10,000 בהפגנת הקנאביס: “די להפללה – לגליזציה עכשיו!”

“תרדו מהעץ עליו טיפסתם, או שנוריד אתכם מהכסא עליו אתם יושבים” – כך פתח אורן ליבוביץ’ את הפגנת הקנאביס הגדולה שנערכה הערב (מוצ”ש) בתל אביב, בדרישה להפסקת הטרדת צרכני הקנאביס ולמחיקת כל התיקים הפליליים מן העבר. “זה רק שלב בדרך ללגליזציה,” אמר.

בשעה זו נערכת בכיכר רבין, ת”א, הפגנת הקנאביס הגדולה ביותר שנערכה בישראל. כ-10,000 מפגינים נמצאים במקום ועל הבמה נואמים אורן ליבוביץ’ עורך מגזין קנאביס, גיא לרר מוביל קמפיין ‘הגיע הזמן, ארדן’, חברות הכנסת תמר זנדברג (מרצ) ושרן השכל (הליכוד) ויו”ר התאחדות הסטודנטים רם שפע.

ליבוביץ’ פתח את האירוע בנאום חוצב בו בירך על ההתקדמות המשמעותית בדרך להפסקת הפללת צרכני הקנאביס: “אני סוגר מעגל,” אמר לקולות קריאות “העם דורש קנאביס חוקי”. “יצאתי למאבק לאחר שחבר נכלא ל-3 חודשים בגלל ג’וינט – היום זה לא היה קורה.”

הפגנת קנאביס כיכר רבין
10,000 מפגינים בכיכר רבין (צילום: מור ברנשטיין)

בנוסף הוא הדגיש כי המאבק לא הסתיים: “מדובר בצעד חשוב בכיוון הנכון, אך זה לא מספיק,” אמר. “כולם יודעים שיש רק פתרון אחד – והוא לגליזציה מלאה! לא נפסיק להיאבק עד הסדרת שוק הקנאביס בחוק, הפסקת הטרדת הצרכנים וביטול מוחלט של כל הרישומים הפליליים על שימוש בקנאביס מהעבר.”

ח”כ שרן השכל בירכה על על ההחלטה של ארדן לעצור את הפסקת ההפללה, אך קבעה כי “כל עוד החוק לא משתנה צרכנים עדיין מופללים. כל עוד אני בכנסת אמשיך לדחוף את הנושא עד לאי הפללה מוחלטת!”

“כשהתחלתי את המאבק אמרו לי שלא ניתן לעשות שינויים כאלה. שאין סיכוי לליכודניקית לעשות את זה. שמורחים אותי. אבל אני ידעתי שכשכל כך הרבה אנשים דורשים את השינוי הזה – אין סיכוי שזה לא יצליח!”

ח”כ תמר זנדברג בירכה גם היא את העוסקים במלאכה ודרשה לבטל רישומים פלילייים רטרואקטיבית. “זה מאבק לבריאות, מאבק לאיכות חיים,” אמרה. “בהתחלה צחקו עלינו, אחר כך זלזלו בנו ולבסוף ניצחנו”.

גיא לרר, מנחה ‘הצינור’ ומי שהוביל את קמפיין ‘הגיע הזמן, ארדן’ קרא לקהל להפוך את המאבק על קנאביס למאבק אזרחי שלם. הוא הזמין את נציגי המחאה לעלות לבמה.

רפי רותם, חושף השחיתויות, הבטיח שלא יפסיק בפעילותו. אורלי בר לב, נציגת תנועת ‘צדק חברתי’ ביקשה להזכיר: ‘אנחנו הרוב ואם רק מאמין שאנחנו מסוגלים אז ניצחנו’.

כל הנואמים בירכו את גיא לרר, ערוץ 10 ושאר הגורמים הפועלים שקיימו את הנושא.

בין הנאומים מופיעים על הבמה ‘הדג נחש’, ‘ג’ירפות’, שימי תבורי, עדי אולמנסקי, הראפרים פלד ואיזי, ‘לוס כפרוס’ ו-DJ דרוויש שיסגור את הערב ההיסטורי במסיבה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר