מטופלים הפגינו מול ביתו של הורוביץ, מארגן ההפגנה נעצר

כמה עשרות חולים מטופלי קנאביס רפואי הפגינו הבוקר מול ביתו של שר הבריאות ניצן הורוביץ. נרשמה אכזבה על כמות נמוכה של מפגינים שהגיעו למקום. מארגן ההפגנה נעצר והורחק לחודש מהמקום

הבוקר (ו’) נערכה ההפגנה שתוכננה מול ביתו של שר הבריאות ניצן הורוביץ בתל אביב במחאה על התליית רשיונה של רופאת הקנאביס ד”ר לביה תמיר ועל אי-הנכונות של השר לפגוש את המטופלים ולשמוע את שעל לבם.

שלטי הפגנה מול בית שר הבריאות הורוביץ
“סמרטוטורוביץ”: שלטי הפגנה מול בית שר הבריאות הורוביץ

כזכור, מזה יותר מ-3 חודשים שמדי שבת מגיעים המטופלים להפגין מול ביתו, אך הפעם בניגוד לפעמים קודמות הגיעו יותר – כמה עשרות ולא כמה בודדים כרגיל.

אף על פי כן נרשמה אכזבה בקרב המפגינים על אי הגעת מספיק מטופלים להפגנה. במקום נכח כח משטרה שאסר על המפגינים להשתמש במגאפון והרחיק אותם מהמקום.

“כולם חכמים גדולים לצפות מהבית, אנחנו במרכז תל אביב, יש תחבורה ציבורית, יש למעלה מ-12,000 מטופלים רק בת”א, ולא באים,” מחה אחד ממובילי המחאה ניר יופטרו. “אנחנו רק רוצים להיפגש, אתה לא מגיב למיילים, אתה פשוט מתעלם”.

בזמן ההפגנה השר שהה בצילומים לתכנית ‘אופירה וברקו’ וכשחזר ניסו המטופלים לפגוש אותו, אך ללא הצלחה.

“אנחנו מדברים כאן על קנאביס רפואי לא על לגליזציה,” אמר עידן מור, המזוהה כדמות של גדי וילצ’רסקי אך הגיע ללא התחפושת המפורסמת. “מטופלים משלמים פי כמה ממה ששילמו בעבר בגלל אינטרסים, בגלל רשתות הפארמה”.

“שר הבריאות אפילו לא יוצא לדבר עם המטופלים, להגיד להם ‘אני מבין, אני מקשיב, אראה מה אני יכול לעשות ומה לא, ומה שאני לא יכול אני לא אעשה’, אבל לפחות תגיד להם ‘את זה אני יכול ואת זה לא,” הוסיף. “אתה יורק למצביעים שלך בפרצוף”.

שוטרים בהפגנה מול ניצן הורוביץ
מארגן ההפגנה נעצר (שוטרים בהפגנה מול ביתו של שר הבריאות הורוביץ, היום בת”א)

“אם אתה לא יכול למלא את תפקידך, שים את המפתחות. קיבלת את התפקיד לא בשביל לדאוג ללהט”בים או כדי להצטלם עם אבו מאזן, אם אתה לא מסוגל אז תגיד ‘ניסיתי, לא ידעתי שלא אהיה מסוגל’ ותלך הביתה. שמישהו אחר יעזור.

“אתה רוצה להיות שר הלהט”ב אז תהיה, אבל לא שר הבריאות. למי אתה דואג? אתה משרת את המנגנון? אם אתה לא מסוגל להסתכל לפוסט טראומטים וחולי סרטן בעיניים ולהגיד להם ‘אני שומע אתכם, אני מטפל’, אתה לא שווה…”

“אתה מדבר שנים על ערכים, אז קיבלת את התפקיד של השר ושכחת? זכויות אדם? אני הייתי בהפגנה איתך לפני 10 שנים בהפגנה על שעון חורף, אז אנשים גוססים לא תדבר איתם? אפילו גרמן יצאה לדבר עם המטופלים, אתה לא יכול?”.

במהלך ההפגנה עצרה המשטרה את מארגן ההפגנה אביחי סמילה והרחיקה אותו מהמקום למשך חודש. “בעוד חודש אחזור,” אמר סמילה למגזין קנאביס היום.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר