איקאה מציגה: ערכת גידול הידרו חדשה לבית

הידרו עשה זאת בעצמך: איקאה (IKEA), חברת הריהוט השוודית המצליחה, משיקה ליין חדש של מוצרי גידול הידרו לבית – החל ממגש לייחורים, דרך משפכי פלסטיק ייחודיים ועד לגופי תאורה מקצועיים. הידרופוניקה מעולם לא היתה פשוטה יותר. צפו:

IKEA (איקאה) – חברת הריהוט הענקית משוודיה הידועה בקטלוג מוצרים פשוטים וזולים, משיקה לראשונה ערכה שלמה לגידול הידרו בבית (הידרופוניקה) – הכוללת מגש לייחורים, משפכים וכלי קיבול שונים, וכן תאורה שתשמש כ"שמש" עבור הצמחים.

הערכה פותחה בשיתוף עם מדעני חקלאות שוודיים וכוללת כל מה שצריך כדי לגדל צמחים בתוך הבית. האחריות היחידה על הלקוח היא לוודא שכמות המים מספיקה לצמחים כדי לגדול.

"האתגר היה להפוך את הגידול ההידרופוני לפשוט, כך שכל אחד יצליח לעשות זאת," מסבירה הלנה קארלן מהאוניברסיטה השוודית למדעי החקלאות ואחת המנהלות בצוות הפיתוח של הערכה.

ערכת גידול הידרו של איקאה

ערכת הגידול החדשה תושק בחנויות הרשת בחודש מאי 2016 כחלק מסדרה בשם KRYDDA/VÄXER.

"מבזיליקום טעים ועד לחסה פריכה – סדרת KRYDDA/VÄXER עושה את הגידול הביתי לפשוט – במשך כל השנה," נכתב באתר החברה. "אתה לא צריך אדמה, שמש ואפילו לא מקום לגידולץ איך זה עובד? פשוט לשים עין על כמות המים וזה הכל".

"הידרופוניקה משמעותה פשוט לגדל צמחים על בסיס מים," הם מסבירים. "יחד עם דשנים ותאורה נכונה, היא מאפשרת לך לגדל בכל מקום קטן ככל שיהיה ולכל אורך עונות השנה."

בכדי לגדל בעזרת ערכת ההידרו של איקאה כל מה שצריך לעשות זה להשרות את הספוגים שבערכה במים, להכניס אותם לתוך מגש ייעודי ואז להטמין את הזרעים בתוך הספוגים. כשהזרעים נובטים ומתחילים לצמוח, שותלים אותם במיכלים גדולים יותר שם הם יצמחו תחת תאורה ייעודית המדמה את אור השמש.

ראו עוד:
חנויות גידול הידרו מומלצות
חדש: מערכת גידול הידרו ביתית – בהרכבה דמוית לגו
חדש בארה"ב: דירות עם ארונות לגידול קנאביס

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט