ארצות הברית: 6 מתים כל יום מאלכוהול

דו”ח חדש שפרסם המרכז למניעת ובקרת מחלות בארה”ב, מצא כי 6 אנשים מתים בארה”ב בכל יום מאלכוהול – בעיקר גברים בגיל העמידה

נהוג לחשוב שאלכוהול הוא משקה לזמן הפנאי, באר קסומה שאנשים יכולים להטביע בה את צרותיהם באופן זמני, מעין “מחיקת זיכרון וערב אחד של כיף” בהזמנה ישירה, כאשר את התשלום הסמלי משלמים בבוקר.

חברות האלכוהול עובדות יומם וליל ומבזבזות מיליונים על פרסום, כדי שאתם וכל שאר בני האדם על הכדור תמשיכו לחשוב ככה. עדיף להם שלא תטרידו את עצמכם במחשבה “מה החומר הזה עושה לגוף שלי?”, אבל אם כבר הטרדתם, הם ימליצו לכם לשתות משהו כדי להירגע. כמה שלוקים והכל יישכח…

הגיע הזמן להתעורר!

דו”ח חדש שפורסם החודש באתר המרכז לבקרת ומניעת מחלות (ה-סי.די.סי), קובע כי בכל יום מתים בארה”ב 6 אנשים, אך ורק כתוצאה ישירה של הרעלת אלכוהול.

כזכור, בשנה שעברה פרסם ארגון הבריאות הבינלאומי דו”ח הקובע כי הנזקים הבלתי ישירים של צריכת אלכוהול גורמים למותם של למעלה משלושה מיליון איש בשנה ברחבי העולם (ממוצע של מקרה מוות הקשור לאלכוהול בכל 10 שניות).

הרעלת אלכוהול מתרחשת כאשר כמות גדולה של אלכוהול נצרכת בזמן קצר מאוד, רמות האלכוהול בדם עולות בצורה חדה ומשאירות את הגוף במצב של הלם ובסכנת חיים. תופעה זו נפוצה אצל צעירים, אשר בדרך כלל אינם מנוסים בשתייה או נוטים לשתות בהגזמה ליד החבר’ה מתוך לחץ חברתי, אך למרבה הפליאה, על פי הדו”ח, שיעורי המוות הגבוהים ביותר נמדדו דווקא אצל גברים בגילאי 45-54.

מהנתונים שפורסמו עולה כי בין השנים 2010-2012 מתו כל שנה בממוצע 2,221 אנשים מהרעלת אלכוהול, כאשר 75 אחוזים ממקרי המוות אירעו בקרב אנשים בגילאי 35-64, ו-75 אחוזים מתוך המקרים האלה היו גברים. אמנם על פי המרכז למניעת ובקרת מחלות, צריכה מוגזמת של אלכוהול שעלולה להוביל להרעלת אלכוהול עומדת על כ-4 משקאות ומעלה באירוע אחד לנשים, ו-5 משקאות ומעלה לגברים, אך ברור לחלוטין שגברים נוטים לשתיית אלכוהול מוגזמת יותר מנשים.

אלכוהול סם מעבר

והדובדבן שבקצפת? כ-38 מיליון אמריקאים דיווחו על לפחות פעם בשבוע בה הם שותים 8 משקאות אלכוהוליים (או יותר) ברצף בערב אחד. למקרה ששאלתם את עצמכם, 90% מתוכם אינם מגדירים עצמם כאלכוהוליסטים ומרגישים בנוח מאד עם ההרגל המגונה.

אף שהמספרים בדו”ח מעבירים צמרמורת, החוקרים טוענים שלצערם זהו רק קצה הקרחון. במצב בו רק אחד מכל שישה אמריקאים הסובלים מבעיות שתייה, מדבר עם הרופא שלו על הנושא ומבין כי מדובר בבעיה, ממדי האמת הכואבת גדולים בהרבה. למרות הכל, עדיין ישנם אלו שממשיכים להטביע את יגונם בטיפה המרה, אז כנראה שמשרדי הפרסום של חברות האלכוהול יכולים לטפוח לעצמם על השכם.

ראו גם:
פיסת היסטוריה: חוגגים לגליזציה של אלכוהול
מחקר: אלכוהול הוא ‘סם מעבר’, לא מריחואנה
מה קורה בגוף כשמערבבים מריחואנה ואלכוהול ביחד?

הממשלה הבטיחה אי הפללה בעוד:

חדשות
שינוי גודל פונט