אהוד ברק: “סיפורי התנ”ך – כנראה תוצאה של צריכת קנאביס”

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק מסביר בריאיון כיצד הוא רואה את עתיד שוק הקנאביס הן בשוק הפנאי (מותגי על יוקרתיים) והן בשוק הרפואי (אינדיקציות ספציפיות והגיל השלישי), ותוהה האם החזיונות בסיפורי התנ"ך הם אולי תוצאה של שימוש בקנאביס. "ישו כנראה עישן קנאביס," הוא אומר

האם ישו ומשה רבנו עישנו קנאביס? רה”מ לשעבר אהוד ברק, יו”ר תאגיד הקנאביס הישראלי הגדול אינטרקיור, מאמין שכן. בריאיון לאתר סיקינג אלפא אמר השבוע ברק כי ייתכן שכל סיפורי התנ”ך, החזיונות המפורסמים, הם תוצאה של צריכת קנאביס, וכן העריך לאן הולך שוק הקנאביס העולמי הן בפן הרפואי והן בשוק הפנאי (לגליזציה) ומתי זה יקרה בישראל.

“לכמה מחברי הממשלה יש ניסיון אישי עם קנאביס”

בתחילת דבריו בריאיון פירט ברק מעט על הפוליטיקה הישראלית וההתקדמות האפשרית לעבר לגליזציה כאן. “הכנסת אישרה חוק לייצוא קנאביס מישראל, כלומר אנחנו יכולים בקלות להפוך למרכז עולמי של קנאביס, אבל אז הם נאלצו לממן ולמנות פקידים שיכתבו את הנוהל עצמו, זה היה אמור לקחת כמה חודשים, אבל נכנסנו למערבולת פוליטית, 4 מערכות בחירות, ואז הקורונה… עכשיו זה נרגע קצת כעת,” אמר.

למרות שדווקא הממשלה הקודמת אישרה וקידמה הצעת חוק ללגליזציה בעוד שהממשלה הנוכחית לא מאשרת אפילו רק אי-הפללה של שימוש עצמי, לדעת ברק “הממשלה החדשה קצת יותר פתוחה לזה (ללגליזציה, מ”ק). אני גם מעיז להעריך שלכמה מחברי הממשלה הנוכחית יש ניסיון אישי עם קנאביס. אני אישית אף פעם לא ניסיתי, בקושי אזהה את הריח של זה.”

“אני מעריך שבתוך 5 שנים קנאביס יהיה חוקי לשימוש פנאי גם ברמה הפדרלית בארה”ב, וזה יפתח את שאר העולם,” הוסיף. “בישראל יש ראש פתוח ללגליזציה מלאה, ובודאי לייצוא. אנחנו מייצאים תוכנה, טכנולוגיה… לכל אחת מהחברות הגדולות בעולם בטכנולוגיה ופינטק יש מוקד בישראל. כך יכול להיות גם עם הקנאביס.”

מותגי-על בקנאביס, כמו ביין וסיגרים

לגבי עתיד שוק הפנאי מעריך ברק כי יווצרו מותגי-על יוקרתיים כמו ביין או סיגרים, שיהפכו לשווי ערך עצום. “מכיוון שכל אחד מגיב לקנאביס באופן שונה, אני מעריך שברגע שזה יהיה חוקי, שתהיה לגליזציה, זה יהיה כמו סיגרים איכותיים, או יין איכותי,” אמר.

לדבריו, “אתה יכול ללכת לדרום צרפת, בשני צדדים של אותה דרך עפר לא סלולה, בצד אחד נמכר בקבוק יין בכמה מאות דולרים ובצד השני בכמה אלפים. או למשל סיגרים קובנים. חלק מהדברים האלה הופכים למותגים בפני עצמם, לרמה בפני עצמם, אז אני חושב שמשהו כמו בשוק האלכוהול יתפתח גם בשוק הקנאביס החוקי.”

הקהל העיקרי – בני הגיל השלישי

בשוק הקנאביס הרפואי הוא מעריך שהעתיד הוא מצד אחד בשימושים ספציפיים בקנבינואידים ספציפיים למחלות ספציפיות, ומצד שני שימוש בקנאביס רפואי בקרב בני ובנות הדור השלישי, “גיל הזהב”, במיוחד על רקע משבר האופיאטים.

“בשוק הקנאביס הרפואי יש התפתחויות, לפחות בשני כיוונים,” אמר ברק. “אחד – בעניין של אינדיקציות ספציפיות, יותר ויותר ניסויים קליניים מראים שיש לרכיבים בקנאביס השפעה.”

“אבל קהל המטרה הטוב ביותר, הצרכנים הטובים ביותר, יהיו הדור השלישי,” הדגיש. “כשאתה מתעורר בבוקר ולא כואב לך, אין גבול לכמה שאתה מוכן לשלם עבור גנטיקה ייחודית שתגרום לך להרגיש טוב יותר. זה הולך להיות ענקי, במיוחד כשיש את משבר האופיאטים ברקע ומתברר שמשככי כאבים לא כולם ממש טובים.”

“ישו כנראה היה צרכן קנאביס”

“כחובב היסטוריה הבנתי שהתנ”ך הוא כנראה המקום הראשון בו קנאביס היה בשימוש,” אמר לסיום. “כשאתה קורא את הסיפורים הישנים, אתה תוהה מאיפה הם הביאו את הסיפורים האלה, החזיונות האלה, על המאבק במלך, או הילד היהודי הצעיר (ישו, מ”ק) שלא ידע איך לשחות והצליח ללכת על המים, כל הניסים האלה שהתרחשו בגליל, הוא כנראה גם היה צרכן קנאביס.”

“כלומר, אנחנו (היהודים, מ”ק) אלה שהתחלנו עם זה, צרכנו את זה הרבה לפני אחרים, וכעת אנחנו חוזרים לשורשים שלנו ומספקים קנאביס איכותי לשאר העולם,” סיכם.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר