אלכוהול או מריחואנה? מדענים בדקו מה עדיף לסקס טוב

מחקר חדש שערך השוואה בין השפעת קנאביס לאלכוהול בחדר המיטות מצא שקנאביס לא רק שאינו פוגע בחוויה המינית כמו אלכוהול, אלא משפר ומחזק אותה. “אלכוהול גורם לטשטוש התחושות בגוף לעומת קנאביס שעוזר להגביר ולהעצים אותן,” מסבירים החוקרים.

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת ניו יורק ופורסם בירחון המדעי ‘Archives of Sexual Behaviour’, מציג לראשונה תשובה מדעית-מחקרית לשאלה עתיקת היומין: מה עדיף בחדר המיטות – קנאביס או אלכוהול.

ד"ר ג'וזף פאלמר - חוקר באוניברסיטת ניו יורק (מתוך: "מחקר בדק - אלכוהול או קנאביס, מה יותר טוב במיטה?")
ד”ר ג’וזף פאלאמר, מנהל המחקר: “קנאביס מגביר את התחושות בגוף”

צוות חוקרים בראשותו של ד”ר ג’וזף פאלאמר (Joseph Palamar) ערך ראיונות מקיפים עם 24 בגירים הטרוסקסואליים (12 נשים ו-12 גברים) שסיפרו על הרגליהם והעדפותיהם המיניות, בכדי למצוא תשובה נחרצת לשאלה. התשובה שנמצאה, לפחות על פי עדויות קודמות רבות מן העבר ומן ההווה, ככל הנראה לא תפתיע את מרבית הצרכנים.

בשקלול ממצאי המחקר מצא הצוות כי קנאביס הוא העדיף מבין שני החומרים עבור סקס טוב יותר וזאת בשל מספר סיבות עיקריות. הבולטת בהן היא העובדה שהשפעתו אינה גורמת להנמכת הסטנדרטים וטשטוש החשיבה ההגיונית, בשונה מזו של אלכוהול שידוע בתור חומר המטשטש את היכולת לבצע החלטות מושכלות כמו נקיטה באמצעי מניעה או בחירת פרטנר ראוי.

“בהשפעת קנאביס אני יודעת ליד מי אני הולכת להתעורר, אבל עם אלכוהול פשוט אין לדעת,” השיבה על פי הדיווח אחת מהנבדקות בעת הראיון. “ברגע שמתחילים לשתות, כל אחד נראה פתאום טוב יותר.”

אישה ערומה מעשנת קנאביס - טוב יותר גם בבוקר שאחרי
קנאביס – טוב יותר גם בבוקר שאחרי

החוקרים מצאו עוד כי בניגוד להשפעתו החיובית של הקנאביס, שלדבריהם נמצאה גם כמשפרת את היחס אל הפרטנר המיני בבוקר שאחרי, נמצא כי השפעת האלכוהול גרמה למרבית הנבדקים לחוש תחושות של “אכזבה”, “בושה” ושאר רגשות שליליים כבר מיד לאחר האקט עצמו.

גם זה בטח יעניין אותך

“כשאני שיכור, אני רק רוצה שהפרטנרית שלי תלך כבר אחרי שסיימנו את הסקס, או ללכת בעצמי הביתה,” השיב נבדק נוסף. “תחת השפעת קנאביס אני מרגיש שבא לי להכין לה משהו לאכול לפני כן.”

חלק קטן מהנשאלים תיארו רגשות והשפעות שליליות גם תחת השפעת הקנאביס, כמו למשל יובש בנרתיק וחוסר ריכוז זמני, אך החוקרים ציינו כי מדובר “במקרים בודדים ונדירים”. בסך הכל מרבית הנבדקים תיארו את האלכוהול כחומר שגורם לביצוע החלטות שגויות ומעודד התנהגות מסוכנת, וכן פוגם בהנאה.

“פי 5 יותר מהנה”

לעומת הפגיעה שגורם האלכוהול מציינים החוקרים כי קנאביס נמצא כמשפר את ההנאה מהאקט המיני ואת עוצמת האורגזמה שבסיומו. אחת המשתתפות במחקר העידה שהשימוש בקנאביס שיפר את הסקס עד פי 5 לדבריה.

מרבית הנשאלים ציינו גם כי השפעת הקנאביס הופכת את הסקס לחוויה חושנית יותר, ובאופן כללי משפרת את הסיטואציה המינית בצורה משמעותית.

קנאביס במיטה - מגביר את החושניות וההנאה בצורה משמעותית
קנאביס במיטה – מגביר את החושניות וההנאה בצורה משמעותית

“אלכוהול גורם לטשטוש התחושות הכלליות בגוף, לעומת הקנאביס שדווקא עוזר להגביר ולהעצים אותן,” סיכם ד”ר פאלמר וציין כי רק במקרה בודד נמצאה תוצאה שלילית של קנאביס, שגרם לתחושת פרנויה קשה ומנע את היתכנות האקט.

התוצאות שנתגלו במחקר הן משמעותיות וחשובות לקהל הצרכנים, שצריך לדברי החוקרים להיות מודע להשלכות האפשריות של צריכת קנאביס ואלכוהול לפני הסקס.

ראו עוד:
ישראל מובילה בחיפוש פורנו-מריחואנה
כוכבות פורנו מדברות על קנאביס

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר