנחנו עוד תקועים”

במהלך השבוע (ג’, 25.2) תתכנס וועדת הכנסת למאבק בנגע הסמים לדיון בסוגיית הפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל (פרטים כאן). בדרכם לדיון יפגשו נציגי הוועדה את האחים הסובלים מהמדיניות פנים אל פנים כשהם ישובים באוהל בקור הירושלמי ולצידם שלטים בהם מסרים כגון: “קנאביס – זה לא סם, זה צמח”, “קנאביס רפואי הוא קנאביס”, “שחררו את הצמח” ועוד.

“נמאס לי לשמוע את כולם מקטרים וסובלים,” כתבה יגודה בדף האירוע שפתחה בפייסבוק. “מי שחושב שהכנסת תביא לו מזור אז שיבוא לדבר עם פוליטיקאים בעצמו, מי שחושב שרופא צריך להביא לו מזור שיבוא ויקרא לשינוי ההתוויות, לשינוי מעמד הצמח. מי שחושב שהוא לא מוכן יותר לעבור סיוט והרס חיים בשביל עציץ או ג’וינט מוזמן לבוא גם הוא.”

“הצמח חופשי, רק אנחנו עוד תקועים,” סיכמה. “אנחנו העם צריכים להפנים שאין מה לחכות לשחרור הצמח אלא לשחרור האנשים מעול הפוליטיקאים והמושחתים.”

ראו גם: הורים לילדים חולי אפילפסיה: “נעזוב את ישראל וניסע לקולורדו”
צפו: איך קנאביס הורג סרטן

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר