אפליה: בתי מרקחת בצפון לא מוכרים קנאביס רפואי

בגלל התעקשות של הרוקח המחוזי של אזור הצפון נאלצים תושבי הצפון לנסוע מרחקים ארוכים כדי לנסות ולאתר אספקה בבתי מרקחת בערים במרכז. משרד הבריאות מבהיר: נאשר את הפעילות למרות התנגדותו.

נכון להיום יש 47 בתי מרקחת ברחבי הארץ שמציעים קנאביס רפואי למכירה, אך מטופלים הגרים בצפון הארץ מופלים לרעה ונאלצים לנסוע מרחקים ארוכים על מנת לנסות ולקבל אספקה.

הסיבה: הרוקח המחוזי של אזור הצפון, מגר’ הישאם זאהר, מונע מבתי מרקחת באזור למכור קנאביס רפואי למטופלים, זאת למרות הנחיה של משרד הבריאות.

ג’, מטופל תושב קריית שמונה, מספר למגזין קנאביס כי הוא נאלץ לנסוע במשך כשעה עד לבית המרקחת הקרוב ביותר אליו מתוך הרשימה, בכרמיאל.

“גם ככה יש מחסור, וברוב הפעמים גם בכרמיאל אין בכלל את האספקה שהרופא נתן לי במרשם,” הוא אומר. “אבל גם כשיש, אני נאלץ לנסוע מרחק כזה ארוך, אני לא מבין למה במקום להקל הם דווקא מקשים”.

גורם בענף הרוקחות מספר: “כבר למעלה משנה שאנחנו פונים אל זאהר, עוד לפני הטמעת הרפורמה באפריל וגם לאחריה, אבל כל פעם הוא משתמש בתירוצים הזויים ולא ענייניים, ולא נותן הסבר ברור”.

כיצד זה שרוקח מחוזי מונע זאת למרות הנחיה של משרד הבריאות? לדברי אותו גורם “יש לו סמכות בלתי מוגבלת, מבלי צורך לתת הסברים”.

מקורות מספרים למגזין כי לטענת זאהר בתי המרקחת אינם עומדים בתנאים כלשהם, אך בשיחה שערכנו איתו הבוקר הוא סירב להסביר באילו תנאים מדובר.

“לא שיש לי התנגדות, אנחנו מעודדים שזה יהיה בבתי מרקחת כמה שיותר,” הוא אומר. “אני לא יכול להרחיב יותר מזה ואם יש לך שאלות תפנה לדוברות משרד הבריאות”.

במשרד הבריאות מבהירים כי לאור המצוקה, ועל אף התנגדותו של זאהר, בכוונתם לאשר כבר בשבוע הקרוב תחילת פעילות באספקת קנאביס רפואי ל-8 עד 10 בתי מרקחת בצפון.

יש לציין שדווקא ערי הצפון טבריה וקריית שמונה נמצאות במקום הראשון במספר מטופלי הקנאביס בישראל ביחס לגודל האוכלוסיה, כפי שנחשף לפני כחודשיים במגזין קנאביס.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר